Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu

[ Pregleda: 1835 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.Virtuelni
nezaposlen, trenutno
Beograd

Član broj: 289912
Poruke: 4
178.79.41.*



Profil

icon sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu29.04.2012. u 13:33 - pre 145 meseci
Do skora sam povremeno imao problem i na win 7 ultimate 64 i na win XP SP3 32 da je povremeno nestajala konekcija, odnosno na ikoni se pojavljivao "žuti" znak uzvika i morao sam da restartujem MOTOROLA SB5101E kablovski modem ili sistem pa onda proradi, sporadično. Imao sam acronis secure zone i u njemu "snimak" oba sistema i MBR-a i dva tri puta sam vraćao sistem, pošto volim da se zezam sa tim stvarima. Medjutim juče sam podigao sistem ponovo, nameravao samo win 7 ultimate 64 bita medjutim, kada sam instalirao jednostavno nema konekcije. otvorim device manager u njemu se ne vidi network adapter!? Otvorim BIOS network adapter ENABLED a konekcije nema niti se vidi. Instaliram ponovo win XP 32 bit i u njemu uopšte ne vidi u device manager-u network adapter odnosno LAN karticu Realtec ehternet. Inače matična ploča Asrock H55M-LE(intelov čipset: intel procesor i5 2,67GHz, 4GB DDR3sdram Kingston dual chanel 2x2GBmodul..). Morao sam preko USB-a da napravim konekciju na win XP a pošto opet imam dual boot na win 7 nisam uspeo mada ću probati skinuo sam neki motorolim drajver za win 7 64 bita. Šta se dešava pojma nemam?
Kada priključim kabl na ulaz za LAN integrisanu svetli kao da je sve u redu. medjutim i dalje nema konekcije. zatim probao sam da instaliram ponovo i skidao povrh toga što imam na disku drajvere za sve sisteme i 32 i 64 bita i ništa. Kada instaliram drajver kaže, negde na sredini, da ubacim u slot LAN adapter!? Logično mi je onda čim tako kaže da ponovo ne vidi integrisanu samo ne znam kako je video do sada? Šta se odjednom dogodilo? Možda je na acronisovoj kopiji u kojoj je bio drajver nekako funkcionisalo jer se drajver(nemam pojma kako) "nametao" u obnovi i sve je delovalo da je u redu. Ovo mi je stvarno enigma. Nisam baš amater instalirao sam do sada 1000 puta i windows-e, linux-e i mac os na WMware-u...menjao sam komponente poznanicima u računaru, popravljao ponešto ali ovo mi se prvi put dešava.
Imam dva slobodna slota pa ću iako je pod garancijom računar(ali to podrazuemva da stoji tamo 40.tak dana) kupiti mrežni adapter i instaliraću ali me ovo stvarno zbunjuje..
Svakoga dana u svakom pogledu...hmm...ovaj..šta ja radim svakoga dana?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu30.04.2012. u 19:15 - pre 145 meseci
Najverovatnije je vrisnuo integrisani LAN na ploci...
 
Odgovor na temu

dr.Virtuelni
nezaposlen, trenutno
Beograd

Član broj: 289912
Poruke: 4
178.79.36.*



Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu30.04.2012. u 20:17 - pre 145 meseci
Ha...zamisli...okrenem ja računar na stranu tako da donji deo matične ploče dodje prema stolu okrenut i ugasim komp pa resetujem matičnu ploču (sklonim onaj čip sa 1 i 2 na 2 i 3 pa vratim) i proradi!? Da li je možda kontakt sa napajanjem labav pa kad sam položio opet se spojio, što je verovatno vrlo, vrlo malo "napuknuće" da kažem ili prekid u vezi da se drmanjem ili polaganjem ponovi pojavi . Nekako mi se čini da je u tome problem sad kada sam ga vratio radi...videćemo...ali ovo mi se dešavalo sa grafičkom ranije kad se "reazlabavila" u PCI Express slotu pa je počelo da !"pišti" karakterisično a monitor se ne pali...tada sam to rešio ali sada, videćemo..
Svakoga dana u svakom pogledu...hmm...ovaj..šta ja radim svakoga dana?
 
Odgovor na temu

dr.Virtuelni
nezaposlen, trenutno
Beograd

Član broj: 289912
Poruke: 4
178.79.36.*



Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu30.04.2012. u 20:19 - pre 145 meseci
Mislim nešto ne verujem da je resetovanje baš sa tim konkretno imalo veze...a inače nisam radio update biosa jer je ploča nova i ne verujem da ima novija verzija...
Svakoga dana u svakom pogledu...hmm...ovaj..šta ja radim svakoga dana?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu30.04.2012. u 21:15 - pre 145 meseci
Aha. Resetovao si BIOS preko jumpera i proradio LAN.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gprswap.mts.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu01.05.2012. u 19:30 - pre 145 meseci
Ja bih rekao da je problem Asrock. Inače, verovatno postoji update BIOS-a, jer ploču bace na brod sa "nečim što svetli, a nije BIOS" - a onda dok doputuje, napišu neku mnogo bolju verziju.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

dr.Virtuelni
nezaposlen, trenutno
Beograd

Član broj: 289912
Poruke: 4
178.79.40.*



Profil

icon Re: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu02.05.2012. u 17:48 - pre 145 meseci
I ja sam razmišljao da je to jednostavno "hir motherboard-a" a za BIOS baš ću da proverim za update, čim budem imao vremena. Ja sam planirao ASUS da uzmem sa intelovim čipsetom, medjutim nisu imali tu gde sam kupovao a da ne bih maltretirao drugaricu koju sam poveo pošto je imala čekove išao sam na "šta mi bog da". E sad da je resetovanje uticalo ili je problem bio u spoju pa kad sam ga po srpski, protresao, okrenuo, izvrnuo ko zna sad..
Sledeći put ću, lepo sam da sklopim konfiguraciju čim budem mogao.
Svakoga dana u svakom pogledu...hmm...ovaj..šta ja radim svakoga dana?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: sistem ne vidi integrisanu LAN karitcu

[ Pregleda: 1835 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.