Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 2010

[es] :: Windows mreže :: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 2010

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boxikg
mašinski inženjer

Član broj: 178699
Poruke: 85
91.238.6.*



Profil

icon Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201018.04.2012. u 11:05 - pre 146 meseci
Interesuje me do u detalje proces ažuriranja računara u mreži korišćenjem System Center Essentials-a 2010. Literatura je vrlo oskudna a imam mnogo nedoumica, u prvom redu oko tačnog vremena kada će početi download a kasnije i instalacija update-ova na mašinama u mreži, auto-restart nakon instalacije, kada podesiti da počne instalacija, tipovi update-ova koji se sinhronizuju, auto-approval i GPO za domen kontrolere, ostale servere i klijente (koje tipove update instalirati za ove grupe i kada, kada izabrati auto download-notify to install, kada auto download-scheduled for install, . . .)

Unapred hvala!!!
 
Odgovor na temu

Zvezdan
Zvezdan Karać

Član broj: 4802
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+11 Profil

icon Re: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201018.04.2012. u 18:27 - pre 146 meseci
Evo malo literature gde ima odgovor na većinu pitanja:
http://social.technet.microsof...ms/en-US/category/systemcenter

Ukratko, download update-a ti definišeš kad će biti,
instalacija će biti u neko proizvoljno vreme. Pokretanje provere autoapdejta po lokalnim računarima ide ciklično na 22h, tako da je različito vreme kad će se šta apdejtovati.
Auto restarta klijenata nema, računar pita korisnika da uradi restart,
nema da se podešava kad počinje instalacije, biće u narednih dan -dva
ako baš hoćeš nešto odmah na klijentu iniciraš proveru, (sa SCE-a selektuješ klijenta pa Detect updates, ili iz kom linije na klijentu wuauclt /detectnow)
ti biraš koji će apdejti odmah da se instaliraju, a koje ćeš ti da dozvoljavaš. Npr. kažeš kritični idu sami automatski, ostali po odobrenju
Polisa za domen se pravi kod instalacije, ako nema pogledaj na gore navedenom forumu
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.76.*



+12 Profil

icon Re: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201018.04.2012. u 21:46 - pre 146 meseci
Taj System Center Essentials nisam nikada koristio, ali mi nije jasno zasto ovo ne radis preko WSUS-a?
Bojan
 
Odgovor na temu

Zvezdan
Zvezdan Karać

Član broj: 4802
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+11 Profil

icon Re: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201018.04.2012. u 21:54 - pre 146 meseci
System Center Essentials (SCE) radi nekoliko stvari, update-i su samo jedna od njih.
I za to u pozadini koristi WSUS čija se konzola normalno i dalje koristi.
Pored toga, preko SCE se mogu mrežno instalirati i MS i ne-MS programi, pratiti i inventarisati hardver računara, pratiti stanje računara,
u novoj verziji se brine i o virtuelnim mašinama. Za većinu tih stvari se može koristiti i neki drugi softver, ali je SCE zgodan jer to ima sve đuture.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.76.*



+12 Profil

icon Re: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201018.04.2012. u 22:48 - pre 146 meseci
Aman znam sta radi, ali naveo si samo jedan probelm koji se odnosi na update, pa me zato zanimalo zasto to ne rijesavas preko WSUS-a...
Bojan
 
Odgovor na temu

monkeyjob
Beograd, Srbija

Član broj: 277099
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 201013.06.2012. u 11:31 - pre 144 meseci
someone_bl je potpuno u pravu. WSUS je super, sve preko toga zahteva vise angazovanja. Zasto bi ja za neki update uradi "appruve" za odredjene racunare? Ima tamo mnogo finih stelovanja, ali mislim da suvise mnogo vremena oduzima.
Monkeyjob
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ažuriranje mašina korišćenjem System Center Essentials-a 2010

[ Pregleda: 2501 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.