Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?

[es] :: SOHO Networking :: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?

[ Pregleda: 1927 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:02 - pre 145 meseci
Situacija je sledeca, u kuci su vec (nekada davno) sprovedena 4 cinca izmedju soba, dakle u zidove je ukopana traka sa 4 shielded kabla. Sad tuda hocemo da provucemo ethernet ali po mogucstvu bez rusenja zidova. Ideja (mozda je i debilna, zato pitam) je da 4 cinca koja se vise ne kroiste jednsotavno prekripujemo u jedan ethernet (duzina kabla je ukupno oko 10m). Da li bi to radilo umesto twisted pair kablova? Makar i u 100Mb?

Ima li neko iskustva sa ovakvim stap-kanap resenjem?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:15 - pre 145 meseci
Traka koja nije nijednom uvrnuta? Osecam preslusavanje na sve strane.... Mozda da koristis samo neke zice, a da one izmedju uzemljis, da glume shield - pa da dobijes Cat 3 ekvivalent, za 10Mbit.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:18 - pre 145 meseci
U jednoj sobi imam slobodan deo od jedno 3 m. Da li bi pomoglo da tasturim traku na pojedinacne parove i uvrnem ih na nekoj duzini?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:25 - pre 145 meseci
Ja bih tuda poterao bitove...
:)
Ozbiljno... da se ne mučiš da uvrćeš, bar ne unapred, probaj da samo na krajevima nakačiš na eternet, pa vidi.
Baš me zanima da li će da radi - nadam se da hoće.

Sigurno postoji razlog zbog kojeg si eliminisao wireless? Presporo?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:29 - pre 145 meseci
Koja konfiguracija bi bila najbolja sa stanovista minimizacije preslusavanja, par na par, ili da rasparim originalne parove u neki drugi raspored?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?06.04.2012. u 10:32 - pre 145 meseci
Da, wireless sam eliminisao zbog brzine, a i zbog kinte. PReetpostaljam da bih mogao da ih uprgadujem na N, ali to kosta, pre bacanja para prvo da probamo dobru staru stap-kanap tehniku :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?07.04.2012. u 00:11 - pre 145 meseci
U bivšoj firmi je u jednom udaljenom objektu, između dve hale, bio ukopan telefonski kabel sa nekih 10-ak parica, i lik koji je održavao telefone u firmi me ubeđivao da kroz to može sasvim normalno da se protera i ethernet komunikacija. Bilo je tu oko 30-40 metara kabla, i jedva sam ga naterao da radi na 10Mbit HalfDuplex. A u tom kablu su oba voda u svakoj parici bila međusobno upletena. Tako da je moguće da ćeš uspeti jer imaš svega 10m, ali je i velika verovatnoća da ćeš zbog velikog šuma završiti sa nekom 10Mbit HD brzinom...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?07.04.2012. u 19:51 - pre 145 meseci
Ako su 4 para bas kao traka, tj 8 paralelnih vodova ja bi koristio svaki drugi, a one izmedju uzemljio. Ako su 4 trake koje "nekako" leze u zidu - samo da experimentises...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?07.04.2012. u 20:04 - pre 145 meseci
Citat:
mmix: Da, wireless sam eliminisao zbog brzine, a i zbog kinte. PReetpostaljam da bih mogao da ih uprgadujem na N, ali to kosta, pre bacanja para prvo da probamo dobru staru stap-kanap tehniku :)

Danas su wifi ruteri super jeftini, tesko da se isplati zezati se sa time, a imas i onu opciju preko struje da umrezis...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?07.04.2012. u 21:59 - pre 145 meseci
Najjeftiniji Wi-Fi b/g ap će ti biti brži od tog rešenja(ako ga nateraš da radi). Za dve hiljade dinara možeš naći nov ap, a polovan i manje.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Konverzija 4 chinch kabla u jedan ethernet?

[ Pregleda: 1927 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.