Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da izvadim emailove iz csv fajla?

[es] :: Windows aplikacije :: kako da izvadim emailove iz csv fajla?

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon kako da izvadim emailove iz csv fajla?27.03.2012. u 21:28 - pre 146 meseci
Jel postoji jedan freeware program na ovoj planeti koji bi mi omogucio da izvadim emailove iz csv fajla?
potrosih celo vec trazeci jedan koji me ne tera da platim da bih exportovao emailove iz csv fajla... instalirao sam i deinstalirao gomilu, svi teraju da platis.
napisano je ovako: ime, email, dodatne informacije.
meni treba da izvucem samo emailove u text fajl i da emailovi budu razdvojeni zarezom.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?28.03.2012. u 10:04 - pre 146 meseci
CSV je već sam po sebi tekstualni fajl. :)
-u kojem su vrednosti razdvojene zarezom, kako mu ime kaže: Comma Separated Values.

Stvar je u tome što se simbol razdvajanja -zarez- menja u odnosu na regionalna podešavanja pa, ako je kod tebe podešeno na srpska, onda se upisuje/očekuje ';' umesto ','. Dovoljno će biti samo da uradiš jedan ReplaceAll iz bilo kog TXT editora, snimiš, i otvoriš taj CSV koji imaš.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?28.03.2012. u 15:28 - pre 146 meseci
uspeo sam da eksportujem emailove ali jedan ispod drugog umesto da budu poredjani jedan iza drugog i razdvojeni zarezom, evo koja perl komanda je to odradila:
Code:
perl -wne'while(/[\w\.\-]+@[\w\.\-]+\w+/g){print "$&\n"}' account.csv | sort -u > output.txt


zna li neko sta tu treba da se promeni da bi se emailovi sacuvali kao: [email protected], [email protected], [email protected] .... umesto da budu jedan ispod drugog.

posto se radi o perl programu, otvorio sam temu tamo, pa gde prvo odgovore, kopiracu odgovor:
http://www.elitesecurity.org/t448357-0#3083180
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?29.03.2012. u 10:10 - pre 146 meseci
A ovo ti treba za jednokratnu upotrebu, ili ćeš koristiti više puta da izvlačiš mailove iz novih csv fajlova? Ovo pitam jer se to može odraditi sa par klikova mišem iz bilo kog naprednijeg text editora, pa čak i iz Excela i sličnih programa...
 
Odgovor na temu

spredic
danbuga ltd :)
planeta zemlja

Član broj: 103900
Poruke: 202

Sajt: blog.predicsasa.com


+12 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?29.03.2012. u 10:54 - pre 146 meseci
da je potrebno 10-20 puta kliknuti misem, ne bih postavio pitanje na forumu i cekao 2 dana da odradim stvar :)

uspeo sam da prebacim u vcard (http://homepage.mac.com/phrogz/CSV2vCard_v2.html) ali ispade skoro 3MB a moj email roundcube dozvoljava da se importuje vcard ali malo sutra, nece da prihvati upload od 2,9MB. server zeza, probao sam i 1,2MB ali nece. da se ne zezam sa vcard, najbolje da ja nadjem negde kako da emailove poredjane jedan ispod drugog prebacim na jedan iza drugog a razdvojene zarezom.
dakle, uspeo sam da ih izdvojim iz csv fajla ali su poredjani jedan ispod drugog a meni treba jedan iza drugog, razdvojeni zarezom. ako ima neka linux komanda za to, moze i to, imam ubuntu live cd i debian pa mogu da sacuvam na USB.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?29.03.2012. u 11:37 - pre 146 meseci
Pa otvoriš CSV u Excelu, on bi trebalo automatski da importuje podatke u tri kolone ako je CSV napravljen kako treba, ako ne, wizard zahteva ne više od deset klikova mišem da pravilno podesiš delimitere kolona i isklikaš Next dugmiće, zatim obrišeš višak kolona i ostaviš samo onu sa emailovima (pošto si rekao da imaš tri kolone, to ti je po dva klika mišem za svaku od nepotrebnih kolona), onda selektuješ kolonu sa emailovima, odabereš cut, klikneš desnim dugmetom miša u prvu ćeliju, odabereš Paste Special, štikliraš Transpose opciju u donjem desnom ćošku, i klineš na Save As, i u parametrima odabereš CSV (Comma delimited). Ako tu sve zajedno ima više od 20 klikova mišem, onda slobodno traži dnevnicu od mene... :-)
 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: kako da izvadim emailove iz csv fajla?29.03.2012. u 20:16 - pre 146 meseci
Preimenuj fajl u .txt ucitaj ga u word, pritisi CTRL+H u find upisi ^p a u Replace ; ili , (mejl programi prihvataju oba znaka za razdvajanje mejl adresa). Replace all

Snimi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: kako da izvadim emailove iz csv fajla?

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.