Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.

[ Pregleda: 3319 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.30.09.2008. u 10:01 - pre 189 meseci
Postoji velik csv fajl koji generise third party aplikacija, a cije zapise moram da filtriram.
Koje komponente vi koristite i probali ste u praksi (a da su besplatne naravno) da importujete csv fajl u dataset pa
kasnije manipulisete sa njim kao sa klasicnom BDE tabelom.

Unapred zahvalan.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.30.09.2008. u 12:39 - pre 189 meseci
Možeš probati sa kbmMemTable, direktno podržava csv, ima i memorijske indekse pa možeš filtrirati.
Ako su filtriranja jednostavna onda ih možeš obaviti i tokom učitavanja, najbrži rad sa velikim fajlovima je preko memory mapped files. Dobru implementaciju možeš naći u TJclMappedTextReader.
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.30.09.2008. u 13:13 - pre 189 meseci
Skinuo sam komponentu sa net-a, i vidim dosta obecava. Recimo da nisam uspeo je naterati da radi, pratio sam upustva za instalaciju
i prijavljuje mi System.ComponentModel.dcu file not found kada kompajliram onaj demo koji je dosao uz instalaciju.
Uradio sam compile pa install ona dva dpk fajla, ali ne mogu da pokrenem demo aplikaciju.
Vrtim Delphi 7 na winxp-u.

Imas li ti neku instalaciju, ili neku drugu varijantu, ono sto ja hocu da uradim je da iscitam csv fajl u privremenu memoriju, i da to upisem u tabelu
koju cu kasnije da filtriram.

P.S. Vidim da je komponenta dosta mocna, pa bih te zamolio ako imas negdje klasican example, tipa import csv u dataset i to je sve.
Unapred zahvalan.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.30.09.2008. u 14:27 - pre 189 meseci
Ne mogu ti pomoći oko instalacije, radio sam sa njom pre nekoliko godina i koliko se sećam nije bilo većih poteškoća. Sad više i nemam instalaciju. Na osnovu greške bih ti samo mogao reći da proveriš da nisi uzeo .NET verziju. A primeri za rad se lako nađu, samo otkucaj "kbmmemtable csv file".
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.30.09.2008. u 14:34 - pre 189 meseci
U pravu si, skontao sam i ja kasnije da taj fajl koji nedostaje je iz net intalacije. Instalirao sam je i sada radi, ali sam jos uvek u potrazi za jednostavnim primjerom
onaj demo koji je dosao uz njega radi i previse stvari pa se nemogu snaci tu.

U svako slucaju hvala ti, ako se jos necega setis ti napisi.

Pozdrav.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.01.10.2008. u 12:40 - pre 189 meseci
Pronasao sam komponentu SdfData koja extra radi posao, ali mi pravi problem kada hocu da je instaliram, da nemas ti neku verziju iste?
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.01.10.2008. u 14:53 - pre 189 meseci
Ne koristim je.
 
Odgovor na temu

viking13
Aleksandar Milanovic
SBB
Novi Beograd

Član broj: 131741
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.06.10.2008. u 22:55 - pre 189 meseci
Meni je danas zatrebalo da isčitam CSV i prvo što mi je palo na pamet je bio ADO.

Prepisao sam connection string za koji znam da radi u nekim drugim jezicima, ali sam sklonio i neke navodnike koje je ipak trebalo ostaviti, pa mi je Delphi izbacio Exception. Posle više uzaludnih pokušaja da shvatim o čemu se radi, potražio sam pomoć od vas.

Na kraju sam shvatio gde sam pogrešio i sad sve radi, pa reko da prepravim post. :)

Code:

  ConnectionString := 'Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=' +
    sFolder + ';Extended Properties="Text;HDR=YES;FMT=Delimited";Persist Security Info=False';


Obratite pažnju da je sFolder folder u kome se nalazi CSV fajl, a ne kompletna putanja do fajla kao što to treba da bude u slučaju XLS fajla.

Ime fajla (bez putanje) se koristi u Selectu, za razliku od XLS-a kod koga se ovde prosleđuje ime Sheet-a.

Code:

  ADODataSet.ConnectionString := ConnectionString;
  ADODataSet.CommandText := 'select * from [' + sCSVFileName + ']';
  ADODataSet.Open;


[Ovu poruku je menjao viking13 dana 07.10.2008. u 01:03 GMT+1]
viking ®
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Import CSV fajl u ttable, ili slican dataset.

[ Pregleda: 3319 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.