Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access runtime i povezivanje komponenti

[es] :: Access :: Access runtime i povezivanje komponenti

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
*.adsl.beocity.net.



+25 Profil

icon Access runtime i povezivanje komponenti25.03.2012. u 23:16 - pre 146 meseci
Podelio sam bazu podataka na ceonu i pozadinsku komponentu
kako da ih povezem koristeci access runtime
 
Odgovor na temu

sule99
student

Član broj: 227708
Poruke: 93
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Access runtime i povezivanje komponenti05.04.2012. u 13:11 - pre 145 meseci
Malo je nejasno što želiš zapravo napraviti. Što misliš pod "kako da ih povežem"? Kada u Accessu napraviš bazu i podjeliš ju na back end(tablice i pogledi) i front end (forme na primjer) u front endu ćeš imati linkove na tablice koje se nalaze u back endu. Linkove možeš mjenjati tako da otvoriš front end dio (ako imaš strat up formu pritisni shift i drži dok se dizajn ne otovri) i desnim klikom na tablicu u padajućem izborniku odabereš Linked table manager. Kroz njega se linkaš na tablicu iz back end dijela. Tako možeš razdvojiti ta dva dijela da se ne nalaze u istoj mapi. Za kreiranje accdr fajla, potreban ti je određeni alat. To sam detaljno opisao u temi Access baza znanja. Piše ti gdje i što treba skinuti i instalirati i kako napraviti accdr fajl. Nakon toga, da bi pokrenio accdr fajl treba ti samo access runtime. Ovo sve što sam napisao vrijedi za access 2007.

Sljedeći korak koji sam ja napravio je linkanje tablica kroz kod. Napravio sam na formi text box u koji upisujem putanju back end dijela i na tipku pozivam funkciju koja mi radi automatsko linkanje na novu putanju.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

TiestoX
Kragujevac

Član broj: 271245
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Access runtime i povezivanje komponenti05.04.2012. u 22:26 - pre 145 meseci
Skini primer i importuj modul u bazu, zatim kreiraj Command button i na OnClick eventu dodaj:
Code:
Private Sub btnLink_Click()
    LinkBEDataFile
End Sub


Kada kliknes nadji putanju do BackEnda ili ti pozadinsku komponentu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jovan1970
Jovan Milivojevic
Veliko Gradiste

Član broj: 115696
Poruke: 82
93.87.33.*



+25 Profil

icon Re: Access runtime i povezivanje komponenti04.02.2014. u 20:36 - pre 123 meseci
Radi
Hvala veliko
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access runtime i povezivanje komponenti

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.