Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solved:Android - MyLocationOverlay problem

[es] :: Java :: Solved:Android - MyLocationOverlay problem

[ Pregleda: 1033 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Solved:Android - MyLocationOverlay problem11.03.2012. u 14:25 - pre 146 meseci
Postujem ovdje jer je ovo više programerski forum - za razliku od Android - koji je više feature.

Pratim tutorijal na https://sites.google.com/site/androidappcourse/labs/lab-5 i zapeo sam kada trebam dodati lokaciju i kompas kao Overlay... Naime - mapa se prikazuje - ali na njoj nema ni lokacije ni kompasa. Koristim emulator za Android 2.2 sa Google APIjem i u njemu sam omogućio GPS. E sad - ono što me muči što sam dodao dva booleana (compass i location) da bih debugovao i oba se evaluiraju kao true - što bi trebalo da znači da su omogućeni, imaju pristup senzorima i trebalo bi da se pokažu kao kompas i lokacija - ali se ne pokazuju. Gdje griješim? Da nije problem u emulatoru - jer sam do sada samo na njemu probavao? Ispod je kod:

Code:

        setContentView(R.layout.map_layout);
        m_vwMap = (MapView) this.findViewById(R.id.m_vwMap);
        m_vwMap.setBuiltInZoomControls(true);
        m_locationOverlay = new MyLocationOverlay(this, m_vwMap);
        boolean compass = m_locationOverlay.enableCompass(); //Vrijednost ovih booleana je samo u debug svrhe
        boolean location = m_locationOverlay.enableMyLocation();
        (m_vwMap.getOverlays()).add(m_locationOverlay);
        m_vwMap.invalidate();


P.S. Sa dozvolama je takođe sve u redu. Dao sam dozvolu za internet, grubu i finu lokaciju.

P.P.S. Riješio sam. Problem je što nisam gledao tamo gdje sam slao kordinate preko emulator kontrola... Kompas nisam riješio - ali vjerovatno je pitanje senzora - a ne znam kako da omogućim kompas u Emulator Controls... Izgleda da je programerska verzija Morfijevog zakona da ćeš glupu grešku naći sam tek kada postaviš pitanje na forumu - iako si prethodno dan mozgao na tu temu ;)

[Ovu poruku je menjao Stijak dana 11.03.2012. u 15:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Solved:Android - MyLocationOverlay problem

[ Pregleda: 1033 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.