Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stariji cisco poe switch, ACL

[es] :: SOHO Networking :: Stariji cisco poe switch, ACL

[ Pregleda: 937 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Stariji cisco poe switch, ACL08.03.2012. u 09:47 - pre 147 meseci
Pozdrav, hteo bih da pazarim neki cisco poe switch, tetka bi ga donela iz nemacke, al ne znam sta da jurim, koliko znam postoje 2 standarda sto se tice POE, neki legacy i pre standard, hm, ovo sam samo proleteo, nisam se zadrzavao, jer je trenutno van granica oblasti koje ucim, te trazim od vas pomoc, ideja je sledeca, hocu citavu kucu da nakacim na poe switch sa ip telefonima, 99% ce sve biti cisco telefoni, pored toga, jurim i ostalu cisco opremu, generalno uskoro bih verovatno nabavio 3550 switch L3, u nekoj prosloj temi sam pitao za ADSL wic, koji model kako sta, treba mi za ruter 1841, da li ti WIC-ovi podrzavaju i 2800 seriju ?

Sad se setih i za ACL, blokirao sam tipa na neko vreme prilaz sajtovima fb i slicno, blokirao sam sadrzaj acl 100 deny tcp any host www.facebook.com eq 80 time-range radno-vreme, ovo sto sam video to blokira samo IP adresu koja se tu stavi prilikom nslookup-a, i to je to, s obzirom da fb ima na 10ine IP adresa, to onda i nije bas od pomoci, kako sad stvari stoji izgleda da sam nasao na netu citavu podmrezu s nekih 30ak adresa, to cu probati veceras da vidim da li zavrsava posao, drugo sto me zanima, da li cisto ima mogucnost da se umesto www.facebook.com stranice ucita korisniku tipa obavestenje da je stranica trenutno blokirana jer je aktivno radno vreme, ja sam ovo radio sa squid proxy, i radilo je super, nego sad pohadjam cisco akademiju na etf-u pa se igram s ruterima ;)

Zahvalan unapred
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Stariji cisco poe switch, ACL

[ Pregleda: 937 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.