Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Regulatori napona i besprekidna napajanja

[es] :: Ostali hardver :: Regulatori napona i besprekidna napajanja

[ Pregleda: 2365 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Regulatori napona i besprekidna napajanja07.03.2012. u 18:38 - pre 147 meseci
1. Šta mislite o ovome?
--

2. Kada gledam specifikackije UPS-eva, svi imaju nešto što se zove snaga i kapacitet. Uzmimo za primer ovaj.

Proizvođač : APC
Model: BK650EI
Kapacitet: 650VA
Snaga: 400W

Interface: RS-232, USB
Baterija: RBC17
Punjenje baterije: 8h
Autonomija rada: 14.8min (200W), 4.7min (400W)

Šta mu je ovo snaga, a šta kapacitet? Da li snaga znači koliko UPS troši struje, a kapacitet koliku potrošnju može da podrži kod uređaja koji štiti... ili je obrnuto? :[
--

3. Moja mašina obično troši 380-400W, ali napajanje koje imam je od 650W. Da li u ovom mom slučaju UPS uređaj mora da mi podržava makar onoliko koliko mi mašina inače troši (do 400W) ili mora da može da mi podrži makar 650W jer mi je napajanje toliko jako?
--

4. Što se tiče samo regulisanja napona, da li ovaj uređaj reguliše napon jednako efikasno kao i bilo koji drugi UPS ili je UPS ipak bolje rešenje za to?
--

5. Koliki je šok za računar, odnosno za računarske komponente, kada nestane struja? Da li je veće zlo nestanak struje ili povišeni/sniženi napon?
--

6. Što se tiče onog regulatora napona koji sam spomenuo gore, na našim sajtovima viđam regulatore napona samo sa ovakvim slikama:



Kako ja da priključim neki električni uređaj u regulator napona sa takvim izlazom? :/

Zar ne bi trebalo da je izlaz ovog uređaja za naše tržište ovakav?



No, takvu sliku ne nađoh na domaćim sajtovima prodavnica računara.
--

Imam naviku da redovno snimam svoje poslove, tako da me nestanak struje nikada nije nešto kirtično omeo u tom pogledu. Koliko znam, u mom naselju je katastrofa napon i gotovo svakodnevno dolazi do povišenog/sniženog napona. Dešavalo mi se već da crkavaju komponente, verovatno zbog loše struje.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja08.03.2012. u 17:39 - pre 147 meseci
Zavisi kakav problem imas, prvo regulise napon a ups daje struju kad nestane u mrezi

1. ok, ali nije ups
2. lepo ti pise autonomija rada, zavisi od potrosaca
3. uz ups ces dobiti program koji ce ti pokazati koliko stvarno trosi, obicno je mnogo manje nego sto pise na napajanju
4. ako nema nestanka struje u mrezi onda ok, ali ne radi kad nema struje, ups uvek daje struju i ako nestane dovoljno vremena da se racunar sigurno iskljuci
5. veliki sok je dolazak struje, bolje je racunar ostaviti ukljucen nego ga povremeno paliti (sad to relativno jer zavisi od potreba), a stetniji je nizi napon jer se onda povecava struja, lakse je sniziti napon
6. ima da se kupe takvi kablovi, a uz ups ces dobiti bar dva takva kabla



Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
178.149.0.*



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja19.03.2012. u 19:59 - pre 147 meseci
Uzeh ovaj AVR. Pozadi ima prekidač sa kojim podešavam 220, 230 ili 240V. Je l' treba 220? Tol'ko sam mu stavio.

[Ovu poruku je menjao Stefan Markic dana 19.03.2012. u 23:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja24.03.2012. u 15:44 - pre 147 meseci
Uzmi unimer pa izmeri. Inace, davno su digli napon na 230V. Manje opterecuje mrezu a prakticno toliko malo da nema nikavih drugih problema.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja25.03.2012. u 04:25 - pre 147 meseci
Citat:
dragancesu: Uzmi unimer pa izmeri.


Zar ne treba da gledam za koji napon su pravljene moje računarske komponente (ili samo napajanje), a ne koliki mi je napon zapravo u kući? Neki mi pričaju 220, neki 230. :(
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja26.03.2012. u 09:55 - pre 147 meseci
Nije to tako jednostavno, kad sam merio iznenadio sam se da je 235V. Drugar je elektricar pa kaze da su davno digli na 230V. Malo veci napon za rezultat daje manju amperazu sto elektrodistribuciji ima smisla.

Nisam ulazio u trafo stanicu ali (kazu) tamo na trafou ima mogucnost podesavanja 220,230 do skoro 300V. Veci napon je interesantan u vreme restrikcija kada dolazi struja a aparati ostaju ukljuceni. Onda krecu sa malo vecim naponima pa smanjuju. Ako cujes da je crklo mnogo aparata to znaci da su potrosaci ostavili mnogo aparata pa onda elektricari povecavali napon, poneki crkne ali to njima olaksava posao.

Koliko sam slusao, opasniji si nizi naponi jer je onda veca struja sto skodi aparatima. UPS se podesava kad da prebacuje ali koliko sam video donja granica je oko 180V.

Ne znam da li tvoj uredjaj ima indikator kad je napon van nekog opsega, ako ima nemoj se iznenaditi ako ponekad cujes da pisti

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Regulatori napona i besprekidna napajanja26.03.2012. u 20:41 - pre 147 meseci
Citat:
dragancesu: Ne znam da li tvoj uredjaj ima indikator kad je napon van nekog opsega


Ima, i od kako ga koristim uvek pokazuje znak ~, što znači da je dolazni napon konstantno oko 220V, na koliko sam i podesio AVR da reguliše napon. Ima i indikatore ako je napon malo iznad ili malo ispod onog koji je podešen na AVR-u i ima indikatore ako je napon puno iznad ili puno ispod podešenog. Ako uzmemo to u obzir, da mi AVR uvek pokazuje ~ od kako ga koristim, a podešen je na 220V, to znači da je meni dolazni napon inače oko 220V. Međutim, mene brine to što mi pozadi na kućištu, odmah pored priključka za napajanje, stoji oznaka 230V.

[Ovu poruku je menjao Stefan Markic dana 27.03.2012. u 12:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Regulatori napona i besprekidna napajanja

[ Pregleda: 2365 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.