Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izbora napajanja

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko izbora napajanja

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The_New_One

Član broj: 159866
Poruke: 30
*.kalik.net.



Profil

icon Pomoc oko izbora napajanja18.10.2008. u 20:38 - pre 187 meseci
Planiram kupovinu napajanja OCZ 750W Power&Cooling Silencer(115e),
Interesuje me da li je to dobra kupovina, koja je razlika izmedju ovog i nekog modularnog napajanja.
Da li je mozda pametnije kupiti modularno napajanje u ovom cenom rangu?
Unapred hvala na odgovorima.
PoZz.
 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko izbora napajanja22.10.2008. u 12:22 - pre 187 meseci
Kod modularnog napajanja kablovi koji idu iz napajanja mogu da se otkace tako da ti nepotrebni kablovi ne smetaju. Na kraju koji se utacinje u napajanje imaju dzekove kao onaj mali kabal sto se utakne pored procesora.

Pogledaj Thermaltake za te pare. Ja sam pazario TT modularno 600 W za 80 evra a za 100 evra imas 750 W modularno.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora napajanja22.10.2008. u 17:16 - pre 187 meseci
Thermaltake ToughPower Modular W0116RU od 750W (Crossfire Certified) je vrhunsko napajanje (Channel Well Technology), ali je se ne moze meriti sa Silencer 750W Quad-om (Seasonic) po kvalitetu i sirovoj snazi. Mogu da potpisem da ce Silencer 750W Quad bez vecih problema terati najzahtevnije SLI i CrossFire konfiguracije sa najjacim i najnovijim grafickim karticama, i da je snazniji nego neka napajanja deklarisana na 1KW, pod uslovom da nije defektan kao prvi primerak koji sam ja dobio (imam iskustva i sa mrtvim vrhunskim Corsair-ima kad smo vec kod toga ), dok ovaj ToughPower vec nije to u stanju. Modularni ToughPower od 850W (isto ga pravi Channel Well Technology) je vec nesto jace i konkretnije napajanje i SLI Certified, ali opet nije bolji od Silencera. Isto vazi i za Corsair HX620W (Seasonic) koji jeste vrhunsko modularno napajanje ali je Silencer 750W Quad opet bolji izbor. Kad smo vec kod Corsaira HX620 kao moguce modularne alternative za Silencer, radi se o napajanjau koje je bolje od oba navedena ThermalTake-a, ali ne i od Silencer 750W Quad-a. Corsair je takodje najbolje upakovan od svih navedenih napajanja tako da je verovatnoca da se osteti pri transportu minimalna u odnosu na PC Power&Cooling i TT napajanja. S' obzirom na cenu koja je nesto visa mislim da je on jedino Corsair napajanje, ispod 1KW, trenutno na trzistu koje se moze nabaviti bez vecih problema. Zato ga preporucujem kao modularnu alternativu za Silencer 750W Quad...

P.S. Najbolje high-end modularno napajanje trenutno u ponudi kod nas je Corsair HX1000, ali ono kosta preko 200 eura


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 22.10.2008. u 18:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora napajanja28.01.2009. u 22:37 - pre 184 meseci
Imam dilemu između Chieftec CFT-750-14C i Corsair HX620 620W. Trebao bih da odlučim danas ili sutra.

Ovaj Corsair koliko sam vidio važi za ekstra kvalitetno, ima 5 godina garancije a Chieftec 2. Oba su modularna. Chieftec je CWT a Corsair je Seasonic. Chieftec ima 60A na +12V a Corsair 50A. Corsair ima više konektora: 8x SATA i čak 10x molex; Chieftec ima 4x SATA i 6x molex, mada i dva više 6-pin za PCIe.

Corsair je skuplji 30 €.

Corsair koliko sam čitao ima zapravo samo jednu +12V granu, tako nešto sam čitao na jednom testu ali i na forumu, ali se vodi da ima tri grane. Da li je to OK? Ovaj Chieftec i mnoga druga imaju 4 grane.

Ako nešto znači uzimam Q9550 i GTX285.

U igri su i

Chieftec CFT-600-14CS, 600W, Cable management
Chieftec CFT-650-14CS, 650W, Cable management

ali sam nekako sveo na ovaj Chieftec CFT-750-14C i Corsair HX620.

Ovaj Chieftec od 750 W je S serija i to je valjda ova Turbo serija

http://www.chieftec.com/tubro-power.html

a ovi sa oznakom CS su Super serija koja je bar po karakteristikama nešto slabija, mada bi obe trebale biti CWT

http://www.chieftec.com/super-power.html


Moram priznati da me više privlači ovaj Corsair zbog sjajnih komentara koje sam čitao na testovima i po forumima dok za ove nabrojane Chieftece nisam uspio naći ni jedan test, a još sam čuo da Chieftec vani ne stoji sjajno po reputaciji o kvaliteti kao ovde kod nas.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora napajanja29.01.2009. u 08:28 - pre 184 meseci
Uzmi Corsair HX620 620W bez razmisljanja.

Sto se tice Chieftec-a Super seriju prave i CWT i Sirtec a Turbo pravi CWT. Napajanja iz Super serije sa krajnjom oznakom CS pravi CWT dok ona sa samo S na kraju pravi Sirtec. Tacno je da Chieftec nije toliko zastupljen na zapadu ali je daleko od toga da su mu napajanja losa. CWT Chieftec-i nisu nista losiji od CWT Thermaltake-ova, recimao kad se porede napajanja u istoj kalsi, kao sto su jaci Toughpower TT-i i Turbo Chieftec-i, samo sto TT nudi bolju garanciju.
 
Odgovor na temu

Vader
Banja Luka

Član broj: 67805
Poruke: 261
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.duhovnaizgradnja.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora napajanja29.01.2009. u 11:05 - pre 184 meseci
Ma da, ja sam pogrešno napisao, ovaj Chieftec je C serija (Turbo, CWT) a ne S serija. Nisam znao da je S serija sa Sirtec komponentama, imaju ovu CS (Super) i C (Turbo), oba bi trebala biti CWT, uglavnom njih i viđam po firmama.

Ali Corsair HX620 definitivno djeluje bolje :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pomoc oko izbora napajanja

[ Pregleda: 3268 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.