Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.design2.org / redesing sajta!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.design2.org / redesing sajta!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6367 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon www.design2.org / redesing sajta!26.02.2004. u 23:21 - pre 245 meseci
Evo posle dosta vremena radeci drugima, uspeo sam da i za sebe napravim nesto. Zanimaju me vasa misljenja, kritike, komentari.

http://www.design2.org

Poz.!
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!26.02.2004. u 23:52 - pre 245 meseci
zanimljivo...
btw znas da taj meni radi samo na IE?

da li je leptir inspirisan necim ili onaj mali loading bar koji se prikazuje dok se leptir puni?


onaj prozorcic sa 'requirements' izbaci

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 00:00 - pre 245 meseci
Hvala na odgovoru.
Znam da radi samo pod IE-om zato mi i treba onaj prozor za requirements :)
Bice jos nekih sitnih ispravki ali u globalu je to to :)

Poz.!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 08:00 - pre 245 meseci
Jesam li ja debil ili je to samo moj browser?
Ako kažete da radi na IE, treba da radi i na MyIE - isto to samo drukče upakovano.

Nešto mašim poentu cele "prezentacije". Gospodine Smith, molim malo edukacije - šta predstavlja ponašanje:
- left click => "use right click"
- right click => "About..."
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 09:28 - pre 245 meseci
Uhm. Cini mi se da cu morati da radim brawser check i da napravim jos jednu verziju. Dejane, to ponasalje predstavlja da ne radi u MyIE-u :(
Heh lepo. Cela mi se koncepcija menja. Ili cu da zaboravim na korisnike koji nemaju IE. Hvala na komentarima. Dosta mi znace.

Poz.!

.... ovo sam dodao kasnije
Neznam sta da radim.
http://www.siliconglen.com/usability/browsers.html
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 15:00 - pre 245 meseci
Dobar je tekst s ovog linka što si ostavio...

Vidi ovako: MyIE2 koristi mašinu od IE, to i nije pravi browser, pre bi se moglo reći da je to skin za IE koji pruža korisniku neke stvari koje drugi (ovde popularno nazvani "normalni") browseri omogućavaju. Jedna od tih stvari je blokada pop-up prozora - opcija koja mi je uključena - pa je to razlog što nešto neće da radi.

Savet - ako možeš da izbegneš pop-up prozorčiće to i čini.

Nije mi jasno šta predstavlja sledeće
Code:
function removeMenu(){
  if (event.button == 2){
    myMovie.TGotoFrame("/menu", 2);
    parent.frames.location.replace('javascript: parent.dummy1');
  }
}

Meni ovaj događaj na desni klik lovi Flash objekat i naravno izbacuje "About...", pa zato izgleda Flash meni i neće da skokne na drugi frejm. Makar mi se čini da je tako - meni nisam uspeo da vidim...

Koji objekat se referencira sa parent.frames.location?
Zar nije parent.frames niz window objekata?
Ako jeste, otkuda location na tom mestu?
Gde se koriste frejmovi na stranici?

btw. - uključen ti je directory listing: "/site/"
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 15:31 - pre 245 meseci
na skali od 0 do 10, ovaj sajt od mene dobija 1.

- verovatno je trebao da dobije i 0, jer kada sam otvorio stranicu u mom browseru, ništa se nije videlo.. (inače, moj browser uredno prikazje druge flash sajtove..)
- nije se videlo ni to famozno obaveštenje o neophodnim uslovima (zamisli, sajt koji meni postavlja uslove? bože..). verovatno zato što imam popup blocker..
- pretpostavih da je sajt urađen samo za IE (odmah je izgubio polovinu potencijalnih poena), pa rekoh, ajde da ga otvorim u njemu..
- pošto je sajt rađen u flešu, a nema alternativu u "običnom" htmlu, a ni objašnjenje da je rađen u flešu, gubi bar još jedan ili dva poena.
- dugo učitavanje.. mrzim to.. umalo nisam izgubio živce i otišao.. opet gubljenje poena zato što teraš korisnika da čeka..
- kada se napokon sajt učitao, nisam znao šta da kliknem. miš se nije menjao u "ručicu" iznad ni jednog dela sajta.. opet gubljenje poena..
- kada sam se i odlučio da kliknem na leptira (protiv logike), sajt me jedva-primetnim textom obaveštava da kliknem desnim dugmetom, a ja već kliknuo desnim (inače miša držim u levoj ruci). zbunjujuće? da. logično? ne! oduzima poene? naravno!!
- nakon levog klika, meni koji se otvara je jedva vidljiv zbog pozadine koja uopšte ne pravi kontrast. modao sam da klikćem još 10tak puta, pre nego se meni otvorio na delu pozadine koji je davao bar neki kontrast.
- kada sam iskliktao tih par linkova (sve na sajtu), još skoro pola minuta sam pokušavao da kliknem na nešto drugo da nađem neki "skriveni" deo sajta. nisam mogao da verujem da je to sve?
- na kraju sam se zgrozio sajtom na koji sam potrošio 5 minuta ukupno: otvaranje u mom browseru, otvaranje u drugom, čekanje da se učita. čekanje.. traženje na šta da kliknem. kliktanje jednim pa drugim dugmetom miša. traženje mesta gde da kliknem, da bi mogao da pročitam text. i na kraju, traženje još nekog skrivenog dela sajta..
- i sve to samo da bih na kraju dobio 5 jebena linka. WTF?!?

u stvari, sad kada ponovo saberem glasove, na skali od 0 do 10, ti si otišao u minus, i to nekih 5-6 poena.. strašno!

čestitam, tvoj sajt tvoj sajt je zaslužio da mu dam titulu "zvanično najgore odrađeni sajt sa ovih prostora" (od strane nekog dizajnera, tj nekoga ko ipak zna da složi dve boje).

neizmerno bi bolje prošao da si samo ostavio tih par linkova u običnom textu, ili html-u:
www.aquamontservice.com
www.leahworld.com
www.albreht.com
www.dlo.co.yu
www.syntech.co.yu
www.brankosujic.co.yu


a ako se pitaš zašto umesto svega drugog nisam ocenjivao dizajn sajta, moram da te pitam: koji dizajn?

od "dizajna" na tvom sajtu, imaš jednu lepo pozadinu i jednog leptirića. leptirić je verovatno iz neke clipart kolekcija, i jedino mogu za pozadinu da ti priznam da si lepo složio boje (a čak ni ona ne vrši svoju ulogu, jer text preko nje nije čitljiv!)..

jednom rečju, horor..


/* edit: još jedna stvar koju sam naknadno primetio (dok sam pisao ovu poruku). ako se sajto ostavi otvoren u browseru, nakon par minuta počne da guta na desetine MB memorije i dobar deo procesorskog vremena, iz nekog neobjašnjivog razloga.. više ni nemam reči kojim bi opisao koliko sam zgrožen ovim sajtom! */
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 17:41 - pre 245 meseci
Citat:
Nije mi jasno šta predstavlja sledeće
Code:
function removeMenu(){
if (event.button == 2){
myMovie.TGotoFrame("/menu", 2);
parent.frames.location.replace('javascript: parent.dummy1');
}
}

Meni ovaj događaj na desni klik lovi Flash objekat i naravno izbacuje "About...", pa zato izgleda Flash meni i neće da skokne na drugi frejm. Makar mi se čini da je tako - meni nisam uspeo da vidim...


to govori flashu da na desni klik misa ode na frejm 2 u okviru objekta 'menu' a ono 'parent...' sluzi da zbuni IE da flash ne bi otvorio svoj regularni meni (about ...)



.................

p.s. sta bi ovde trebalo uraditi da bi ova stranica postala korisna:
izbaci popup prozor, i meni postavi da se otvara i na desni i na levi klik misem...

i zasto ovde postoji loader? ovo bi sve trebalo da stane u 3kb
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 19:21 - pre 245 meseci
Cini mi se da bilo ko, ko je posetio ovu temu ocekuje moj odgovor na zombijev post.
Evo ga:

Prvo hocu da ti se zahvalim na opsirnom odgovoru, bez obzira sto nije u moju korist.
Citacu tvoj post i po njemu cu da ti odgovaram.

Citat:
inace, moj browser uredno prikazje druge flash sajtove...

Koj browser? I verovatno si u njemu podesio block popups, tako da nisi ni mogao da vidis "site requirements", ali ok to cu uskoro da resi na prvoj strani cistog html-a. Znaci sajt je radjen za korisnike Internet Explorera! (vecinsku grupu korisnika, dokaz, link sto sam dao u predhodnom postu) Naravno da ovo nije savrseno resenje da se eliminisu drugi korisnici interneta, kojih je ukupno 10 ili 20%.

Da nije kompatibilan sa drugim brawserima je tacno, moze da bude zamerka ali i ne mora.

Citat:
..zamisli, sajt koji meni postavlja uslove? bože...

Prvo ne postavlja uslove, nego informise, a na korisniku je da vidi da li ide sa vremenom ili je zaostao u praistoriji sto se tice tehnologije.

Citat:
pretpostavih da je sajt uraden samo za IE (odmah je izgubio polovinu potencijalnih poena)...

Ok. To je tvoje misljenje. Sigurno je da je mana to sto ne moze da se gleda iz drugog browser-a. Necu ponavljati.

Citat:
pošto je sajt raden u flešu, a nema alternativu u "obicnom" htmlu, a ni objašnjenje da je raden u flešu...

Ocigledno je da ne volis flash. Opet je to tvoje misljenje, i siguran sam da ima isto ljudi koji ga ne vole. Sto se tice objasnjenja da je radjen u flashu, ima ga u "site requirements" koje nisi mogao da procitas jer je u popup-u (koj cu 100% da ubijem, zbog dovoljnog broja komentara protiv njega).

Citat:
dugo ucitavanje..

Uhh bre, mora da si na 14.400 konekciji, jer je site kompletan samo 270KB, kao jedna veca fotografija, i plus ima preloader koj cu sigurno da malo oplemenim sa nekom skriptom da se korisnici kao ti i korisnici sa losom konekcijom igraju dok se site ne ucita.

Citat:
...nisam znao šta da kliknem. miš se nije menjao u "rucicu"...

Kada se site ucita tacno pored kursora misa ti se pokaze sta treba da radis u fontu velicine 11 (znaci nije ni toliko sitno), cak i blinka grafika misa (desno dugme misa) pored kursora u najvecem mogucem kontrastu (belo na crno). Tako da ti rucica nije neophodna da bi kontrolisao sajt.

Citat:
... modao sam da klikcem još 10tak puta, pre nego se meni otvorio na delu pozadine koji je davao bar neki kontrast.

Bez komentara, mislim da ti je potreban malo bolji monitor. Cak i na vrlo smanjenom Brightness-u se sve lepo vidi.

Citat:
... nisam mogao da verujem da je to sve?..
... na kraju dobio 5 jebena linka. WTF?!?

Hehehehe. Ne mogu, a da se ne smejem.
Prvo, ovo nije erotski sajt sa milion slika, niti je site sa nekim informacijama koj se azuriraju dnevno. Ovo je licna prezentacija.

Ovakav tekst i ocekujem od ljudi koji su bez stila. Plagijatori. Ljudi koji ocekuju da vide nesto vec vidjeno, a kada to vide onda i na to pljuju. Ali ok to je tvoj stav. Verovatno da sam radio nesto u stilu 2advanced.com bi ti bilo prihvatljivije. Nego ja znam da postujem tudje vreme i tudj rad.

Citat:
... koji dizajn? ...
... leptiric je verovatno iz neke clipart kolekcija...

Uhh. Ovo je bas profi pljuvanje po meni. Svaka ti cast,nema sta. Nego nema veze ja sam covek koj veruje u to da svako ima pravo na svoje misljenje.
Evo ti zadatak: nadji negde ovaj "clipart" leptira.
Pomoc: neces ga naci jer je to fotografija mog prijatelja fotografa!

Citat:
... nakon par minuta pocne da guta na desetine MB...

Precackaj racunar. Verovatno imas nekih softverskih ili hardwerskih problema.



Ponavljam, hvala na kritikama, to sam i ocekivao kada sam stavio ovu temu. Nadam se da ce ih biti jos.
Dorada sajta je neizbezna, ali ne u meri koju si ti naveo, mozda se slazemo za jednu ili dve stvari. O tom potom.

Poz.!

PS. Za ostale koj citaju ovu temu!
Da li je stvarno moguce da ce neko da izgubi toliko vreme na pljuvanje po sajtu koj mu se ne svidja, ili ce jednostavno da ga ugasi i neda ni jedan komentar? Da nije ljubomora u pitanju?

[Ovu poruku je menjao |izard dana 28.02.2004. u 00:11 GMT]
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 19:22 - pre 245 meseci
Ivane hvala ti sto si mi ustedeo vreme na odgovaranju na taj post!

Poz.!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
213.184.102.*

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 22:21 - pre 245 meseci
Zombie ,bas isporoziva coeka... koj ti je to fazon ( znam da se spremas da osnujes klub mrzitelja flash-a)... ako bwe.. ne voles flesh ,samo ignoriraj forum ..

ajd ,ajd...
:D

Sajt je ql ,samo previse mracna atmosfera za moj ukus,ali mjuza je odlicna....
Keep going... kaki 2advance .. sha su oni za tebe.... ;)
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.041net.co.yu

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 22:48 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Stanojevic:
to govori flashu da na desni klik misa ode na frejm 2 u okviru objekta 'menu' a ono 'parent...' sluzi da zbuni IE da flash ne bi otvorio svoj regularni meni (about ...)

Da ponovim, ovo nije zbunilo MyIE2 (koji ja izjednačujem s IE, no moguće je i da grešim u proceni). Takođe, nije zbunilo ni Firefox. Pokušaj otvaranja u regularnom IE mi je propao iz neobjašnjivih razloga (stranica se jednostavno nije ni učitala - posle nekog vremena štucanja odlučio sam da odustanem). Tako da sam meni konačno video iz dekompajlera ;)


@|izard:
Trebalo bi da ti je jasno da je zombijeva kritika upućena na račun korisnosti predloženog, a oštriji jezik upućen je na neozbiljnost rešenja - eksperimenti se rade kod kuće a objavljuju se zrela rešenja. Neozbiljnost je
Citat:
Znaci sajt je radjen za korisnike Internet Explorera! (vecinsku grupu korisnika, dokaz, link sto sam dao u predhodnom postu)

Već sam se složio da je link dobar. Na žalost, izgleda da nisi malo bolje iščitao sadržaj stranice i promeditirao nad njime. Prvo, tamo se navodi statistički udeo korisnika Internet Explorera od 68% - što govori da skoro jedna trećina korisnika već u ovom trenutku koristi druga rešenja. Ova cifra razlikuje se od tvog navoda. Tekst je takođe kontradiktoran sledećem
Citat:
na korisniku je da vidi da li ide sa vremenom ili je zaostao u praistoriji sto se tice tehnologije.

U samom uvodniku teksta nagoveštena je argumentovana procena da se u narednom periodu može očekivati procentualni pad broja korisnika Internet Explorera.

...

Dalje bih prokomentarisao sam rad u Flashu, pošto nalazim određeni broj zamerki za realizaciju. Za početak, opet
Citat:
jer je site kompletan samo 270KB

Uz Ivanovu primedbu
Citat:
i zasto ovde postoji loader? ovo bi sve trebalo da stane u 3kb

Uporedi brojke! Lično mi nije jasno.
- Rad rađen u Flashu 5 (koji pravi malo veće .swf fajlove) sadržavao je gomilu vektorskih grafika, sastavljen iz 6 testova s različitim programskim zahtevima i interaktivnim rešenjima, uz evaluaciju rezultata i njihovu štampu - imao je 370 kb. Ovo bi me danas verovatno izašlo najviše upola od toga, uz novi kompajler s komprimovanjem i pogotovo uz optimizaciju samog projekta.
- Drugi primer, prezentacioni film u trajanju od 20 minuta s real-time titlovima, većim brojem animiranih sekvenci i čak nekoliko bitmapa (korišćenih u nedostatku vremena za kvalitetnu vektorizaciju) - zauzima celih 200 kb.
Citat:
Kada se site ucita tacno pored kursora misa ti se pokaze sta treba da radis u fontu velicine 11 (znaci nije ni toliko sitno)

Jeste sitno, jer ti je Flash film dimenzije 1280x1024 pixela, i on sigurno dobija manju pikselažu kada se nalazi u browseru. Ja koristim ekransku rezoluciju od svega 1024x786, a još uvek se koristi i 800x600... Tako da tvojih pretpostavljenih 11 pixela za font realno mnogo manje kod velike većine korisnika. Izgleda da si zaboravio da u "site requirements" navedeš i minimalnu rezoluciju 1600x1200 ;)

Sledeća primedba odnosi se na famozni meni (koji sam, silom prilika, video tek uz hakerisanje). Realizovan je tako da se iznad tekstualnog polja (multiline) nalaze dugmići s linkovima. Ovo je pogrešan pristup jer Flash nije baš savršen u skaliranju fontova.
Na primer, ukoliko je za neko skaliranje visina fonta kraća za svega 5% (to je nešto što teško da bi uspeli da uočimo golim okom) to bi na slučaju multiline tekst polja od 20 redova dovelo do skraćenja za čitav red. Ovo postaje strašno ukoliko se iznad tekst polja nalaze razbacani buttoni s linkovima - iznad poslednjeg reda teksta nalazio bi se pretposlednji gumb te klik vodi na neželjenu stranicu!
Opisano ponašanje možeš i sam da proveriš...

...

Dalje se ne bih upuštao u analize, uz napomenu da očekujem da eksperimente ostaviš za kuću i da se potrudiš da se predstaviš u najboljem svetlu.
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.teol.net



+2 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!27.02.2004. u 23:02 - pre 245 meseci
ne da se slazem sa zombijem nego sam jos rigorozniji....
izgubio sam danas vremena da prvo sa firebirdom otvorim - NISTA (procitam post kao mora IE,...) ajd nije mi ni tesko, otvorim ie5.nesto, posjetim i ... sta i? isto ! nista ! nikakav meni, samo mi jos iskoci popup (sto me podsjeti zasto koristim firebird)... ajd, sada u linuxu, dosadno, i vidim opet ovu temu, ajd reko dok se otvara da ga iz mozille otvorim, mozda ce moci... naravno "moglo je"....

e da, to sto si rekao da neki "kaskaju" za tehnologijom, pazi, ima nas ovde koji nemamo ultra-guba-mega-jebe-kevu-komp... i sto kaze zombi "sajt ti odredjuje hoces li ga gledati ili ne"....

ma ne znam... nije da pljujem al isfurao si me sa svojim komentarima... i jos kao "imas sporu konekciju"....

ps. site je fin. boje, leptirici, al sa komentarima na zombijev post ne da si lupio... trebam si znaci novi komp kupiti, cekati da kazes kojim browserom da otvorim, gdje da kliknem... :)
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 00:34 - pre 245 meseci
pošto vidim da si dobio slične odgovore i od drugih, nadam se da ćeš bar ovu poruku shvatiti onako kako sam je ja namerio, tj dobronamerno..

Citat:
|izard:
Koj brawser? I verovatno si u njemu podesio block popups, tako da nisi ni mogao da vidis "site requirements", ali ok to cu uskoro da resi na prvoj strani cistog html-a. Znaci sajt je radjen za korisnike Internet Explorera! (vecinsku grupu korisnika, dokaz, link sto sam dao u predhodnom postu) Naravno da ovo nije savrseno resenje da se eliminisu drugi korisnici interneta, kojih je ukupno 10 ili 20%.


zar je bitno koji browser? zar sajt ne treba da bude bar vidljiv u svakom browseru? ili si ti izmislio toplu vodu, a svi pre tebe bili idiJoti..

a i btw, nisam podesio nikakvu block popups opciju. broser je došao sa time već podešenim, a i u IE je ta opcija uključena od kako sam instalirao google toolbar (i tu je opet nisam ja uključio, nego je bila po defaultu uključena).

takođe, novi update za IE će doći sa tom opcijom za block popups, takođe uključenom po default..

ako još na sve ovo dodaš i nezanemariv procenat ljudi koji surfuju u IE, ali sa isključenim JSom, dobiješ veliku cifru.. kada znaš sve te informacije, shvataš koliko je pogrešno da koristiš popups..

Citat:
Prvo ne postavlja uslove, nego informise, a na korisniku je da vidi da li ide sa vremenom ili je zaostao u praistoriji sto se tice tehnologije.


ako baš insistiraš, IE je taj koji je zaostao u praistoriji. IE6 koristi prastari (skoro 7 godina star) trident rendering engine, koji još ne podržava standarde stare "samo" 8 godine (recimo CSS2). ako pak ti želiš da ideš sa vremenom, ja ti preporučujem mozillu ili firefox http://mozilla.org/products/firefox

Citat:
Ocigledno je da ne volis flash. Opet je to tvoje misljenje, i siguran sam da ima isto ljudi koji ga ne vole.


tačno je da ga ne volim, ali čak i u flešu može to mnogo bolje da se odradi. mnogo intuitivnije, jednostavnije i "lakše" (u kilobajtima).

Citat:
Uhh bre, mora da si na 14.400 konekciji, jer je site kompletan samo 270KB, kao jedna veca fotografija, i plus ima preloader koj cu sigurno da malo oplemenim sa nekom skriptom da se korisnici kao ti i korisnici sa losom konekcijom igraju dok se site ne ucita.


nisam na 14.4 nego na 64k konekciji, pa sam navikao da mi se sajtovi otvaraju trenutno. svaki sajt koji moram da čekam makar i 10tak sekundi ume da nervira. a inače, i da jesam na najsporijoj vezi, ne bih trebao da čekam. ako sam ja zainteresovan da vidim tvoje reference, onda mi ih pokaži, a ne teraj me da čekam..

Citat:
Bez komentara, mislim da ti je potreban malo bolji monitor. Cak i na vrlo smanjenom Brightness-u se sve lepo vidi.


naravno, vidljivo je, ali tek kada mišem odem iznad neke od opcija.. to se u suštini onda svodi na tzv MMN (potraži na google šta je "Mystery Meat Navigation").

Citat:
Hehehehe. Ne mogu, a da se ne smejem.
Prvo, ovo nije erotski sajt sa milion slika, niti je site sa nekim informacijama koj se azuriraju dnevno. Ovo je licna prezentacija.


(pornjavelu neću ni da komentarišem) ali koliko sam ja shvatio, ovo ne treba da bude lična prezentacija, nego tvoj portfolio, ne? a cilj portfolia je da meni (kao potencijalnom klijentu) pokaže sve sajtove koje si radio. ne? e sad, ako jeste, objasni mi zašto to nisi mogao da uradiš u čistom HTMLu, koji bi bio a) vidljiv u svim browserima, b) ne bi se čekalo na otvaranje, c) ne bi izgubio mene (i ko zna koga još) kao potencijalnog klijenta, d) google bi mogao da ga pročita, e) neko bi mogao da te nađe preko googla f) etc..

Citat:
Uhh. Ovo je bas profi pljuvanje po meni. Svaka ti cast,nema sta.


obrati pažnju da sam ja rekao verovatno. znači nisam te napljivao/optužio/štagod. očigledno nisam bio u pravu za to, ali opet moram da te pitam, šta od "dizajna" još ima na tvom sajtu, osim (već sam priznao finih) pozadine i leptirića?

Citat:
Precackaj racunar. Verovatno imas nekih softverskih ili hardwerskih problema.


računar radi besprekorno na svim poljima. istina, ne gledam često flash sajtove, ali sam baš sada isprobao par zahtevnijih (tipa 2advanced), i nikako da mi se desi isto što i sa tvojim (a tvoji sam testirao 3 puta, uvek isto).


a posebno da odgovorim na ovo:

Citat:
Ovakav tekst i ocekujem od ljudi koji su bez stila. Plagijatori. Ljudi koji ocekuju da vide nesto vec vidjeno, a kada to vide onda i na to pljuju. Ali ok to je tvoj stav. Verovatno da sam radio nesto u stilu 2advanced.com bi ti bilo prihvatljivije. Nego ja znam da postujem tudje vreme i tudj rad.


vidim što znaš da poštuješ tuđe vreme. ja sam toliko vremena potrošio da ti pokažem šta sve mislim da ne valja, da ti dam kritiike i savete koje si SAM tražio, a ti me tu napljuva i izvređa. te da nemam stila, te plagijator, te ovo, te ono.. ne znam samo na osnovu čega si to zaključio, i čime sam ja to zaslužio. niti sam te vređao, niti ništa.. (btw ni 2advanced mi se nije svideo, ali nema veze ;).


inače, tačno je da nisam dizajner (već programer), ali se bar u web tehnologije razumem (očigledno više od tebe). zato, ako se smiriš, i ako te zanima, mogu ti lepo i polako objasniti kako si ceo sajt mogao (trebao) da odradiš, sa svim mogućim prednostima, a da pritom ne isključiš fleš deo.

spreman sam čak i da ti pomognem oko izrade (ili čak odradim ceo) html deo sajta, samo da bih ti pokazao kako je to lako, a sa druge strane, kako (uz CSS) može da izgleda "isto cool" kao i flash.. ;)

ovo sve naravno, pod uslovom da si ti spreman da se smiriš i ponašaš zrelije..

ako nisi, pa bože moj. možda shvatiš i sam jednog dana..
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 15:44 - pre 245 meseci
Eh. Ovo je preslo u katastrofu. Mislim da bi sve bilo mnogo bolje da -zombie- nema takav stav. Ali sta je tu je. Ovu temu sam postavio ne da bih se hvalio ili da vam pokazem ne znam ni ja sta, nego da mi date normalan komentar, kao sto je i pocelo. Ali posle smo se vracali nekoliko puta na iste stvari, kao sto su popup prozor, pa browser etc.etc.

To je to. Verovatno, posto niko vise nije pisao nista. Sajt je updatovan sa nekim ispravkama.

Hvala vam na komentarima u svakom slucaju!

Poz.!
 
Odgovor na temu

Shockwaver

Član broj: 77
Poruke: 43
*.beelinegprs.ru

ICQ: 30007179


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 16:37 - pre 245 meseci
To si mogao i očekivati na ovom forumu.
Nema kashike...
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 16:45 - pre 245 meseci
Neko je trazio komentare. :)

Otisla sam na stranicu, i uzelo mi je malo duze vremena dok se ucita. Obicno ako mi uzme vise od 10-15 sekundi, nemam volje da nastavljam...ali konacno se pojavio leptiric na reljefnoj pozadini. Svidja mi se trodimenzionalni osjecaj, razlicite dubine i visine - i obli oblici (ako tako moze da se kaze? :) ).


...Onda primjetim leptirica, ali nekako su mi cudne one bijele musice/bube(?), pa kliknem nekoliko puta, i posto se nista ne desava, onda ludacki nastavim da click-ujem. Naravno leptiric mota krilima, i nista ne vidjeh - ocekujem da se otvori strana...da se nesto ucita...neka poruka? Mozda web stranica nije zavrsena?

Uglavnom, izludilo me je da kada kliknem na leptira, svaki put kada se krila sastave, i vrate u prvobitno stanje, ostane kocka oko njega. To mi nekako odudara, jer sva slova koja su napisana fino padaju preko povrsine, a da ne ispada da su previse istaknuta. Nekako se uklapaju.

Slova 'Design and media solutions' titraju na granici: ili se izgube ili ih vidis. Mozda bi bila jasnija da su bar jednu nijansu tamnija. Ne mislim da bi se tim bilo sta izgubilo od skladnosti.

Nazalost, meni taj leptir nikako ne godi. :)

Ili zbog musica, ili zbog te iritirajuce kocke...ko ce ga znati...ili zato sto ocekujem da se nesto desi kada kliknem na njega? :)

Ne znam da li si razmisljao da leptirche ostane tako stacioniran ili da 'poleti'...mozda da ga pustis da preleti sa vremena na vrijeme, i onda da ga mobilises u datom trenutku, npr. 45 stepeni (sjeverozapadno) od slova d...jer ako sleti na dvojku, nekako moze da 'prevagne' - pa da desna strana izgleda 'teska'.

Mozda luckasto, ali prije koji dan mi je mala rodjaka pokazivala neku stranicu koja se njoj svidjala, i takodje je bio aktuelan leptir. Bas mi je bilo neobicno da nesto tako blago predje preko stranice, neprimjetno ti uzme paznju, i nastavis da pratis tog leptirica u ocekivanju da ce negdje da sleti...i ispadne da si pregledao sve sto je osoba namjeravala da vidis.

Ipak, kod tebe je slucaj da je leptir itekako primjetan, i mislim da to mozes da iskoristis kao prednost.

Ako te zanima ta stranica, mozes da pogledas leptirica na:
http://www.deltagoodrem.com/featuredInfo/home.do

Nisam u prilici da ti ponudim tehnicko rjesenje, ali vjerujem da ako si zainteresovan, da ima ljudi koji mogu da ti daju ideje.

Iako se ne razumijem u tehnicki aspekt tj. da li su ovi prijedlozi izvodljivi ili ne, mislim da je veoma vazno da korisnik moze da KORISTI svoj kompjuter, da bi dosao bas do TVOJE stranice. Znaci, nije vazno da li koristi IE, ili ne, ti zelis da tvoja web stranica bude pristupacna svima - jer time pokazujes da ti je stalo da budes posjecen. U suprotnom, uvijek mozes da napravis web stranicu za svoju dusu. :))

Takodje, ja bih zaista voljela znati KAKO da dodjem do menija na tvojoj stranici, tj. gdje da kliknem? Izvini, ali malo izludih trazeci gdje i sta. Kada sam pritisnula desno dugme na misu, mogu da dobijem neke specifikacije...ali koje god da su specifikacije...da li ti zaista mislis da cu ja kao korisnik da se cimam i da trazim drugaciju rezoluciju bas zbog TVOJE stranice? Pa ja se ne cimam zbog nicije stranice, da mijenjam rezoluciju...ja hocu opcije! Da mogu da vidim sve kako mi odgovara, jer na kraju krajeva, ne zelim da preskacem prepreke da bih dosla do necije stranice - ranije da odem na neciju drugu stranicu koja je pristupacnija.

...I eto...ja zainteresovana da vidim kako i sta, a NE MOGU. Nista, moram da odustanem. Mozda je meni zao, ali ide na tvoju 'stetu' (u monetarnom smislu, ako trazis klijenta).

I zaista je lijepo imati stranicu u flash-u, ali takodje je lijepo imati i pristupacnu stranicu. :)

Mozda je najljepse imati balans izmedju ove dvije cake, i napraviti opciju za korisnike, da mogu da pristupe tvojoj stranici kroz HTML, ili da izaberu flash. :)

Zasto da ne? :)

Mozda mogu da imaju opcije za rezoluciju...sve tri...i kliknu na to...i vide kako stranica izgleda...time bi pokazao izuzetnu fleksibilnost. Takodje, sa HTML/flash izborom bi pokazao da si sposoban da u oba medija napravis work-of-art, i potencijalni klijent bi bio prezadovoljan da moze da bira i odlucuje sta i kako.

Zaista mi je zao sto si se nasao 'uvrijedjenim' od zombijevog komentara, ali mislim da ti je on rekao kako stvari stoje. Stvar je u tome sto te on nije 'popljuvao', nego ti je dao KONSTRUKTIVNE prijedloge, i to jos nakon sto si ga isprovocirao. Dosta ljudi dodje da pljuje, ali takodje ima dosta ljudi koji hoce da pomognu i da ti ukazu na stvari koje bi mogle da imaju drugacije i pristupacnije rjesenje. Mozda zombie nije koristio rijeci koje bi tebi odgovorale, da ti ukaze na situaciju, pa si se zbog toga naljutio. Mozda da je drugacije napisano, ti bi drugacije reagovao - iako bi svi zombijevi prijedlozi ostali onakvi kakvi jesu.

Ja mislim da si ti reagovao odmah nakon sto si procitao njegov komentar, i da nisi sebi dozvolio da razmislis i kriticki sagledas situaciju. Osoba koja je napisala da je zanimaju misljenja, kritike i komentari je znaci otvorena misljenjima DRUGIH ljudi, sto je za svaku pohvalu. Takodje, nije neophodno da se drugi ljudi umlate u pojam zato sto pruze to drugo misljenje.

Umjesto da razmisljas o tome kako je bolje da neko drugi nema drugaciji stav, mislim da to mozes da pretvoris u razmisljanje: kako je to dobro da neko ima drugaciji stav, da mozda uoci neke stvari koje ja nisam ranije primjetio, o tome mogu da razmislim, i da pitam pitanja ako mi nije jasno ili sam u dilemi, jer na kraju mi je cilj ili da napravim web stranicu za sebe ili da napravim web stranicu za potencijalne korisnike.

U svakom slucaju, covjek uvijek ima izbor da li ce da sagleda situaciju na pozitivan ili negativan nacin.

Tema uopste nije katastrofa, i mislim da je kvalitet odgovora koje si dobio ODLICAN!

Ovaj...zombie...ako mi ikad bude trebala analiza web stranice, ocekujem da se prvi javis: sa svim konstruktivnim kritikama: i pozitivnim i negativnim. Jer jednostavno je reci meni je to kaka, ili meni je to dobro. Nije u tome stvar. Stvar je reci ZASTO, uporediti sa necim drugim, predloziti alternativu, ili tehnicko rjesenje (bonus). I da osoba bude KONKRETNA sa tim. Znaci, ako treba i brutalna, ako nema drugog nacina da kaze.

E sada...ja mislim da bi lizard trebao da ima deblju kozu, ali mozda je lizard samo nick. :))

I bas me zanima sta se sve nalazi na web stranici...jer nigdje ne mogu da nadjem menu. Bilo bi zgodno da mi neko kaze.

MissPiggy:)
 
Odgovor na temu

vezeri

Član broj: 9743
Poruke: 115
*.220.EUnet.yu

Sajt: www.motherfunkers.cjb.net


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 17:54 - pre 245 meseci
Odlican sajt.Bas mi je drago sto je uradjen za IE i sto je uradjen u Flashu-u.Dizajnerski veoma lepo i moderno odradjeno,samo napred.
 
Odgovor na temu

|izard
John Smith
Belgrade / Dorcol

Član broj: 20393
Poruke: 67
*.verat.net

ICQ: 68782242
Sajt: www.design2.org


Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 22:22 - pre 245 meseci
Vise nije samo za IE, sada radi u svemu sto podrzava Flash. Izbacen je popup.
Jos sve sekcije nisu gotove, ali bice uskoro!

Ajde neka mi neko spakuje muziku i efekte sa slikom postenog kvaliteta od 1280x1024pix na 3kb?

MissPiggy:) : Ucitaj sajt ponovo. Ako koristis IE onda klikni bilo gde i pisace ti sta treba da radis, a ako ne onda samo pomeri misa. Tvoj post mi se 70% svidja kao komentar sa savetima, cak imas jednu jako dobru ideju koju cu mozda da usvojim (kretanje leptira u nekom vremenskom intervalu, vrlo dobra ideja). Jos jedna stvar.
Kada dajes nekome komentare, pogotovu ljudima koje ne znas, vrlo je pozeljno i dobro da nisi u fazonu "ja sam baja, sada ces da vidis...". To je razlog zasto sam onako reagovao na zombiev post. Naravno da nisam ocekivao da kaze nesto kao vezeri, moze i takav odgovor, ali to sve sto je zombie rekao moze da se formatira mnogo lepse, bolje i korisnije, tipa:

Ne svidja mi se:
- ne radi ti ni u jednom browseru osim u IE
- popupovi se nisu pokazali kao dobri (po meni, izbaci ih)
- ne svidja mi se to sto je u pitanju Flash site (po meni ....tako dalje)
- jedva sam video natpis kako da dodjem do menia (po meni ....tako dalje)
- moj utisak, kao programer, o ovom dizajnu nije nista specijalan...

Zar je ovo tesko. Bez provokacija, bez iceg loseg. Ovako izgleda dobronamerna kritika.

Jos jedna stvar, isao sam na sajtove koji se nalaze ili u profilu ili u potpisu od ljudi koji su odgovarali na ovu temu sa "badass" komentarima. Da sam video nesto sto je u bilo kom pogledu napredno ili dobro, rekao bi da imaju prava da me pljuju i da sam amater, ali posto to nije situacija, mislim da su merodavni da komentarisu samo sto se korisnickog dela tice.

Poz.!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: www.design2.org / redesing sajta!28.02.2004. u 23:43 - pre 245 meseci
Citat:
MissPiggy:):
I bas me zanima sta se sve nalazi na web stranici...jer nigdje ne mogu da nadjem menu. Bilo bi zgodno da mi neko kaze.


kako nisi shvatila poJentu mog prvog posta, da je sva ta tolika muka, a stranica se sastoji od samo ovih linkova:

www.aquamontservice.com
www.leahworld.com
www.albreht.com
www.dlo.co.yu
www.syntech.co.yu
www.brankosujic.co.yu

toliko. pretpostavljam da su to sajtovi koje je lizard radio..

Citat:
Ovaj...zombie...ako mi ikad bude trebala analiza web stranice, ocekujem da se prvi javis: sa svim konstruktivnim kritikama: i pozitivnim i negativnim. Jer jednostavno je reci meni je to kaka, ili meni je to dobro. Nije u tome stvar. Stvar je reci ZASTO, uporediti sa necim drugim, predloziti alternativu, ili tehnicko rjesenje (bonus). I da osoba bude KONKRETNA sa tim. Znaci, ako treba i brutalna, ako nema drugog nacina da kaze.


ja sam uvek spreman da dam komentar (često i više od toga, čak i konkretno rešenje) ako smatram da to nekome i može da pomogne..


Citat:
|izard:
Vise nije samo za IE, sada radi u svemu sto podrzava Flash. Izbacen je popup.


samo da te obavestim da i dalje ne radi u firefoxu. vidim da skripta pokušava nešto sa otvorenim prozorom da uradi (što je inače zabranjeno u firefoxu), i da me baci na stranicu http://www.design2.org/site/indexElse.html koja je skroz crna.

Citat:
Kada dajes nekome komentare, pogotovu ljudima koje ne znas, vrlo je pozeljno i dobro da nisi u fazonu "ja sam baja, sada ces da vidis...".


pošto pretpostavljam da se ovo odnosi na mene, ajde da odgovorim. ja nigde nisam rekao da sam baja, niti da sam bolji dizajner od tebe (pa naravno o nekoj ljubomori ili šta si još pominjao nema govora). jednostavno, ja ti nisam nikakva konkurencija, već neko ko (koliko-toliko) poznaje web standarde, i sa nešto iskustva u ovom web poslu.

ako ti kritiku tako nekog nećeš da ceniš, to je tvoja stvar, ali nema razloga da vređaš učesnike foruma..

Citat:
Zar je ovo tesko. Bez provokacija, bez iceg loseg. Ovako izgleda dobronamerna kritika.


kojih provokacija? kako po tebi izgleda provokacija? niti sam te pljuvao, niti vređao (kao ti mene)..

Citat:
Jos jedna stvar, isao sam na sajtove koji se nalaze ili u profilu ili u potpisu od ljudi koji su odgovarali na ovu temu sa "badass" komentarima. Da sam video nesto sto je u bilo kom pogledu napredno ili dobro, rekao bi da imaju prava da me pljuju i da sam amater, ali posto to nije situacija, mislim da su merodavni da komentarisu samo sto se korisnickog dela tice.


aha, znači ti bi samo da te "profesionalci", tj neki bolji od tebe ocenjuju, a mišljenja ovih drugih (nas drugih?) te ne zanimaju?

pa što to onda nisi lepo napisao u prvoj poruci? "ako niste profi, ultra-mega-giga, onda nemojte ni da se trudite da komentarišete".. (ili nešto već slično)

mada, onda bi se neko verovatno zapitao i "a ko si pa ti da ocenjuješ da li sam ja profi" i tako u nedogled..

ovaj forum ne funkcioniše tako. već je bilo milion puta reči o tome. a ti pošto si novi član, ne bi bilo loše da malo pročitaš i stare teme.. da vidiš da ovo kako se ti ponašaš nije nimalo originalno..

svako malo, pa dođe neko i okači novi sajt, dobije (najčešće dobronamerne) kritike, iznervira se, napljuje one koji su ga kritikovali, napravi s***** i ode..

ti bar budi originalan, ako ništa drugo.. :-P

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.design2.org / redesing sajta!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6367 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.