Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta

[es] :: Web dizajn i CSS :: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta05.03.2012. u 10:04 - pre 146 meseci
Odrzavam sajt sa zaista velikim brojem poseta i imam problem sa brojacem. Naime, skripta za brojac koja upisuje posete sajta u txt fajl ne drzi vodu jer je usled ogromnog broja poseta brojac padao, stalno nestajao. Onda probam ja sa spoljnim brojacima, ali odredjen broj istih je nepouzdan, nije stalno radio, a vecina zahteva da se uz brojac prikazuju i njihovi linkovi, sto mi nikako ne odgovara...
Palo mi je na pamet da stvim neku skriptu koja koristi bazu, ali nisam siguran koliko ce i to raditni ok. Mada trebalo bi...
Pomoc, molim?
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta05.03.2012. u 18:13 - pre 146 meseci
Jel ti nije problem da napises brojku, o kojoj poseti po danu se radi?

Mozes da koristis Google Analytics, koji nije bas 100% merodavan za high traffic, ali je verovatno precizniji od drugih 3rd party countera i lako se instalira.
Najmerodavniji nacin ti je listanje LOG fajla na serveru jer ne zavisi od ucitavanja nekog fajla (slika,JS..), ne zavisi od tudjih servisa, a za isti imas AwStats, Analog, W3Perl, Webalizer, faststats, itd..
Na hostu, ili u control panelu koji koristis obicno imas par instaliranih besplatnih log file analyzera poput AwStats, Analog i Webalizer.

Jos jedan nacin pracenja statistike koji se i ne koristi bas toliko, je pracenje rada DNS servera.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta05.03.2012. u 19:32 - pre 146 meseci
Zar nije pisanje u bazu brze od pisanja u txt file? Jos pogotovu sa nekim memcached-om ispred?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 06:00 - pre 146 meseci
^ Pa on nije reko da trazi s upisom u txt file, vec da je koristio.
A ja sam mu predlozio analyzere koji iscitavaju iz loga i upisu u svoju bazu, a upis se ne vrsi nonstop vec samo kad se regenerise statistika.

@Hrčak, jel zelis realtime prikaz ili ne? I jel ce counter biti na indexu ili ne?
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 08:32 - pre 146 meseci
@cyBerManIA: da, counter je na index-u i treba mi realtime prikaz... Ko sto rekoh, vec sam manje vise pretpostavio da mi treba skripta koja upisuje u bazu, samo treba da nadjem neku... Neki predlog?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 09:15 - pre 146 meseci
Možda predlog da to ne radiš pošto to još tamo negde od 90-tih rade samo još lameri?
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 09:27 - pre 146 meseci
Istinu zboris...
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 13:14 - pre 146 meseci
Ok, my bad.
Ovo o cemu sam pisao nije za realtime prikaz na sajtu, vec samo za internu upotrebu.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
24.130.8.*



+18 Profil

icon Re: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta06.03.2012. u 16:32 - pre 146 meseci
Jos jedan glas za memcached. MC lepo resava ovakav problem, ali ne bih presao na MC samo zbog hit countera. Pretpostavljam da ti nije potrebna aposlutna preciznost, tako da mozes prvo da probas da redje pises u bazu.

Da razjasnim: ako imas samo jednu masinu, onda drzis counter u memoriji, i periodicno (svakih 10 sekundi, recimo) ga pises u bazu.
Ako imas vise masina, svaka drzi svoj counter u memoriji, periodicno procitas i updatujes bazu (lock, itd.), i onda izmedju dva citanja iz baze ekstrapoliras hitove koje imaju ostalih n-1 masina.

U svakom slucaju imaces tacan counter u bazi i aproksimaciju na webu. A ako hoces da i jedno i drugo bude tacno, pogledaj memcached.

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 06.03.2012. u 18:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Hit counter za sajt sa velikim brojem poseta

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.