Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!

[ Pregleda: 6609 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!04.03.2012. u 21:37 - pre 146 meseci
koje zvucnike da stavim i jel mi potrebno pojacalo za bas ali bih sve da stavim na zadnju policu,ne bih da pravim kutiju pa da onda mi zauzme pola gepeka.imam kenwood kdc-w3037 player,i imam dva prednja zvucnika original u vratima i dva visokotonca u tabli napred kod soferke pa me muci koje zvucnike da stavim na policu pozadi a da bude ok bas i cist zvuk a da oper ponavljam ne pravim kutiju.
z.s.
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!04.03.2012. u 22:41 - pre 146 meseci
imam pioneer vufer ts w308-d4,pa ne znam da li on moze na zadnju policu da ne pravim kutiju, i da li ga ovaj player moze uopste gurati?
ovaj vufer ima dva namotaja,e sad ja mislim da moze da bude 4 i 8 oma ali ne znam da li moze i 2 oma?tr
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
46.188.177.*

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 10:06 - pre 146 meseci
Ne može ti player ganjati taj subwoofer. Ti da ga spojiš on bi radio no opteretio bi player i ne bi iskoristio ni p od potencijala subwoofera. Treba ti pojačalo za njega svakako.

A što se kutije/police tiče, vidio sam i to dosta puta da ugrađuju subwoofere na nju. Tu ti ne znam puno pomoći no ja osobno mislim da bi bolje radio u kutiji. A tabla vjerojatno mora biti prvo pojačana i dobro izolirana da bi subwoofer stavljao na nju.

I da, može on raditi u 8 oma i u 2 oma režimu. Ako spojiš obije zavojnice paralelno dobit ćeš 2 oma, a serijski ćeš dobiti 8 oma. U 4 oma režimu može raditi samo ako ga napajaš sa dva pojačala jer svaka zavojnica ima 4 oma i ako ih na bilo koji način povežeš zajedno neće više biti 4 oma, već može biti 2 ili 8.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 11:08 - pre 146 meseci
ne bih ga player gurao ni na 2 oma?a sta mi savetujes od zvucnika onda da stavim na zadnju policu da mi ne treba pojacalo a da ima i bas i cist zvuk?jer ne bih da ugradjujem pojacalo odmah i dize potrosnju goriva i sve ostalo.znase vec kako to ide.
z.s.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 12:34 - pre 146 meseci
Dobar autoradio sa natpisom 2x35 ili vise vati u kombinaciji sa elipsama ugradjenim u zadnju tablu uradice sasvim pristojan posao. Ako radio ima recimo 4x40w natpis,onda tek nemas problema. Prednje zvucnike uposlis cetvrtinom ili polovinom snage,koliko vec mogu da istrpe a zadnje punom parom. Ako hoces dublji bas uzmi elipse sa tezom mebranom,a ako hoces puniji opseg zvuka uzmi one sa laksom mebranom. Ja bi tako,da mi gepek nije odvojen skroz,sledeci auto koji budem uzimao bice hecbek i to i zbog muzike i zbog prakticnosti.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 12:41 - pre 146 meseci
E na 2 oma bi tek zeznuo stvar jer ti player ne bi dugo izdržao. Većina autoradia (ako ne i sva) nisu predviđena da idu ispod 4 oma. Već i ovako kuhaju zbog slabog hlađenja a na 2 oma on bi pokušao izbaciti dvostruko veću snagu nego što je predviđen, i crknuo bi ubrzo (ili bi ti izbacila zaštita ako si te sreće) jer bi se pregrijao, a mogu i ostale komponente stradati, uključujući i subwoofer zbog clippinga. Ako se varam nek me netko ispravi.

Malo čitam po forumima, kažu da je to izvedivo, odnosno postoje subwooferi koji mogu radit i na malim snagama (naravno, nemožeš ga iskoristiti kako treba, već koristiš samo mali dio njegovog potencijala). Kao primjer su naveli ovaj subwoofer: http://www.crutchfield.com/p_2.../Bazooka-BT6024DVC.html?tp=112

Isto ima 2 zavojnice i piše da radi od 12W - 300W. No tu se javlja drugi problem; na subwoofer se laički rečeno šalju samo basevi (najčešće je u pojačalima ugrađen low pass filter, a i bolji playeri imaju subwoofer output, tako da propušta samo niske tonove) a tvoj player na izlaz daje full-range zvuk. Neki playeri imaju opciju da uključe na stražnje kanale low pass filter kako bi se mogli spojiti manji subwooferi direktno na player.

Ono što se najčešće stavlja na policu su 6x9 zvučnici (nešto ovakvo http://icedotcomexpress.com/images/dcx690.jpg). Oni su dosta glasni i mogu dati dobar bas, no njihov bas ne može zamjeniti subwoofer. Njih može ganjati player (i obično se i spajaju direktno na player) no u principu i oni bolje zvuče kad se spoje na neko jače pojačalo, uz uvjet da se pazi s glasnoćom da ne riknu pa tako ovi koji si slažu malo bolji sistem u autu u praksi i njih spajaju preko pojačala.

A što se subwoofera tiće, postoje aktivna riješenja: dobiješ kutiju i unutra ti je i subwoofer i pojačalo. Kad ti treba prostora u gepeku, iskopčaš konektor i izvadiš subwoofer. Kao npr od Alpine-a:

http://www.incarexpress.co.uk/view_product.php?partno=SWD3000

Ili Pioneer: http://www.easy-caraudio.co.uk.../product/main/piontswx206a.jpg (ovako nešto bi ja sebi stavio da stara dopusti jer je njezin auto :D, nije prevelik, onako diskretan, ništa pretjerano, a opet vjerojatno lijepo drma).

Ako ti je prostor bitan postoje i manja riješenja, također aktivni (s ugrađenim pojačalom), praktički plug'n'play:

http://www.easy-caraudio.co.uk...s/product/main/piontswx11a.jpg
http://www.dynamicsounds.co.uk/images/Alpine%20SWE1000_01.jpg

Neznam kako ti mali u praksi zvuče, vjerojatno nisu snažni koliko i velike kutije no kažu da nisu loši.

A što se potrošnje tiće, to isto ne znam kako funkcionira, no pojačalo (osobito kad se glasno sluša) dosta struje troši pa to vjerojatno povlači i potrošnju goriva no ne znam koliko je to značajno kad nisu u pitanju neka ekstremna pojačala. Oni što imaju sisteme za natjecanja sa golemim sub-ovima i puno ostalih zvučnika stavljaju i dodatni alternator, akumulator te kondenzator. Znam da je moj drug imao poveći Hertz subwoofer u gepeku i pojačalo, i sve je to spojio na tvornički akumulator od auta bez ikakvih preinaka, no imao je kondenzator jer sam akumulator ne bi mogao nahraniti pojačalo kod onakvih udaraca basa (jednom smo se vozili pa je htio neke cure impresionirati i malčice odvrnuo, počeli su se šarafi skidati sa auta a meni kosa i odjeća kao da sam na vjetru, budući da je sub veći od gepeka pa nema policu).

Toliko od mene, da vidimo što ostali kažu...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 15:00 - pre 146 meseci
pa po karakteristikama playera koje bi mi elipse najvise odgovarale i koje karakteristike da gledam kad budem kupovao elipse,sta je najbitnije?
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 15:24 - pre 146 meseci
Player ti je dosta dobar, ipak je riječ o Kenwoodu i vidim da ima 4x50W napisane snage. Što se elipsa tiće, ne znam što bi ti tu točno savjetovao. Ovako kako čujem od drugova koji se time malo bolje bave, na odličnom glasu su Hertzovi zvučnici (između ostalog su i na slici elipsa koju sam dao gore), vjerujem da ni Alpine ni Pioneer elipse (njihove su dosta česte) nisu loše a za ostale ne znam previše. Ovako što slušam od drugih koji se time više bave, ja da sebi uzimam uzeo bi vjerojatno sve zvučnike Hertz (jedino što su malo skuplji ali rekli su koliko para toliko muzike) i player Alpine (njihovi playeri slove kao playeri sa najviše snage i najčistijim zvukom a ni ostale stvari im ne zaostaju).

Drug ima Pioneer elipse i mogu reći da su prilično glasne i mogu dobar bas dati. Sveukupan njegov sustav meni baš ne prija jer em što nije podesio equilaizere i sve to, em što ima premale zvučnike sprijeda u tabli i na njima su kompletno skinuti basevi da ne crknu, pa u vožnji stražnje elipse ne stignu pokrit baš i prednji dio, no kad se sjedi iza i kad se malo pojača, osjeti se bas u bubrezima :) Elipse same po sebi mislim da su dobre.

A što se karakteristika tiće, uglavnom je najbolje ganjati neku dobru marku i onda je teško pogriješiti. Tu možeš gledat snagu i osjetljivost eventualno, i kao što je drug 44250 gore napisao: zvučnici sa tvrđom membranom (uglavnom popračeni i velikim magnetima) daju dublji i jači bas a oni sa tankom membranom nešto kvalitetniji zvuk pa biraj :)

Sve u svemu u autu ni ne trebaju neki veliki zvučnici i velike snage da se postigne velika glasnoća zbog malog i zatvorenog prostora. Dokaz je moj Citroen C3 sa tvorničkim sustavom (16 cm 10W zvučnici u vratima, visokotonci u prednjoj tabli i 13 cm zvučnici u stražnjim vratima, cd player 4x11W) i ima basa koliko ti srce želi, poprilično je dubok i zvuk je lijep. Jedino što nemože baš previše glasno odnosno kad se pojačava na neke veće razine (ono da skoro nemožeš stojat u autu) poprilično izobličava i nestaje bas, no može se dosta glasno pojačat prije no što počne osjetno izobličavat).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 16:25 - pre 146 meseci
ne znam,gledao sam ove hertz dcx 690 one su najbolji zvucnici na nasim prostorima i 6300 din su.sad ne znam sta cu.decko koga sam zvao za hertz kaze da su najbolji hertz,pa ground zero,pa magnat.kaze da su pioneer 3 klasa.
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 16:59 - pre 146 meseci
Ove ostale nisam htio spominjat jer ne znam o njima ništa al za Hertz sam od puno njih čuo da su top. Vidim ovi trpe do 100W "stalne snage" (continuos) tako da bi ih player solidno ganjao i vjerojatno bi imao i vise nego dobar zvuk no vjerujem da bi pravu čar pokazali tek sa adekvatnim pojačalom. No nije problem ni ako ih sa playerom ganjaš. A kasnije ako budeš htio više lako nabaviš pojačalo.

PS nisu DCX nego ECX :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 17:21 - pre 146 meseci
dcx kaze da idu na plejere i da su bas za plejere extra a ecx su za pojacala i jaci su od ovih dcx,tesko da bi ih gurao plejer bar mi je tako rekao ovaj decko sto prodaje.
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 18:18 - pre 146 meseci
Nema ništa na internetu za njih, zato sam mislio da je tipfeler u pitanju jer kad googlam dcx690 svugdje baca ecx. Jedino sam ovaj klip uspio da pronađem, izgledaju odlično :) http://www.youtube.com/watch?v=mKNkLqyY61c
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 18:36 - pre 146 meseci
ukucas dcx 690 na youtube i izace ti par klipova sa tim zvucnicima.kaze mi ovaj da su stvarno vrh zvucnici,kao is to sam ti rekao rekao mi je da su dcx ya plejer a ecx su za pojacalo.
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 18:52 - pre 146 meseci
Točno ti je rekao jer ovi ECX su stvarno previše za player, iako mislim da baš takve drug ima na polici spojene na Alpine player, no možeš ti i puno jače spajat na player samo nećeš iskoristiti njihov pun potencijal, kao što smo i za subwoofere rekli tako su onda dcx bolje riješenje.

Sad sam gledao jedan video gdje je jedan tip (vjerojatno sa pojačalom) pošteno pritiskao Pioneerove 6x9, tresla mu se polica ko da ima subwoofer no po pomaku membrane ne vjerujem da bi tako dugo izdržali, izgledalo je kao da će se razletjeti. U komentarima su pisali da su poprilično snažni i da imaju dobar bas no vjerujem da Hertz ipak ima bolji i čišći zvuk.

Jedan drug ima neke Hertz u autu, možda su to ti. Mogu ga upitati kako se ponašaju, mislim da ima Pioneer player iako je govorio da će što prije nadograditi sa Alpine. Evo kako je on sredio: https://fbcdn-sphotos-a.akamai...2971024447579_1673861487_n.jpg
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 19:06 - pre 146 meseci
a pogledaj i ove hertz-ove,oni su bas za forda i fiata
http://www.youtube.com/watch?v=pRkPKbzoNic,nisu losi ni ovi,hiljadu dinara su skuplji od dcx 690.
z.s.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 19:54 - pre 146 meseci
Ime videa je epic :)

Isto su poprilično jaki (70W continuous).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!05.03.2012. u 22:15 - pre 146 meseci
Dobro sam pretpostavio, ima ih drugar evo što kaže:

Citat:
da dcx 690,, sviraju jako dobro i imaju dosta basa ako se sloze kako treba ,, jedni od boljih ovalaca su 450 kn cirka dodju kod dragana


Citat:
s njima nece fulat
ali jedan problem je taj ako ih stavi na policu a iza ima subwoofer
subwoofer ce ih sje*at jos pogotovo ako je neki bijesan


Citat:
ove ovalce nek stavi i nece pozalit
ja sam ih montiro vec 3 puta ljudima i prezadovoljni su


A na pitanje dal je potrebno pojacalo:

Citat:
ne radio im je super
serija ecx je za pojacalo


[Ovu poruku je menjao Pioneer cdj 200 dana 05.03.2012. u 23:26 GMT+1]
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 387
82.114.65.*

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!24.03.2016. u 19:29 - pre 97 meseci
ja stavio u auto blaupunkt san francisko 310 i nemam sad jake zvucnike prejak je za njih iako elipse imaju 80w i u vratima po 20W ali ipak prejak player
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kreiranje muzike,tj rasporeda zvucnika i kojih u fiat bravo?pomoc!!!!!

[ Pregleda: 6609 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.