Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!

[es] :: ISP :: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28967 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!01.03.2012. u 07:56 - pre 147 meseci
Mart je poceo sa dobrim internet ponudama. Mislim da u svojim rangovima trenutno nema boljih:

ADSL (6Mb/s za 946,00din tokom 12 meseci)
EUnet: http://www.eunet.rs/adsl-opis-servisa

KABLOVSKI (10Mb/s za 1490,00 tokom 12 meseci):
SBB: http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_120301.pdf
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!01.03.2012. u 10:50 - pre 147 meseci
Citat:
Svaki novi ADSL korisnik prijavom za korišćenje paketa 2Speed 6 ostvaruje popust od 50% na prva dva mesečna računa i plaća 946 umesto 1,892 dinara. Za sve dodatne informacije pozovite besplatan broj 0800 300 400.


Mislim da imas popust samo na prva dva racuna.


I ovaj paket mora da se naglasi da u periodu od 08 do 16h radi na 1024/256kbps
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

raikkonen

Član broj: 93339
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!01.03.2012. u 11:05 - pre 147 meseci
Eunetova ponuda nije nesto sto bi zainteresovalo veci broj korisnika dok je ponuda SBB-a ok.
 
Odgovor na temu

nidza_nis

Član broj: 164869
Poruke: 467
*.adsl.eunet.rs.



+31 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!01.03.2012. u 13:09 - pre 147 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mislim da imas popust samo na prva dva racuna.
I ovaj paket mora da se naglasi da u periodu od 08 do 16h radi na 1024/256kbps


Jaooo da. Shhit. Ja na brzinu mislio da je cela ugovorna po toj ceni + prva dva meseca jos veci popust.
Nista, od ADSL-a trenutno vodi BeotelNet 4Mb/s za 1000din - 18 meseci.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 11:50 - pre 147 meseci
Bio sam upoznat sa ponudama, mada nisam vezan ugovorom preko SBB-a, vec mesecno placam brzinu od 2 Mb/s(2048/256) sinoc sam slucajno obratio paznju na download, i brzina mi je iznosila punih 6 Mb/s (6144/512) zanima me da li ce ovako stanje brzine ostati sa istom cenom koju placam od 1.520 dinara i koju cu placati ?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.238.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 12:24 - pre 147 meseci
^ Samo do kraja marta, ako hoces da ti ostane 6Mbps moras da predjes u postpaid (bez ugovorne obaveze), a ako hoces 10Mbit onda treba da se obavezes na 12 meseci.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 12:58 - pre 147 meseci
Tako sam i mislio, ali opet nisam bio siguran. Ipak rade malo na kvaran nacin, mada sve je opet stvar marketinga kako marketinga tako i konkurencije.
Bar s'moje strane gledista internet nam je preskum, em sto nam je preskup slab je, tj. dobijamu jako malu brzinu za jako velike pare, ako uzmemo u obzir ne dalje vec susedne drzave. Uzimajuci u obzir necije plate, pa ako je jos neko ozenjen plus deca, trebaju se ti rashodi pomiriti na vreme.

Zanima me samo kako bi uspela peticija gradjana nekog grada da udje u 'bojkot' internetu i televiziji npr. SBB-a jedan mesec dana. Koliko bi bilo potrebno poptisa da bi imalo uticaja kod njih to?


Jer ako se vratim/o par godina unazad kada je prikljucak same televizije bio ni manje ni vise nego 50 eura, a mesecna preplata 350 dinara. Dok sada prikljucak bude za 1 dinar (1 dinar?) a preplata 950 dinara? (Razlika je u cemu!?) + ako zelimo uz televiziju i internet, koji min. kosta 1.520 dinara
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 14:34 - pre 147 meseci
Zašto je kvaran način da postpejd korisnik ima mnogo veću brzinu a nema nikakvu obavezu? Zašto nije u redu da se onima koji pristanu da koriste njihov internet godinu ili dve daje još veća brzina? Tako je svuda. Kakav bojkot? Ko koga uopšte tera da koristi usluge SBB ili bilo kog drugog? Postavi antene ili tanjir na krov i imaćeš televiziju, za internet se obrati bilo kome ... svaka ponuda je neobavezna, mada kod nas ljudi vole da dobiju dobre uslove a onda traže da to bude i džabe.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net.



+112 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 14:46 - pre 147 meseci
Jedina stvar koja se trenutno moze zameriti SBB-u je da u poslednje vreme (od ubrzanja iz prosle godine) ima vise problema sa mrezom nego pre. Ali valjda ce se i to stabilizovati kad prodje neko vreme.

Brzine koje nude su sasvim pristojne i u evropskim okvirima (nedavno sam citao da se u Nemackoj najvise koriste paketi od 12 do 20 mbps). Cene su takodje podnosljive. Bilo bi lepo da su koji evro nize, ali nisam siguran koliko je to realno moguce.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 18:10 - pre 147 meseci
@calexx
Zasto je bila preplata televizije 350 dinara pre nekoliko godina? Zasto nekome 'standardna' plata sa 200 eura nije skocila na ne vise nego 270??

Niko ne trazi dzabe nista... ali ovo nije dzabe.

@Nothingman

Ne znam koliko su pristojne to? U francuskoj drugar placa 28 eura, 100Mbps optickog kabla, preko 200 televizijskih programa, i ne znam jos koliko impulsa fixne telekomunikacije u drzavi. A plata preko 2.000 eura...
p.s. a ako te zanima prosledicu ti i link od njihovih usluga ;)

Samo to hocu reci.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 20:08 - pre 147 meseci
A to pitaš. Ne znam kada je to bilo 350, možda pre 6-8 godina ali onda proveri koliko su tada koštali benzin, šećer, meso ... i ostalo a onda dodaj kursnu razliku i to što više nemaš 30-40 programa nego 80 ili preko 100 plus je tu digitalna televizija a umesto 64/32Kbps sada možeš da imaš internet i do 100Mbps. Usput razmisli kako uopšte možeš da porediš cene u Francuskoj i kod nas jer da je odnos cena i plata sličniji, imali bismo isti standard. A naš standard je takav da bi prema njemu mogli da imamo dialup 14400 i da budu tu negde.

Kao što sam napisao, imaš ponudu koju prihvatiš ili ne a ne tražiš socijalnu varijantu koja odgovara tvojim primanjima.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.teol.net.



+112 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!05.03.2012. u 22:08 - pre 147 meseci
@Mitkoni
Poredis toliko neuporedive stvari, da ne znam ni odakle bih poceo sa odgovorom. Ali ajde da pokusam na slican nacin kao ti. U Austriji drugar placa 25 evra za 8 mbps. Da li bi trebalo da na osnovu toga izvodimo neki zakljucak? :)

Kao sto vec rekoh, u januaru ove godine sam procitao clanak prema kome najveci broj korisnika interneta u Nemackoj koristi brzine od 12-20 mbps (FTTH pristup ima veoma mali procenat domacinstava - oko 2%). To naravno ne znaci da neki ljudi u toj zemlji nemaju 100 mbps, ali ovde govorim o nekoj vecini. Dakle, ove SBB brzine (bar na papiru) mogu da pariraju tim nemackim brzinama koje vecina koristi.

Takodje, to sto su nase plate male tesko da moze mnogo da pomogne u ovoj prici, jer provajder ima donju granicu isplativosti do koje moze da ide u pogledu cene paketa. U zadnje vreme sam dosta kalkulisao oko toga i pokusao da izvedem razne racunice iz meni dostupnih podataka, i nikako nisam mogao da smislim neki virtuelni plan kako bi provajder (koji mora sam da gradi svoju mrezu) mogao da zaradjuje ukoliko bi 10/1 paket prodavao ispod nekih 11-12 evra. Ako hoces mogu da ti napisem neku svoju uproscenu racunicu po tom pitanju, ali mislim da bi to vec bio zesci offtopic. U stvari i ova dva moja zadnja posta su prilicno off :)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 01:22 - pre 147 meseci
Ko je zaglavio na EuNetu a nije pod ugovorom, neka zove tehničku podršku da pripreti da će da pređe kod nekog drugog provajdera, daće vam odmah popust. Ipak, taj popust teško da će biti takve cene kao kod drugih provajdera.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 02:06 - pre 147 meseci
Ko je spao na EUnet taj je dubokom oranju..ili necim sto se rimuje.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 07:44 - pre 147 meseci
Jeste offtopic, ali nikada nisam razumeo ljude koji koriste
EUNet, još od vremena dial-upa. Uvek, ali uvek su bili najskuplji i
drali korisnicima kožu sa leđa.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 08:36 - pre 147 meseci
Ponekad ima razloga za to, naročito onima kojima je potreban siguran i neopterećen internet. Ja sam koristio skoro sve dialup provajdere a eunet je bio gratis 5 sati mesečno uz 063 postpejd, kada su ostali preopterećeni onda eunet sigurno ima slobodnu liniju. Koristio sam i neke koji su opasno oborili cene ali je kod njih trebalo po pola sata da se dobije veza. Ne znam kakve su im sada cene, ne koristim ih odavno, ali mi je i druga strana priče smešna. Često vidim temu o akciji nekog ADSL provajdera i cenama koje su za 20-30 dinara niže nego kod ostalih i onda krene euforija pa svi prelaze kod njega. Kada se porede nečije cene pa jedni imaju ... 1350 za paket a drugi 1400, ove druge svi napljuju zbog prevelike cene. A oni koji odluče da odreše kesu imaju manju agregaciju i sigurniju vezu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 09:32 - pre 147 meseci
Sećam se da je jedno vreme EUNet dialup bio i do 50% skuplji od
PTTNeta, a nikad nisam imao problema sa zauzećem.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 14:20 - pre 147 meseci
Ma jedno vreme nisu bili toliko strašni, cene su bile sasvim OK... ali čak iako zanemarimo cenu, ljudi su totalna đubrad! Kada sam prelazio sa EuNeta kod drugog provajdera, rekli su mi da mogu da dođem 30tog u mesecu da vratim opremu preko call centra, i rekli su mi takođe da nije problem ni ako vratim do 5. u sledećem mesecu. Došao sam oko 4h poslepodne u njihovu poslovnicu 30.tog, i dao sam im modem koji su mi ubrzo vratili sa izgovorom "samo do 12h primamo rutere za povrat". Tip koji je tamo radio me je takođe uverio da sledeći dan (1. u mesecu) mogu da vratim ADSL bez ikakvih problema i dodatnih troškova. Kada sam sledeći dan došao u 9h da im vratim to đubre, 'ladno su mi hteli naplatiti pun iznos interneta za taj mesec! Nakon započinjanja kavge, zvali su "Beograd", pola sata se tamo nešto njakali, i na kraju snizili su cenu na ~1400din, što je kao cena parkinga ADSL porta na toj brzini koju sam imao... tip koji mi je prethodni dan rekao da neće biti problema je sedeo na drugom kraju kancelarije, sagnute glave, nije me nijednom pogledao. Bez obzira što sam sa više strana dobio garancije da neće biti problema, ćurka koja je tamo radila mi je vrlo rado ukazivala na ugovor u kojem piše da moram njih da obavestim 15. dana pre vraćanja ADSL rutera. Smradovi.

U stvari, evo još jedne žešće stvari... ukoliko imate EuNet e-mail adresu i želite da preuzmete mail dok ste povezani na nekog drugog provajdera, morate da imate uplaćene DialUp sate kod EuNeta! Ako skinete 1MB sa njihovog mail servera, sa vašeg naloga se skida 2,5 minuta DialUp pristupa, dakle - toliko koliko bi mogli da skinete podataka ako biste imali DialUp vezu maksimalne brzine.

OnTopic...

Trebalo bi napraviti neku Excel tabelu od ovih cenovnika:
http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=adsl
http://www.oriontelekom.rs/pri...nternet/adsl/cenovnik.468.html
http://www.beotel.net/?strana=37
http://www.verat.net/sr/privatni-korisnici/cenovnik/
http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=176&id=449
http://www.eunet.rs/personalni-servisi-ADSL-cenovnik
http://adsl.beocity.com/ (jesu li ovi normalni? ako iko uspe da protumači šta ovde piše, neka javi!)

Svi sajtovi ostalih lokalnih provajdera su bili poprilično skupi po pitanju ADSLa, pa ih nisam ni naveo.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 15:28 - pre 147 meseci
Ne znam kakvo pravilo imaju ostali po pitanju mejla ali je Eunet tu najtvrđi. Koristio sam pa i danas koristim Sezamov mejl, trenutno su mi i Telekomov i SBB-ov sasvim upotrebljivi bilo gde da sam na vezi ali ipak trošim neki sa strane. Kako god, Eunet mejl ne možeš čak ni kao web mail da proveriš što je dovoljno da se odustane od njih.
To sa vraćanjem opreme je standardno, kada sam hteo da odem sa Sezama pitao sam da li mora toliko i rekli su mi da nije potrebno, samo da donesem opremu pre isteka paketa i mogu da raskinem. Pošto mi je sezam adsl imao presek 12. u mesecu, ja sam raskinuo ugovor pred kraj prethodnog meseca. Ti si sačekao da počne novi mesec, oni su možda platili za port i ima neke logike da ti naplate ... ali nema ako ti je neko rekao da može i tako. Trebalo je da pojuriš tog što je obećavao pa da on plati ili razliku ili penale.
 
Odgovor na temu

dzonihsv

Član broj: 204088
Poruke: 216



+10 Profil

icon Re: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!06.03.2012. u 15:49 - pre 147 meseci
Burex - jedan savet!

Sastavi tekst o tom događaju (lepo, pristojno i uljudno), do 10 linija npr. Opiši ljudima u detalje da znaju šta da očekuju. Ctrl+C i Ctrl+V na sajtove koji se tiču IT-a (benchmark, pcberza, sk/forum, šta još već ima). Obavezno pravi nove teme, jer imaju veći procenat čitanosti od postojećih. Ovde si već stavio, pa ne računam ES.

Poenta je da što više ljudi vidi ono što imaš da kažeš. Povede se diskusija i pustiš da teče svojim tokom. Ljudi će znati kakav je ko provajder i izbegavaju ga. Ali ne samo to, već dobar deo njih ta iskustva prenosi i na dalje... Negativna reklama u sektoru (aDSL) u kome Eunet radi, nikako ne može da bude dobra, zbog postojanja konkurencije.

PS: Dopuna

Ti možda jesi pogrešio jer nisi čitao ugovor, ali takođe si obmanjen od nestručne korisničke podrške. I drži se toga ako budeš rešio da učestvuješ u nekoj od diskusija. Kažem, jer uvek ima trolova koji vide samo ono što žele da vide, i ništa drugo.

[Ovu poruku je menjao dzonihsv dana 06.03.2012. u 17:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Aktuelne TOP INTERNET ponude!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28967 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.