Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa eunetovim adsl-om

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa eunetovim adsl-om

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rukaprav
ucenik
Novi Sad

Član broj: 299611
Poruke: 13
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Problem sa eunetovim adsl-om28.02.2012. u 13:16 - pre 147 meseci
Zdravo ima vec jedno 8 dana kako mi je ip adresa na adsl internetu stalno ista (ne menja se),a imam dinamicku ip adresu,ranije mi se menjala svaki put kada bi iskljucio modem i ukljucio ga posle 15 do 30 minuta, a sad nista, jel ima neko na forumu ko je korisnik eunetovog adsl-a i da ima iste probleme?
Pre oko 6 meseci sam imao telekomov adsl i tamo nisam imao ovakvih problema,tamo mi se menjala ip adresa, a meni bi trebalo da se menja ip adresa (treba mi za jdownloader),javite mi se molim vas.

[Ovu poruku je menjao rukaprav dana 28.02.2012. u 18:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rukaprav dana 28.02.2012. u 18:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rukaprav
ucenik
Novi Sad

Član broj: 299611
Poruke: 13
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om03.03.2012. u 13:27 - pre 147 meseci
Zdravo,mene zanima da li ja mogu na neki nacin da promenim ip adresu posto ova banda lopovska u eunetu nece vise da menja ip adresu,bas me zanima jel tako i kod drugih provajdera ? Kako je na telekomu ? Jel i telekom ima stalno fiksnu ip adresu posto znam da se ranije menjala svaki put kad iskljucim modem ?
Javite se ,molim vas nije valjda da samo ja imam ovakve probleme.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om03.03.2012. u 14:06 - pre 147 meseci
Staticka adresa (static IP) se povise naplacuje, obicno se vodi kao poslovni paket i stoga je skuplji od onih namenjenih fizickim licima.

Najbolje je da konsultujes tehnicku podrsku provajdera. Mi ovde mozemo do sudnjeg dana da nagadjamo moguci problem, a oni ce to resiti
u najkaracem mogucem roku -- zato su i placeni.
Pozdrav!
Code:
Tehnička podrška
 Tel. 0700 300 400 (po ceni lokalnog poziva iz bilo kog mesta u Srbiji)
 Tel. 011 202 3636 (za pozive sa mobilne mreže i van nacionalne mreže)
 Radno vreme 00:00-24:00, svakog dana  ·  E-mail [email protected]

http://www.eunet.rs/adsl-podrska
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om03.03.2012. u 14:29 - pre 147 meseci
Citat:
rukaprav: Zdravo ima vec jedno 8 dana kako mi je ip adresa na adsl internetu stalno ista (ne menja se),a imam dinamicku ip adresu,ranije mi se menjala svaki put kada bi iskljucio modem i ukljucio ga posle 15 do 30 minuta, a sad nista, jel ima neko na forumu ko je korisnik eunetovog adsl-a i da ima iste probleme?
Pre oko 6 meseci sam imao telekomov adsl i tamo nisam imao ovakvih problema,tamo mi se menjala ip adresa, a meni bi trebalo da se menja ip adresa (treba mi za jdownloader),javite mi se molim vas.

To nije problem i to ti nece prihvatiti kao reklamaciju.
Ti i imas dinamicku adresu, samo sto lease time podesen na veci vremenski period.
Mozda su ubacili neki Linux LNS ili tako nesto. Obicno kod kupljenih resenja, lease time je mali i dobija se druga adresa pri svakom rekonektu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om03.03.2012. u 19:32 - pre 147 meseci
Neki se žale što im Telekom često menja adresu, neki se žale što im neko drugi retko menja adresu ... ne postoji pravilo koliko traje, može da bude i kraće i duže i to je to. Dinamička je, menja se kako god su postavili i jedino što možeš da uradiš, da bi zavrnuo fajl servere, je da tražiš provajdera koji češće menja. Onda će da se pojave problemi ako ti pred kraj transfera pukne veza pa će opet da budu oni krivi.
 
Odgovor na temu

rukaprav
ucenik
Novi Sad

Član broj: 299611
Poruke: 13
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om05.03.2012. u 10:26 - pre 147 meseci
Mozda me niste bas najbolje razumeli, za skidanje filmova i serija sa neta koristim jdownloader ,e sad svaki film je obicno podeljen na vise delova a ovi serveri za skidanje tipa depositfiles,oron,hotfile i slicni imaju izmedju svakog skidanja vremenski period neki 15 minuta, neki 2 sata,ovo mislim za free user korisnike,pa sad da ja ne cekam tako dugu ja sam iskljucijo modem i kod telekoma sam dobio sa svakim iskljucenjem ukljucenjem novu ip adresu i mogao sam da nastavim sa skidanjem filma bez tako dugog cekanja ( cekam samo dok ugasim i ukljucim modem, i onda nastavim da skidam sa novom ip adresom) a kod ovih (eunet) od februara ove godine mogu da iskljucujem modem kolko ocu ip adresa ostaje ista, pa eto u tome je problem.
Ako postoji neki program ili server za menjane ip adrese pomocu koga bi mogao da odradim ovo bio bi vam jako zahvalan.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om07.03.2012. u 12:58 - pre 147 meseci
@milosbeo, calexx
Mene buni ovo, sa EUnet.rs sajta:
Citat:
6. Da li je moja IP adresa javna u slučaju ADSL servisa?
Da, Vaša IP adresa je javna, prilikom svakog konektovanja na internet dobijate drugu IP adresu iz opsega javnih IP adresa.

7. Da li mogu da dobijem statičku IP adresu?
Statičku adresu dobijate ako uplatite ADSL Profesional paket. U slučaju da koristite Hobby ili Advanced EUnetADSL paket, statičku IP adresu možete dobiti uz mesečnu doplatu od 500 din.

http://www.eunet.rs/adsl-faq
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om07.03.2012. u 14:52 - pre 147 meseci
To se više odnosi na drugi deo tj da adresa nije statička a da li će da se promeni kod svake konekcije zavisi od toga kako je podešeno. Meni SBB adresa mesecima ostaje ista dok na Telekomu svaka rekonekcija menja adresu ... a usput se povremeno promeni u sred rada. Nisam siguran da to dinamička znači da baš mora da se svaki put promeni, samo znači da može da se promeni tj nije statička. Srećom, sve je manje potrebe za čestim menjanjem adresa jer i file serveri polako pucaju. Hm, ovo srećom se samo udenulo, nije baš to srećom ali ajde. Uz ovako malo takvih servera, skoro da prestaje potreba za korišćenjem.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.beocity.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Problem sa eunetovim adsl-om09.03.2012. u 11:00 - pre 147 meseci
To sto stoji da se nakon svake rekonekcije dobija druga IP adresa, stoji iz razloga da postoji i staticka ip adresa. Zamislite da vam provajder kaze, vasa dinamicka IP adresa ostaje po 15tak dana, ko bi onda kupovao staticki IP? Jednostavno negde se promeni pri rekonekcije, negde ne, tj. u zavisnosti od toga kako je podesen lease time.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa eunetovim adsl-om

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.