Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33292 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Turisticka viza za USA27.02.2012. u 20:26 - pre 147 meseci
Prosle godine u maju sam aplicirala za turisticku vizu za USA, napisala sam u aplikaciji da idem kod druga na mesec dana u posetu, medjutim, odbijena sam. Nisu mi poverovali da mi je drug i mislili su verovatno da cu ostati tamo. Ispitivali su me kad smo se upoznali, gde, koliko se puta cujemo, da li sam udata, da li je ozenjen, itd. Zanima me ukoliko budem htela da apliciram ponovo kroz par meseci da li neko zna za koju vizu da apliciram, da li da navedem da idem kod nekog drugog u USA a ne kod tog druga, uopste imam li bilo kakve sanse da dobijem vizu? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.02.2012. u 20:34 - pre 147 meseci
Ne verujem da je to bio razlog odbijanja... Pre će biti da ti situacija kod kuće i nije baš sjajna pa da su na osnovu toga zaključili da želiš da ostaneš u USA.

Jel ti planiraš tamo da ostaješ ili zaista ideš samo turistički?
 
Odgovor na temu

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 00:08 - pre 147 meseci
Nema razloga da me odbiju zato sto mi u porodici nesto nije kako treba, sa te strane je sve ok. Razlog odbijanja je sto mi nisu poverovali da idem kod druga, vec decka, sto i jeste tacno. Ali sam ja zaista planirala da odem na mesec dana i vratim se, jer studiram u Bg i za sada nemam tendencije da ostajem tamo. Mene samo zanima ukoliko bih ponovo aplicirala, sta i kako??
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
95.59.98.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 06:46 - pre 147 meseci
Mislio sam na finansijsko stanje u porodici. Ko ti placa kartu, kakvo je finansijsko stanje roditelja, ko snosi troskove tamo i da li imas bar par hiljada na raspolaganju, kakav je status tvog decka tamo.... Postoji mnogo pitanja, samo se ti verovatno ne secas najbitnijeg zbog koga su te odbili...

Inace mozes aplicirati ponovo za vizu odmah sutradan, ali ako se nije nesto fundamentalno promenilo, onda ocekuj isti rezultat.

I samo jedan savet - oni ne vole muljanje. Ne znam zasto si lagala da ti to nije decko, jer nema nikakvog razloga za to ako je sve ok, tako da je mozda i moguce da si tim muljanjem ostavila sumnjiv utisak.. U smislu, sto bi neko lagao da ide kd decka, onda verovatno laze i za sve osalo.
 
Odgovor na temu

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 12:35 - pre 147 meseci
Razumela sam na sta si mislio, ali kazem da sto se tice toga mislim da nema nekih problema. Pa ne znam, plasila sam se da ce me odbiti ako kazem da idem kod decka, pa sam rekla da idem kod druga. Sto se tice decka, on tamo ima svoj stan, kola, osiguranje i dobio je njihov pasos. Pa ne znam sta to moze fundamentalno da se promeni, jedino sto sam prosle godine bila zavrsna godina, a sad sam apsolvent, zavrsila sam sa predavanjima, ali imam jos 9 ispita. Ne znam da li daju vize preko work&travel apsolventima, posto sam cula da se i to nesto promenilo?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.50.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 17:48 - pre 147 meseci
Samo sebi praviš problem sa tim mahinacijama, laganje, work&travel i sl.

Dakle, pretpostavljam da je situacija sledeća:
- Imaš dečka u USA, on tamo legalno boravi, nema problema
- Roditelji ti imaju mesečna primanja 1000+ evra
- Imaš na raspolaganju recimo 2000 evra za trošak tamo + plaćenu avio kartu (izvod iz banke)
- Pošto nemaš rezervaciju hotela, onda neko pismo od tvog dečka gde on kaže da te poziva, i da ćeš boraviti kod njega

i to je to. Ako je situacija takva, nema razloga da ne dobiješ vizu.
 
Odgovor na temu

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 18:17 - pre 147 meseci
Ne bih lagala, vec bih otisla na par meseci tamo da radim zaista, ako vec ne postoji drugi nacin da dobijem vizu. Uostalom zbog toga sam i pitala sta da radim, jer ne znam, a nemam nameru da muljam ili sta vec!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.50.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.02.2012. u 18:26 - pre 147 meseci
Pa čekaj sad, jel bi ti da ideš da radiš ili da ideš u posetu? Ta 'sitnica' drastično menja situaciju.

Šta je sa finansijama koje sam naveo, da li je stanje barem takvo?
 
Odgovor na temu

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA29.02.2012. u 01:40 - pre 147 meseci
Ja bih isla u posetu, tacnije najpre bih aplicirala za turisticku vizu, ali posto sam odbijena prethodne godine za istu, mislila sam da mozda probam preko work&travel, ako uopste mogu. Sto se tice finansije koje si naveo, sve je tako.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
95.59.130.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA29.02.2012. u 03:33 - pre 147 meseci
Onda apliciraj za klasicnu turisticku vizu i nema problema.
 
Odgovor na temu

djidjizot
student
Beograd

Član broj: 300004
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.03.2012. u 00:05 - pre 147 meseci
Hvala na informacijama. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Hans_D
Dejan Pesic
Ivanel.net
Arandjelovac

Član broj: 44099
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: hans.lamele@gmail.com
ICQ: 206038758


+21 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.03.2012. u 11:48 - pre 146 meseci
Ventura koliko je presudno imati nekretninu na svoje ime za turisticku, sta mislis? pozz
BUDIMO LJUDI IAKO SMO SRBI.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.03.2012. u 15:35 - pre 146 meseci
Citat:
Hans_D: Ventura koliko je presudno imati nekretninu na svoje ime za turisticku, sta mislis? pozz

U suštini je nekretnina nebitna u celoj priči, bitna su tekuća primanja, a nekretnina čak može da bude i minus... Da hoćeš da se preseliš u ameriku, kao ne bi mogao da uzmeš vizu pa da prodaš nekretninu u međuvremenu ili da nekoga ovlastiš da je proda?
A generalno ako imaš dobru platu, onda imaš razloga da se vratiš.
 
Odgovor na temu

Arroyo

Član broj: 302994
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA13.05.2012. u 22:17 - pre 144 meseci
pozdrav,
zelela bi da apliciram za turisticku vizu i da idem kod kume na 3 meseca.Bila sam prosle god u USA preko W&T programa,ali kako sam sada apsolvent i to po 2 put nema sanse da mi daju radnu vizu ponovo.Meni je ostalo nesto para od prosle god pa sam mislila da odem ove ponovo,a kako nisam ni bila da vidim kumu sad mi je dobra prilika.

Mene zanima kako treba da izgleda garantno pismo od moje kume i sta ona u stvari treba da popuni?Sta sve treba da mi posalje?

Inace kuma je u stvari mamina kuma koja je tamo vec 20god sa svojom porodicom radi,ima cerku malo mladju od mene itd.

Hvala :)
 
Odgovor na temu

markosito
itv hannover
hannover de

Član broj: 321125
Poruke: 6
*.itv.uni-hannover.de.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 10:14 - pre 123 meseci
Pozz interesuje me sledece,vec 3 puta sam bio u Usa preko J1 programa posle toga i preko H2b vracao se ,isao bih ove godine kod prijatelja pa me nteresuje koje papire trebam da podnesem i koje su moje sanse relano,u nemackoj sam na faxu imam sve papire sto se tice nekretnina isto...hvala
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 13:18 - pre 123 meseci
Sem ako nije postojao neki uslov za tvoj J-1 (pise na vizi ako NE postoji, tj. pise da si exempt) ili ako nisi imao neku zabranu/problem u SAD, sanse su ti odlicne.
Fax u Nemackoj, jos ako imas novac na svoje ime, generalno samo treba da se pojavis kod konzula.
 
Odgovor na temu

markosito
itv hannover
hannover de

Član broj: 321125
Poruke: 6
*.itv.uni-hannover.de.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 14:07 - pre 123 meseci
da mislim da nije problem moj profesor ovde moze sve da potvrdi,ja sam upisan kao redovan inace imam stipendiju kao istrazivac i nemam stvari tipa ispiti kolkovijumi ,vec radim u laboratoriji zato ne znam da li ipak mogu da idem na J1 jer mislim da je to malo zajebano?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 15:07 - pre 123 meseci
Nisam shvatio da hoces na J1, mislio sam da hoces B1/B2, posto ides kod prijatelja?
 
Odgovor na temu

markosito
itv hannover
hannover de

Član broj: 321125
Poruke: 6
*.itv.uni-hannover.de.



+1 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 15:19 - pre 123 meseci
da ali nikada nisam bio na turistickoj ne znam kako i sta ide? ako kazes da mislis da je to ok onda super!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.02.2014. u 15:28 - pre 123 meseci
Ako ides turisticki, samo B1/B2 i mozes dobiti, ne J-1 :)
A tebi za posetu i treba turisticka, B1/B2.

To je to. Videces na sajtu za vize, verovatno si ga vec koristio ako si skoro isao, sta sve moras, a sta sve bi mogao da poneses.
U ambasadi vazi pravilo: sto manje im daj dokumenata, da sto manje mogu da pitaju :) Potvrdu da radis u lab. i primanja/stipendiju, to je dovoljno.

Ako si jos u lab. u Nemackoj, sa stipendijom, nemaj brige.
Jedino, predlazem, retki slucaj da se slazem skroz sa venturom, nemoj nista prijatelji da ti salju ili slicno, tipa garantno pismo itd., niti ih posebno pominji u ambasadi. Sam placas put, kod njih samo nocis ako pitaju na granici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33292 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.