Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Command button, User form i text box.

[es] :: Office :: Excel :: Command button, User form i text box.

[ Pregleda: 1699 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbane
Brankoa Mijatovic
menadzer, ACC
Toronto

Član broj: 299609
Poruke: 2
*.dsl.bell.ca.



Profil

icon Command button, User form i text box.21.02.2012. u 02:38 - pre 148 meseci
Molaba za pomoc

U polju (recimo A1) imam upisanu formulu koja izracunava neku vrednost. Zeleci da tu vrednost nekada po potrebi promenim bez obzira na formulu (to mi je ujedno i ulazna vrednosta za neku drugu formulu u drugom polju) napravio sam command button koji otvara User Form sa Text Box-m gde se vidi to polje A1. Promenom tog broja u Text Box-i menjam vrednost u polju A1 ali....formula koja je bila u tom polju se gubi - izbrise.

Zahtev bi bio da se formula u A1 ponovo aktivira kada je vrednost u Text Box-i nula ili je nema uopste. Neznam da li je to moguce.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Command button, User form i text box.21.02.2012. u 07:06 - pre 148 meseci
Dobrodošao na forum.

Jedno rešenje bi se sastojalo da odrediš neku drugu ćeliju sa kojom bi manipulisao preko UserForm. Onda još samo da postojeću formulu izmeniš tako da postane svesna ove nove ćelije i da izračunatu vrednost ispisuje samo kada je tamo 0 (inače, kopira njenu vrednost).

Drugo rešenje je da unutar VBA procedure, gde menjaš A1, ispituješ kako je izmenjena pa ako je obrisana ili je 0 postaviš vrednost na tu neku formulu.

Code:
Private Sub TextBox1_Change()
[a1] = TextBox1.Text
If TextBox1.Text = "" Or TextBox1.Text = "0" Then [a1] = "=N(""Moja formula"")"
End Sub

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

mbane
Brankoa Mijatovic
menadzer, ACC
Toronto

Član broj: 299609
Poruke: 2
*.dsl.bell.ca.



Profil

icon Re: Command button, User form i text box.21.02.2012. u 22:34 - pre 148 meseci
Mislim da bi opcija broj dva vise odgovarala jer u opciji 1 necu biti u mogucnosti da vidim vrednost polja A1 u Text Box-i u UserForm.
Ja sam tek poceo da ucim VBA pa bih vam bio zahvalan ako bi ste mi objasnili na koji nacin i gde da upisem VBA code.
Samo da napomenem da formula koja se nalazi u polu A1 nije napisana u VBA-u nego je to klasicna excel formula (ima ih vise - primera radi =D1*D2 ili =((D4*D5)*D6-D7)/D8

Unapred Hvala
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Command button, User form i text box.22.02.2012. u 08:29 - pre 148 meseci
Citat:
mbane: Ja sam tek poceo da ucim VBA pa bih vam bio zahvalan ako bi ste mi objasnili na koji nacin i gde da upisem VBA code.
Vjerojatno ima još tekstova o VBA na netu, pogledaj može li ti pomoći ovaj tutorijal na više stranica

VBA code postavljaš u VBE za Excel preko ALT+F11

- VBA u Excelu za početnike
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Command button, User form i text box.

[ Pregleda: 1699 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.