Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Router domet i protok

[es] :: Wireless :: Wireless Router domet i protok

[ Pregleda: 3318 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola N 90
Beograd

Član broj: 299116
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 03:28 - pre 148 meseci
Nadam se da mi necete zameriti ako negde pogresim, ipak mi je ovo prvi post na ovom forumu.
Naime problemi su sledeci
Vec par dana me muci to sto imam SBB turbo flathome od 40Mb/s koji je radio odlicno a vec par dana sporo radi. Kada odem na
Code:
www.speedtest.net

pokaze mi da mi je ping 12ms, download speed 1.44Mbps, upload speed 1.27Mbps. Konektujem se na router uradim reboot opet proverim brzinu ping i dalje 12ms, download speed 15.08Mbps, Upload speed 1.30Mbps i u medjuvremenu (ne vise od sat vremena) opet padne.
Drugi problem mi je slab signal. Zivim u kuci i nemam wireless signal u svim sobama u kojima mi je potreban, a kada pozovem nekog "poznavaoca" on obicno donese range extender od 5000rsd i "resi problem"
Router je TP-Link TL-WR 340g + dva TP-Link range extendera. Treba mi vas savet sta tu promeniti da najbolje radi sa ovim paketom interneta a da me neko ne pravi budalom samo da bi me odzepario. Nije problem zamenicu sve sta treba (router,antenu . . .) samo da to radi kako treba
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 08:12 - pre 148 meseci
Što se brzine tiče, jedino rešenje je da pozoveš korisnički servis pa da oni traže uzrok. Ipak, speedtest ume da daje svakakve rezultate pa je bolje da pokreneš neki download sa proverenog izvora, još bolje da to uradiš nekim dl managerom koji vuče više delova, pa da vidiš koja je realna brzina. Neki linux, recimo ili nešto sa Microsoft sajta, oni sigurno imaju dobar link. Naravno, podrazumeva se da se ništa drugo ne dovlači za to vreme kao i da je wireless siguran tj da mu se ne raduju komšije. ;)
 
Odgovor na temu

Nikola N 90
Beograd

Član broj: 299116
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 14:24 - pre 148 meseci
Nije samo do speedtest-a prvo sam na torrent-ima primetio da mi je slab download, a cim resetujem ruter ubrza se bar za duplo. Znaci sto se toga tice jedino mi preostaje da zovem korisnicki servis. Hvala na savetu
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 14:36 - pre 148 meseci
Ako reset rutera pomaže, možda je i do tebe, možda se neki komšija kači ili nešto vuče internet pa je slabije kad krene DL. Prvo moraš da budeš siguran da nije to jer će i korisnički servis da ti kaže isto.
 
Odgovor na temu

Nikola N 90
Beograd

Član broj: 299116
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 18:00 - pre 148 meseci
Ipak je do mene jer kad se nakacim direktno na modem speedtest pokazuje oko 37-38 Mbps. Moracu da promenim ime i sifru rutera pa da vidim gde vuce toliko
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-3.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 19:31 - pre 148 meseci
Ne vuče on nigde sa strane Nikola, nego ne možeš sa TP LInk 340g da izvučeš 40Mbps! Nikako! Ima gore među TOP temama protoci na wirelessu, pročitaj obavezno.. da ne pričamo što imaš i te extendere koji još više polove propusnu moć (primaju signal od tvog 340 i prosleđuju na komp)... G standard je deklarisan na 54Mbps ali u praksi ide to na pola 22Mbps ali u IDEALNIM uslovima. U gradovima gde je veliko zagušenje, gde se kanali preklapaju ta propusna moć je misaona imenica...TP Link 340g je generalno najgori TP linkov ruter (ovo ne znači da je loš)...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-3.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 19:42 - pre 148 meseci
A što se tiče predloga šta da uradiš da poboljšaš signal ja bih ti savetovao da razvučeš kablove od tog glavnog rutera do nekih tačaka u kući i tu postaviš te extendere kao AP-ove... Možeš da skineš ovaj program jer je besplatan pa da malo eksperimentišeš inssider Ne radi na Macintosh, samo na linux i windozu:( Namesti kanal od tp link 340g na neki koji je slobodan i gledaj da ti signal bude ispod -50db pa napiši koju brzinu izvlačiš...
 
Odgovor na temu

Nikola N 90
Beograd

Član broj: 299116
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok15.02.2012. u 20:40 - pre 148 meseci
Hvala puno na savetu. Malo sam citao sinoc i odlucio da danas promenim router tako da sam kupio TL-WR1043ND i mogu vam reci da sam prezadovoljan kako radi. Sve je meni jasno da ne moze brzina da bude ista odma pored rutera i dve tri sobe dalje jer signal prolazi kroz zidove, armature . . . ja sam i razmisljao da izvucem kabal i da tu postavim AP ali kazem vam kad god "strucno lice" dodje kaze da nema potrebe za tim i donese range extender verovatno mu je tako lakse resi posao za minut a uzme duplo vise para. Jos jednom hvala na savetu
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Wireless Router domet i protok16.02.2012. u 16:39 - pre 148 meseci
ne da ne moze isto, nego ako izvuces tih 15mbps budi zadovoljan
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Router domet i protok

[ Pregleda: 3318 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.