Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus info servis

[es] :: Mreže i novosti :: BusPlus info servis

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42850 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 14:52 - pre 148 meseci
Citat:

A sto se tice pitanja - neces znati za koliko minuta, ali ces znati da postoji neko vozilo udaljeno toliko i toliko stanica. Onda neces morati kao ja ovih dana da cekas od 07:05 do 07:32 na -20 celzijusa da dodje autobus (ili nekoliko njih, mada su tu nesto pokarabasili jer je ranije bila 88-mica i u 7:12 i u 7:18 i 7:22...) vec mozes da krenes kad bude npr. 4 stanice daleko i da opusteno sacekas par minuta.


Ti MORAS biti vec na stanici da bi servis koristio.
Bio ti u 7.05, ukucao sifru, odg ti ko zna sta jer nema vozila u blizini i sta bi ti, zapucao kuci pa dosao na stanicu za 20 min? Mozda, ali mnogima stanica nije na 5 koraka od kuce.
Ako bude servis preko neta(a nigde nema najave da ce biti), moglo bi da koristi, ali ovako nema upotrebnu vrednost. Ako sam vec na stanici i ako moram da cekam odredjenu liniju nista mi ne pomaze, naprotiv moze samo da me iznervira kad vidim da je vozilo daleko, a pritom nemam alternativu.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 15:53 - pre 148 meseci
Citat:
ekof9: Pa jel ima ona mapa?


Nema nista, cak ni "pecurka"

Citat:
Jbyn4e:
Postoji spisak stanica, ali nema brojeva na spisku, samo nazivi.... zasad.

Citat:
predragi: Verovatno će sve stanice biti obeležene kodom u narednih 6 meseci

Da, dok je ddzabe nece raditi, kad krenu da naplacuju uslugu, mozda.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 20:49 - pre 148 meseci
Citat:
ekof9: Ti MORAS biti vec na stanici da bi servis koristio.

Zasto ja moram biti na stanici da bih servis koristio? Odakle ti to?
Citat:

Bio ti u 7.05, ukucao sifru, odg ti ko zna sta jer nema vozila u blizini i sta bi ti, zapucao kuci pa dosao na stanicu za 20 min? Mozda, ali mnogima stanica nije na 5 koraka od kuce.

Ne,vec pogledam pre nego sto krenem iz stana, pa ako nema nista sacekam malo u toplini doma svoga, pa proverim ponovo za par minuta... kad se pojavi, ja krenem iz kuce i ne cekam 30 minuta vec 5 minuta na stanici.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+36 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 20:55 - pre 148 meseci
Nisam se vozio BUS-om od kada je postavljen taj novi sistem naplate karata.

Čuo da ima obaveštenje koja je stanica na koju staje i koja je sledeća, pa da li možda na tom aparatu koji stoji u autobusu piše kod stanice?
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:30 - pre 148 meseci
Citat:
Ne,vec pogledam pre nego sto krenem iz stana, pa ako nema nista sacekam malo u toplini doma svoga, pa proverim ponovo za par minuta... kad se pojavi, ja krenem iz kuce i ne cekam 30 minuta vec 5 minuta na stanici.


Zato sto ne znas broj stajalista. Ok, mozes zapamtiti svoje, ali dok ne (ako) bude na netu, nista.
Sve "normalne" linije imaju interval manji od 10 min, tako da bi bilo vise nego dovoljno da se postuje red voznje i ova usluga nije ni potrebna.
Plus sto ce vrvt za 6 meseci da stave finu cenu usluge, pa lepo ode par poruka za jednu turu.

@ib.kroki
Jok.
 
Odgovor na temu

busplus
student

Član broj: 299301
Poruke: 7
*.BVCOM.NET.



+4 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:32 - pre 148 meseci
Citat:
ekof9: Ti MORAS biti vec na stanici da bi servis koristio.


zašto bi morao biti na stanici?? Naravno da ne moraš biti na stanici, potrebno je samo da znaš kod stajališta. Kodovi stajališta će uskoro biti dostupni na internetu na adresi http://www.busplus.rs/stanice.php, ujedno se nalaze u gornjem desnom uglu na stanicama. I to ne samo na onim na kojima su nove mape, već i na onim baš starim uspravnim i starim vodoravnim. Kod stanice nema samo na onim klasičnim stajalištima gde je samo ona šipka. :)

Sistem je tek krenuo da radi i nije savršen, ali u 95% slučajeva radi ispravno.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 16.02.2012. u 10:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:35 - pre 148 meseci
Citat:
ekof9: ...tako da bi bilo vise nego dovoljno da se postuje red voznje i ova usluga nije ni potrebna...


Upravo tako. Lepo receno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:44 - pre 148 meseci
Citat:
busplus: Šta lupaš ti čoveče, zašto bi morao biti na stanici?? Naravno da ne moraš biti na stanici, potrebno je samo da znaš kod stajališta. Kodovi stajališta će uskoro biti dostupni na internetu na adresi http://www.busplus.rs/stanice.php, ujedno se nalaze u gornjem desnom uglu na stanicama. I to ne samo na onim na kojima su nove mape, već i na onim baš starim uspravnim i starim vodoravnim. Kod stanice nema samo na onim klasičnim stajalištima gde je samo ona šipka. :)

Sistem je tek krenuo da radi i nije savršen, ali u 95% slučajeva radi ispravno.


Hahaha!
Ako nastupaš kao insajder, lice koje radi u BusPlus sistemu i ako si ovde da promovišeš usluge te firme i da odgovoriš na pitanja koja ljudi postavljaju vezana za firmu BusPlus, vrlo loše si počeo!

Prva poruka na nekom forumu, i još kao glasnogovornik neke firme, a počinje sa "Šta lupaš ti čoveče" vrlo je ružna.
 
Odgovor na temu

busplus
student

Član broj: 299301
Poruke: 7
*.BVCOM.NET.



+4 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:45 - pre 148 meseci
Glupost. I da se poštuje red vožnje, red vožnje može da bude tačan samo za početnu stanicu. Ako si ti na 14. stanici od početne, ti sad treba da uzmeš da računaš kada će vozilo doći na tvoj stajalište? Daj molim te. Na stranu tačnost reda vožnje, servis je koristan.
 
Odgovor na temu

busplus
student

Član broj: 299301
Poruke: 7
*.BVCOM.NET.



+4 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 21:49 - pre 148 meseci
Ne, nisam u Bus plus sistemu, niti reprezentujem Bus plus ni na koji način, ako moj nick navodi na to neka ga slobodno administrator foruma promeni.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 22:01 - pre 148 meseci
Da, a baš slučajno si odabrao taj nick :LOL:!
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 22:12 - pre 148 meseci
@busplus
Dobrodosao. Sad cemo imati info iz prve ruke.:)
I ako nisi u BP firmi, kako to znas da ce biti uskoro na netu i da sistem dobro funkcionise?
 
Odgovor na temu

busplus
student

Član broj: 299301
Poruke: 7
*.BVCOM.NET.



+4 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 22:59 - pre 148 meseci
nick je takav zato što sam čitao temu i kad sam hteo da se registrujem, isti mi je prvi pao na pamet.
ekof, imam druga koji radi u busplusu i znam koliko su se mučili da sistem dobro funkcioniše i onda se iznerviram kad vidim da ljudi napamet pljuju po tome, a nisu ni krenuli da koriste servis. Uz to, prvi je dan korišćenja i ne može funkcionisati besprekorno iako se servis testira već 15 dana.
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 215
95.180.91.*



+31 Profil

icon Re: BusPlus info servis15.02.2012. u 23:10 - pre 148 meseci
Mislim da je bilo najavljeno ili na busplus sajtu ili u izjavama za medije da će to moći da se prati na mobilnom, za koliko bi trebalo da stigne neko vozilo, a da će moći i preko neta.

Ustvari, evo članak sa sajta Blica: http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...neta-da-provere-gde-je-autobus

A i ja sam pisao o tome:

http://www.elitesecurity.org/t436032-5#3050949

Citat:
http://www.kentkart.com/en/sol...e-information-application.html
(iPhone i Android aplikacije za mobilni - red vožnje, kad bi trebalo da stigne vozilo, kao i jako dobra informacija - procenjeni broj putnika u vozilu, sto je super - da ne čekate džabe ako je krcato)


A za onaj komentar, naravno da ne moraš da budeš na samoj stanici da bi radio proveru kad stiže prevoz. Mogu da pošaljem poruku i sa Kopaonika i da dobijem ispravan odgovor, samo što će onda obično malo da mi znači. Ti USSD-om tražiš informaciju za određenu stanicu, a ne za lokaciju gde se mobilni trenutno nalazi.

Recimo kod Pravnog fakulteta si i hoćeš da ideš do kraja Ustaničke ulice (Konjarnik). Jednim upitom vidiš za koliko stiže tramvaj 7 do Pravnog, a drugim upitom koliko treba autobusu 31 do Slavije. I ako će 7-ica da stigne tek za 20 min. onda pomoću tog sistema vidiš da ti je brže da siđeš do Slavije za 5 min i uhvatiš 31. Ovo je sve kao primer, da ne budu sad komentari tipa 7-ica ide često, gde ćeš peške do Slavije, idi do Vuka i sl.
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 01:11 - pre 148 meseci
Bilo bi dobro kad bi napravili neku aplikaciju za android, ili barem da mts ubaci u onu njihovu ocajnu aplikaciju.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.61.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 01:32 - pre 148 meseci
Citat:
busplus: nick je takav zato što sam čitao temu i kad sam hteo da se registrujem, isti mi je prvi pao na pamet.
ekof, imam druga koji radi u busplusu i znam koliko su se mučili da sistem dobro funkcioniše i onda se iznerviram kad vidim da ljudi napamet pljuju po tome, a nisu ni krenuli da koriste servis. Uz to, prvi je dan korišćenja i ne može funkcionisati besprekorno iako se servis testira već 15 dana.


I onda nam možeš preneti iskustva tvog druga pri zapošljavanju. Pošto je pretpostavljam preko zvaničnog konkursa dobio posao. Ili grešim? Ili preko veze bezveze.

Drug ti radi u fantomskoj firmi. Ti si BusPlus a on je BusMinus. Baš lepo. Sistem je totalni raspad. Tako da ne verujem da ćemo i doći do ove provere putem sms-a. A naš gradonačelnik beše reče da će sms provera biti besplatna. Pa kako onda naplaćuju posle 6 meseci? Pa ko je tu onda tu lud? Nadam se da će ovaj sistem za ovčice i pranje novca, i finansiranje čelnika vlasti u BG-u propasti što pre i da će vlasnici fantomske firme brzo u CZ, a da će se GSP i ITS oporaviti i da će konačno građani imati dobar prevoz uz kontrolu trošenja novca. I onda može da se uvede i moderna naplata, i moderna vozila, a ne ovako navrat nanos. I usput je neko ućario 12 miliona za ove glupe automate koji prave neverovatan eho i viču "sledeće stajalište". Samo me zanima koji se pametnjaković setio da upotrebi reč "stajalište". Čekam te na stajalištu. Bili smo na stajalištu. Trčimo oko stajališta. Skačem po stajlištu. Jurim gradonačelnika oko stajališta. Video sam gradonačelnika iza stajlišta. Kanta stoji naspram stajališta. ;)))))))))))

Sve u svemu totalna ludorija za još luđi narod
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 07:20 - pre 148 meseci
Citat:

Zato sto ne znas broj stajalista. Ok, mozes zapamtiti svoje, ali dok ne (ako) bude na netu, nista.
Sve "normalne" linije imaju interval manji od 10 min, tako da bi bilo vise nego dovoljno da se postuje red voznje i ova usluga nije ni potrebna.

Ja lepo rekoh da pricam o situaciji gde znam broj i hocu da vidim kad da krenem iz kuce. 88 je "normalna" linija pa je ovih dana nema u tom periodu no na 20-30 minuta pa dodju 2-3 jedna za drugom.

Ali slazem se da ce prava stvar biti tek kad budes mogao na netu da pronadjes informacije... bez da znas broj stajalista.

A ovaj busplus je mogao prvo da se nauci pravilima lepog ponasanja, a ne da prvom porukom napada nekoga. Mada mu je stil pisanja zasad slican onom sto je trolovao na mts temama (srecom zaboravih mu nick :)), nadam se da se nije povampirio!
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 08:15 - pre 148 meseci
Vec sam gore napisao, problem je sto se ne postuje red voznje. Ok su objektivni uslovi kad se negde zaglavi, ali to cesto nije slucaj, recimo 50. Skoro redovno na pocetnoj se skuplja 3-4 vozila i onda krecu zajedno, interval je 7 min, a vrlo cesto se ceka pola sata i vise. Nista nije bolje nego ranije, gde je to efikasno upravljanje vozilima pomocu BP-a?!
 
Odgovor na temu

petar505
Petar Novakovic
student
Beograd

Član broj: 252366
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 10:45 - pre 148 meseci
A može li neko za promenu, ako je provalio, da izbaci ,,kod'' za određenu stanicu???
 
Odgovor na temu

busplus
student

Član broj: 299301
Poruke: 7
*.BVCOM.NET.



+4 Profil

icon Re: BusPlus info servis16.02.2012. u 11:48 - pre 148 meseci
Citat:
zemun88: I onda nam možeš preneti iskustva tvog druga pri zapošljavanju. Pošto je pretpostavljam preko zvaničnog konkursa dobio posao. Ili grešim? Ili preko veze bezveze.


Nisu sve firme dužne da zapošljavaju preko zvaničnog konkursa. Dečko je dobio posao zbog višegodišnjeg iskustva, a ne zbog veze.

Citat:
zemun88 Sistem je totalni raspad. Tako da ne verujem da ćemo i doći do ove provere putem sms-a.


Šta ne veruješ? Umeš da čitaš? Sistem već funkcioniše. I ne radi preko SMS poruka već preko USSD koda.

Citat:
Jbyn4e: A ovaj busplus je mogao prvo da se nauci pravilima lepog ponasanja, a ne da prvom porukom napada nekoga. Mada mu je stil pisanja zasad slican onom sto je trolovao na mts temama (srecom zaboravih mu nick :)), nadam se da se nije povampirio!


Niti šta trolujem, niti sam povampiren. Ne napadam već branim prvom porukom, a svakako sam se i registrovao da bih to uradio, pa nije valjda ni čudo što mi je takva prva poruka.

Citat:
ekof9: Vec sam gore napisao, problem je sto se ne postuje red voznje. Ok su objektivni uslovi kad se negde zaglavi, ali to cesto nije slucaj, recimo 50. Skoro redovno na pocetnoj se skuplja 3-4 vozila i onda krecu zajedno, interval je 7 min, a vrlo cesto se ceka pola sata i vise. Nista nije bolje nego ranije, gde je to efikasno upravljanje vozilima pomocu BP-a?!


Za ta kašnjenja nije kriv ni Đilas, ni uprava GSP-a kao što mnogi žele da predstave, već su krivi vozači koji ne poštuju taj red vožnje (naravno, budu i objektivni razlozi ponekad u pitanju - zastoji i drugi problemi u saobraćaju). Sistemom Busplus moguće je kontrolisati pridržavanje reda vožnje vozača što se i radi, ali se još uvek ne kazni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: BusPlus info servis

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42850 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.