Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje kablove da uzmem???

[es] :: Enterprise Networking :: Koje kablove da uzmem???

[ Pregleda: 1896 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pedja om

Član broj: 134022
Poruke: 24
82.113.106.*



Profil

icon Koje kablove da uzmem???12.02.2012. u 17:02 - pre 147 meseci
Imam dilemu oko izbora kablova,treba da razvedem antensku instalaciju u kuci ali bi hteo nesto kvalitetnije kablove.U praksi sam koristio RG-6 ali ko zna kojih proizvodjaca.Interesujeme koji su kvalitetniji i jel moze neki drugi tip kabla osim RG-6 i koji tip sto se tice kablovske tv.A koji kablovi za satelitsku,cini mi se da sam u firmi koristio za to RG-11 ali mi se cini da je moglo i bez njega.
A sto se tice razvlacenja strukturne mreze od ormara sa pec panelom do uticnice na zidu,koji tu tip kabla da uzmem UTP,S-FTP kategorija 5 ili 6.koji proizvodjac?Da napomenem kuca je u pitanju ali opet da bude nesto barem srednjeg kvaliteta ili bolje??Koje konektore na strani uticnica na zidu da upotrebim?I semu veze za njih koji je raspored zica.Slaba struja mi je slaba strana pa od tuda toliko pitanja???
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koje kablove da uzmem???12.02.2012. u 19:50 - pre 147 meseci
Za mrezu ili CAT 5E ili CAT 6A, ovo drugo je bolje i future proof, ali je i skuplje. Sema vezivanja - TIA 568B, naravno. Ja sam bio JAKO zadovoljan Panduit uticnicama i Teldor i Belden kablovima, ali, opet, oni su poskupi.... Draka isto radi posao za sitnije pare.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Pedja om

Član broj: 134022
Poruke: 24
89.204.153.*



Profil

icon Re: Koje kablove da uzmem???12.02.2012. u 23:45 - pre 147 meseci
Teldor i Belden su marke kablova predpostavljam da si za to rekao?A kako se uticnice spajaju,jel se moraju imati posebna krimp klesta ili kod nekih uticnica moze i bez klesta?Da kazem covek kojem radim jaku struju hoce sav program AVE ili Legrand,pa kave su njihove RJ -45 uticnice jer predpostavljam da ove sto si napomenuo nebi mogao da ih montiram kasnije kad dodje maska??
A jos nesto,hteo bi mu sve raditi sa CAT kablom i telefon,jer jednostavno uzmem dva ista kabla i vucem od uticnice pa do pec panela,pa on posle kako hoce,a posto za tel idu RJ-11 uticnice na zidu jer mogu CAT 6 kabel na nju da povezem?A posle u ormar sa pec panelom da dovucem Telefonski kabel koji dolazi u kucu i tu mu samo telefone povezem,mislim jel se u praksi tako radi i jel je dozvoljeno???U firmi kojoj sam radio,cesto smo razvlacili mrezu ali su na vezivanje uticnica i pec paneala dolazile firme koje se time bave,pa nisam imao prilike da to vidim.Hvala!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koje kablove da uzmem???13.02.2012. u 10:24 - pre 147 meseci
Spajanje uticnica i kabla na pec panel ide posebnim alatom, koji za to sluzi. Zavisi i od uticnica i od proizvodjaca.... Ne klesta, vec nesto drugo, punch-down alat.

A telefon moze, mozes i svuda da stavis RJ45 konektore, ja sam to jednom radio i to je odlicno resenje. U RJ45 uticnicu mozes da ubodes RJ11 konektor, srednje dve zice ce imati kontakt, tj. telefon ce da radi, a ako dovedes i telefon u orman, onda samo pecevima mozes da prespojis i to je super varijanta.

Ako ne znas to da radis, bolje pozovi nekog da ti odradi terminaciju.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Pedja om

Član broj: 134022
Poruke: 24
89.204.130.*



Profil

icon Re: Koje kablove da uzmem???13.02.2012. u 22:06 - pre 147 meseci
Ok sa strane pec panela,nego kako se vezuju sa strane uticnice u sobi,jel za to treba alat ili se moze i bez?Cinimi se da neke mogu i bez???
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Koje kablove da uzmem???

[ Pregleda: 1896 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.