Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitetni audio kablovi

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kvalitetni audio kablovi

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Kvalitetni audio kablovi28.02.2011. u 14:53 - pre 160 meseci
Da li neko moze da mi preporuci gde u Novom Sadu mogu da potrazim kvalitetne kablove za zvucnike?
Imam M Audio Audiophile 192 i na njoj su mono balansirani TRS konektori 6.3 mm. Treba mi na jednom kraju dva takva a na drugom jedan stereo, nesto ovako:


Gledao sam u Artist-u, oni imaju veliki izbor ali nisu imali takav. Izlazi su balansirani pa bi i kabl trebao da bude, mada sam negde procitao da kabl ne moze biti balansiran, nego samo ulaz-izlaz. Nije mi bas najjasnija ta terminologija, a hteo bi da uzmem dobar kabl koji mi nece praviti smetnje i sum.
Takodje, planiram da uzmem i miksetu pa ce mi trebati jos verovatno slicnih.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Kvalitetni audio kablovi28.02.2011. u 15:12 - pre 160 meseci
Imas veliki izbor kablova u Mitros Music-u...!!
A i takav kao sto ti trazis tj. kao sto je na slici...!!
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: Kvalitetni audio kablovi28.02.2011. u 15:18 - pre 160 meseci
Bas sam danas planirao da odem do njih, mada koliko vidim na sajtu uglavnom drze stagg i proel, to mi bas ne uliva poverenje u kvalitet.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kvalitetni audio kablovi28.02.2011. u 16:31 - pre 160 meseci
prijatelju kupi dobar kabl i banane i napravi sam
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Kvalitetni audio kablovi28.02.2011. u 16:34 - pre 160 meseci
Citat:
guslac: prijatelju kupi dobar kabl i banane i napravi sam


Slazem se u potpunosti.., to ti je najbolje resenje...!! Mislim bar ja tako uvek radim...!!
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: Kvalitetni audio kablovi01.03.2011. u 10:43 - pre 160 meseci
U pravu ste, to mi uglavnom svi preporucuju. Malo sam istrazivao u vezi balansiranih kablova. U sustini za svaki mono izlaz iz zvucne kartice mi treba stereo kabl, odnosno mono kabl ne moze da bude balansiran. Stereo kabl ako prenosi mono zvuk moze da bude balansiran, a ako prenosi stereo onda je nebalansiran. Znaci, trebaju mi dva kabla koja imaju konektore kao na slici (ovaj gore) na oba kraja:


Naravno, tek kad uzmem zvucnike koji imaju balansirane ulaze onda ce sve ovo imati smisla. Isto vazi i za miksetu. E sad, koliko sam uspeo da nadjem, kabl treba da bude sa uvrnutim zicama (twisted):


Moze li neko da preporuci koji kabl i konektore da trazim? Za konektore uglavnom preporucuju neutrik.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Kvalitetni audio kablovi02.03.2011. u 16:30 - pre 160 meseci
Citat:


Moze li neko da preporuci koji kabl i konektore da trazim? Za konektore uglavnom preporucuju neutrik.


Odgovor na ovo pitanje i meni bi mnogo značio. Često pominjem majku dobro plaćenim u loše napravljenim kablovima sa 3,5mm džekom i rca-činčevima koji malo-malo prekidaju,nemaju dobar spoj ili im kontakti slabe nakon kraćeg korištenja. Dakle gdje u Beogradu ili Srbiji kupiti i koje kvalitetne audio-kablove,3.5mm džekove,te muške i ugradne ženske RCA-konektore za samogradnju tj. da ih kompletiram sam na željenu dužinu? Pozdrav!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kvalitetni audio kablovi

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.