Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s ram memorijom

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem s ram memorijom

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.opera-mini.net.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Problem s ram memorijom11.02.2012. u 18:28 - pre 148 meseci
Pozdrav svima. Imam maticnu plocu Asus M3N78 SE i dva Kingston ram modula od po 2gb (ddr2). Pre nekoliko dana racunar mi je poceo kociti pri boot-u, na Starting Windows ekranu (Windows 7 x64 sp1). Nakon nekoliko reinstalacija i petljanja s ram memorijom ustanovio sam da do problema dolazí samo kad je memorijski modul prisutan u dimm 1 slotu, kada imam samo jedan modul u dimm 0 sve je u redu. Cim ubacim drugi modul u dimm 1 nije moguce uci u postojecu Windows instalaciju, niti reinstalirati Windows. Da li je dimm 1 crkao? Da li je to moguce zameniti ako jeste? Neki savet?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom11.02.2012. u 22:14 - pre 148 meseci
Da li se isto desava kad ubacis bilo koji od 2 modula u taj prvi DIMM slot? Inace DIMM slotovi, kad odu, se ne popravljaju jer je, em pipavo, em neisplativo. Jeftinije je uzeti novu ili polovnu ispravnu plocu kompatibilnu sa procesorom koji imas.
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.opera-mini.net.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom12.02.2012. u 00:35 - pre 148 meseci
Da, bez obzira na raspored modula u slotovima, kad god je drugi slot popunjen ja ne mogu ni instalirati Windows ni uci u postojecu instalaciju. Kad je popunjen samo prvi slot sve je u redu.
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom12.02.2012. u 02:45 - pre 148 meseci
Moram sam sebe demantovati. Objasnicu situaciju malo detaljnije. Pre ovog haosa imao sam dva modula Kingston DDR2 800 MHz, jedan od 2gb i drugi od 1gb.

Rasporedjeni su ovako:
Slot 1> 1gb
Slot2> 2gb

Zatim je doslo do havarije. Nisam mogao uci u Windows, pa sam trazeci razlog pomislio na ram. Zamenio mesta modulima i nisam mogao uopste podici sistem. Nakon nekoliko kombinacija ubacio modul od dva giga u prvi slot i uspesno instalirao Windows, sve radilo kako treba. Posto mi je tih 2gb malo, kupio sam novi modul od 2gb identicnog proizvodjaca i karakteristika i ubacio ga u drugi slot - corak.

Kombinacija novi modul u prvom, stari u drugom slotu - crn ekran, ni do windows loga
Kombinacija stari modul u prvom, novi u drugom slotu - instalacija zakuca, identicno kao na pocetku price
Samo novi modul u prvom slotu - crn ekran

Dakle, Windows se podize samo sa starim modulom od 2gb u prvom slotu i nikako drugacije. Sta se dodjavola dogadja? Ne verujem da sam pazario los primerak memorije jer ni stari modul od 1gb ne radi.

 
Odgovor na temu

EvilMax
Marjan Omasta
Home Sweet Home....
Offenbach am Main

Član broj: 152290
Poruke: 163
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.facebook.com/EvilMax


+5 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom13.02.2012. u 02:33 - pre 148 meseci
Uzmes stari modul i ubacis ga u prvi slot, pogledas sta se desava...Zatim taj isti modul ubaci u drugi slot.....Pogledas sta se desava.....Zatim ponovis sve to samo sa novim modulom......Obrati paznju da li se cuje "Post Beep" to jest beep nakon automatske provere hardvera......Kad zavrsis taj sistem eliminacije, javi sta si zapazio.....
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom13.02.2012. u 12:15 - pre 148 meseci
Hvala, EvilMax, ne bih se setio da isprobam pojedinačne module u oba slota... prolupah valjda tražeći rešenje. :) Stari modul radi i u prvom i u drugom slotu, novi ne radi ni u jednom. Ne dođe do BIOS-a, nema POST beep-a, apsolutno ništa. Procesor radi, ali ništa drugo ne radi, monitor u sleep modu, ne registruje uključen računar. Pretpostavljam da idem da vraćam RAM? Sve nisam verovao da je moguće da sam naleteo na neispravan modul, baksuz pa to ti je.
 
Odgovor na temu

EvilMax
Marjan Omasta
Home Sweet Home....
Offenbach am Main

Član broj: 152290
Poruke: 163
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.facebook.com/EvilMax


+5 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom13.02.2012. u 13:52 - pre 148 meseci
Ja polazim od sebe sto se tice takvih banalnih gresaka...:-) Eto sa ovim si diskriminisao neispravnost slota na maticnoj....A sto se modula tice, moguce da je ili neispravan ili mozda ne kompatibilan....Ma sa kompom je i nemoguce moguce....Kakvih sam ja sve problema imao, pa to je da ne verujes....Ali sada verujem i u neverovatno...:-) Pozdrav....
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Problem s ram memorijom13.02.2012. u 16:08 - pre 148 meseci
Evo, zamenio sam RAM u prodavnici, ubacio i radi savršeno. Ipak je bio neispravan modul... Inače, i sam sam se nagledao nenormalnih stvari kad je PC u pitanju. Jednom sam satima tražio uzrok nestanka zvuka na računaru, da bih na kraju ustanovio da se sound controller sam od sebe isključio u BIOS-u.

Hvala vama dvojici na pomoći, nadam se da se moje putešestvije s ramom konačno i uspešno završilo. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem s ram memorijom

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.