Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LG XA 105 mini linija - uzeti ili ne?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: LG XA 105 mini linija - uzeti ili ne?

[ Pregleda: 2107 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drakeus
Ca-cak

Član broj: 40073
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon LG XA 105 mini linija - uzeti ili ne?08.02.2012. u 12:14 - pre 148 meseci
Zdravo, kupujem mini liniju za spavacu sobu. Do sada sam imao neku staru bratovljevu no-name liniju (sa gramofonom) očajnog zvuka. Slučajno, dok sam brljao internetom našao sam na ovaj model, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa njim. Na netu skoro da ne postoje recenzije ovog proizvoda. Izgleda interesantno, uklapa mi se u prostoriju. Primer koji sam cuo na youtubu mi zvuči korektno. Bitno mi je da uredjaj zvuči dobro pri niskim i srednjim jačinama. Eventualno sam kasnije mislio da nađem neki polovan gramofon (zbog kolekcije ploča koje imam) i da ga nekako prespojim na uredjaj, no to otom potom, a još uvek se dvoumim sa tom idejom ili da uđem u pun posao sastavljanaj punog audio sistema (za dnevnu sobu koje će imati na pojačalu prikačen ulaz sa gramofona). Raspričah se ja
Elem, ako neko zna nešto ili može da mi da bolju alternativu u ovoj kategoriji, plz, post it....
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: LG XA 105 mini linija - uzeti ili ne?13.02.2012. u 10:55 - pre 148 meseci
I ja sam prije nekih pola godine kupovao micro liniju (btw. to su ti micro, ne mini linije) i ovaj model mi je bio na listi i uklapao mi se u predviđeni budget. No naišao sam na dosta negodovanja što se LG-a tiće, svi su me preusmjeravali na Yamahu, Sony i slične. Malo pomalo su me nagovarali na jednom drugom forumu da dižem budget i naposlijetku sam uzeo 4x skuplji Phillips DCD7010 koji ima genijalan zvuk no čitanje MP3-ca mu je veliki nedostatak jer je spor.

Pitanje je što ti očekuješ od svoje linije. Što se same kvalitete LG-a tiće, ne bi ti znao jako pomoći, no to ti dosta ovisi i o sreći. Nekima jeftinije stvari dugo traju, a ja evo kupio skuplju liniju pa samo problemi s njom, već je dvaput bila na garanciji (uvalili mi primjerak koji je bio otvaran već, s neispravnim visokotoncem). Vjerojatno i sam znaš da za taj novac nemožeš očekivati neku veliku kvalitetu i glasnoću, no ako nisi previše zahtjevan što se zvuka tiće, ovaj model bi trebao završiti posao. Ima i ulaz tako da bi vjerojatno mogao nakačiti gramofon (u slučaju da gramofon nema običan linijski izlaz, trebao bi ti phono preamplifier) a koliko vidim ima i direktno snimanje na USB tako da bi svoje ploče mogao i snimati :)

A što se same kvalitete izrade i zvuka te pouzdanosti tiće, svi su mi rekli da su Yamahe najbolji izbor što se linija tiće, no one su puno skuplje. Meni su ovaj model preporučali: http://www.technomarket.hr/products/09078036/yamaha-mcr-040-lg a i ovu su mi preporučili za moj početni budget: http://ronis.hr/sony/342/mikro-hi-fi-sony-cmt-dx400/CMT-DX400/

Ja sam recimo imao zahtjeve da ima USB, stražnji AUX ulaz (radi estetike jer mi je laptop stalno spojen), i da je ova sa niskom glavnom jedinicom (a ne kao gore navedeni Sony) da mi stane u namještaj i da koliko toliko dobro reproducira baseve. I na kraju sam pretjerao jer ovu nemogu pojačat više od 30% da mi susjed ne prijeti policijom :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: LG XA 105 mini linija - uzeti ili ne?

[ Pregleda: 2107 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.