Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless umrezavanje- KAKO

[es] :: Wireless :: Wireless umrezavanje- KAKO

[ Pregleda: 3468 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cube4EVER
Bojan Zivanovic
Pancevo,Srbija

Član broj: 5891
Poruke: 161
*.panet.co.yu

ICQ: 105835691
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Wireless umrezavanje- KAKO25.02.2004. u 17:54 - pre 244 meseci
Ja i drustvo planiramo da se umrezimo,bezicno,naselje je sodara,u Pancevu.Pitanje je kako bi to islo,sta nam treba od opreme,ja bih bio "odasiljac",koliko sam ukapirao islo bi point-multipoint.Inace imamo problem opticke vidljivosti,nasli smo savrsenu zgradu,ali tu nema nikoga sa kompom.Kako bi islo da se to postavi na krovu/banderi negde malo dalje?Jel treba uvek kompjuter?Molio bih neke linkove ka dokumentaciji,procitao sam neke,ali one kao da su na spanskom.Znaci nesto gde bih mogao razjasniti razne skracenice i gluposti.Inace naselje je negde krug od 1 km max.
1)Koje su cene,naravno sto povoljnije to bolje
2)Kako to uraditi i sta je potrebno
Inace planirano je multiplayer igranje (Kanter itd...) i filesharing,+ stagod jos moze.
Unapred zahvalan na pomoci
Bojan Zivanovic
Posetite moj blog
http://bojanz.blogspot.com
 
Odgovor na temu

au3pm.deda
Marko Mikicich
Administrator, Manager, Technical
Support, etc.
Pancevo

Član broj: 21634
Poruke: 31
*.3dnet.co.yu

Sajt: www.elitesecurity.org


Profil

icon Re: Wireless umrezavanje- KAKO01.03.2004. u 18:56 - pre 244 meseci
shto se tice tvog umrezavanja, trebao bi da se konsoltujesh sa MadNet-om sa Mise. Oni ce ti reci kako i shta. Shto se tice opreme trebace ti barem 1 AP (access point), sa 1 kompom pod Linux-om (PII-300 ce sasvim korektno obaviti taj posao) na koji ce biti nakacene antene, itd. Da sad ne duzim, trebalo bi sve to da te koshta oko 500eu samo oprema + oko 70eu po korisniku. Raspitaj se koliko sve to koshta pa se mozda i ja povezem sa vama.
Inace ja sam sa Koteza II.
Osnovni zakon biciklizma:
Gde god da krenes, to je uzbrdo i protiv vetra!
........ Murphy
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Wireless umrezavanje- KAKO01.03.2004. u 19:14 - pre 244 meseci
Citat:
Cube4EVER:
Inace planirano je multiplayer igranje (Kanter itd...) i filesharing,+ stagod jos moze.


odma zaboraviti neke p2p aplikacije ... mnogo ali mnogo je bolje da recimo skupite
pare za neki krish sa 120GB diskovima i da on sherije preko netbios ili http ili ftp ...
i da bude naboden direkt na AP ... LANom nego da se sheta od jednog do drugog itd... :)
 
Odgovor na temu

Cube4EVER
Bojan Zivanovic
Pancevo,Srbija

Član broj: 5891
Poruke: 161
*.panet.co.yu

ICQ: 105835691
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Re: Wireless umrezavanje- KAKO01.03.2004. u 20:46 - pre 244 meseci
Hvala na vasim odgovorima,medjutim oni nisu bili potrebni (nije da nisam zahvalan).Postavio sam isto pitanje kao i stotine drugih kada sam tek krenuo da se interesujem za bezicne mreze.Mreza je u fazi realizacije,pokriva Sodaru,Vojne zgrade i okolinu.Imace oko 30 korisnika sa dedicated serverima za Counter i Urban Terror.U igri su dva AP,jedan na zadnjoj zgradi u Georgi Dimitrova (Vojne Zgrade) a drugi na zgradi na kojoj se nalazi kablovski sistem (najvisa crvena zgrada sa pogledom na celu sodaru i vojne).Za par dana ce se znati ukupna cena opreme (koja je pritom mnooogo niza od onoga sto ste vi spominjali) a onda se krece sa skupljanje para,kupovinom opreme...Koliko ja znam mreza na Misi vec radi,mreza na Tesli je u planu,a cuo sam na ovim forumima da hoce neki da se umreze iz gornjeg grada sa pogledom na Kotez i centar.
au3pm.deda mislim da nebi mogao da se umrezis sa nama ipak,daleko si.
P.S.Mad net je skup u 3pm.

Posetite moj blog
http://bojanz.blogspot.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless umrezavanje- KAKO

[ Pregleda: 3468 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.