Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)

[es] :: Linux :: 'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11668 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kljukana_dinastija

Član broj: 300708
Poruke: 3
*.us.



Profil

icon Re: 'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)13.03.2012. u 08:45 - pre 146 meseci
Citat:
maksvel: Da li treba da uzimam ovu tvoju sugestiju za ozbiljno, pošto dolazi odavde?
;)


Bravo za odgovor :D

Dobro, ne mislim da je ovo tvoje pitanje na ovom forumu pogresno, ali samo kao public opinion research. Na kraju si ipak napravio dobar izbor (arch bi bio moj drugi, a debian treci izbor).

Ipak, u svrhu nastave, mislim da bi svakom uvodu u operativne sisteme 2011/2012 fenomenalan dodatak bio:

-OpenBSD-ov OpenSSH, OpenNTPD i (mozda, ovo je malo mnogo advanced) OpenBGPD
-ZFS (originalno Solaris, sada dostupan na opensource OpenIndiana ili FreeBSD)
-DragonFlyBSD-ov Hammer
-Minix3-process handling (possibly next big thing)
-NetBSD-ov pkgsrc

No, to je samo moje misljenje, a ja sam ipak samo diletant.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: 'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)13.03.2012. u 09:08 - pre 146 meseci
Citat:
kljukana_dinastija: Bravo za odgovor :D

Dobro, ne mislim da je ovo tvoje pitanje na ovom forumu pogresno, ali samo kao public opinion research. Na kraju si ipak napravio dobar izbor (arch bi bio moj drugi, a debian treci izbor).

Ipak, u svrhu nastave, mislim da bi svakom uvodu u operativne sisteme 2011/2012 fenomenalan dodatak bio:

-OpenBSD-ov OpenSSH, OpenNTPD i (mozda, ovo je malo mnogo advanced) OpenBGPD
-ZFS (originalno Solaris, sada dostupan na opensource OpenIndiana ili FreeBSD)
-DragonFlyBSD-ov Hammer
-Minix3-process handling (possibly next big thing)
-NetBSD-ov pkgsrc

No, to je samo moje misljenje, a ja sam ipak samo diletant.


presiroko, jesu ovo odlicne stvari, ali ipak je to samo kurs ... pokaze studentima neke osnove a oni neka pice dalje ...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)13.03.2012. u 12:39 - pre 146 meseci
Citat:
kljukana_dinastija: Mene svakako cudi da si...
E pa sad ... Ali hajde, neka ti bude, vidi se da znas mnogo, sto je lepo. Posto smo vec resili "da ga merimo", evo citata iz prvog posta:

Citat:
Rec je o kursu Operativnih sistema, gde se jedan dobar deo vezbi radi Linux. U pitanju su osnove administracije i koriscenja, nema previse egzotike.


Mislim da ti je to promaklo. Ne radi se ovde o nekom super kursu, nego o osnovama.

Imam licno iskustvo za jedan drugi fakultet - povremeno dolazi covek iz SAD, doktor nauka, i predaje ovde u Beogradu doktorima nauka nesto. Ne razumem se mnogo, valjda o nekim metodama istrazivanja trzista, sta li, i to je bas dobar primer kursa koji zahteva vecu dubinu, kao sto si ti rekao. Nesto o statistici i slicnoj tematici.

Usput, doticni doktor je odavde ali dugo zivi i predaje tamo, pa su ovi sa ovdasnjeg fakulteta bas voleli da to bude covek koji govori i srpski i engleski itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: 'Ajmo ES-ovci mala pomoc - distro za nastavu OS! :)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11668 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.