Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless podesavanje u SuSE 9.0 problem

[es] :: Linux :: wireless podesavanje u SuSE 9.0 problem

[ Pregleda: 2368 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BoLa
Software Developer
Sarajevo

Član broj: 7535
Poruke: 78
*.air-01.lol.ba



Profil

icon wireless podesavanje u SuSE 9.0 problem25.02.2004. u 12:53 - pre 245 meseci
Imam SuSE9.0 i sljedeci problem:

ne mogu da konfigurisem Wireless mreznu karticu! Jednostavno ne mogu ni da je natjeram da proradi.

Imam mreznu kartcicu Cisco 350 koja je podrzana u samom kernelu , modul airo.o. YaST je sasvim uredno prepozna i upise konfiguraciju bez ikakvih problema. Medjutim, ne mogu da dignem interface kartice. Kada uradim: rcnetwork restart, dobijem wlan0 failed. Sve je konfigurisano kako treba, barem ja tako mislim.

Komande:
ifstatus wlan0 mi daju : No configuration found for config wlan0
ifup wlan0 mi daje : could not get a valid interface name

/etc/modules.conf je nastiman(yast ga automatski upise). Konfiguracijski file: ifconfig-wlan0 je tu i uredno je sve u njemu.

Gdje je greska?

Hvala

 
Odgovor na temu

VladaS79
Pancevo

Član broj: 16055
Poruke: 87
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: wireless podesavanje u SuSE 9.0 problem25.02.2004. u 18:09 - pre 245 meseci

probaj prvo sa lsmod |grep airo da vidis da li je modul uopste podignut... zatim sa iwconfig konfigurisi wireless parametre i zatim na kraju sa ifconfig-om ip parametre.. mada ako koristis pppoe slobodno preskoci ifconfig to odradi sam rp-pppoe...
ne korisitm suse tako da mi nisu poznate komande tipa ifup i sta ti ja znam, ali ovo su univerzalne komande tako da ce raditi sigurno....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: wireless podesavanje u SuSE 9.0 problem

[ Pregleda: 2368 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.