Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pokretanje programa u C++ bez C++

[es] :: C/C++ programiranje :: pokretanje programa u C++ bez C++

[ Pregleda: 1516 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Doctor_Oz

Član broj: 286412
Poruke: 53
195.149.193.*



+4 Profil

icon pokretanje programa u C++ bez C++31.01.2012. u 21:52 - pre 148 meseci
Napisao sam program u C++ sa sledecim bibliotekama :

#include <iostream>
#include <windows.h>
#include <winuser.h>

sad me zanima kako da taj program pokrenem na nekom racunaru koji nema instaliran C++, i da li je to uopste moguce
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: pokretanje programa u C++ bez C++01.02.2012. u 06:37 - pre 148 meseci
Generalno, ako je program kompajliran i imaš izvršni modul (EXE), pokušaj da ga pokreneš na nekoj mašini bez instaliranig C++ okruženja. Program će sam javiti da li još nešto nedostaje.

Ipak, čak iako sve proradi, to ne znači da će program proraditi i na nekoj "trećoj" mašini, jer mnogi programi koji su već instalirani na nakoj mašini, dodali su i koriste potrebne biblioteke, najčešće DLL fajlove.

Da bi osiguralo izvršavanje programa na svim mašinama, prave se instalacione procedure (programima za pravljenje setup-a). Tu se uključe svi potrebni fajlovi, za svaki slučaj. Ako ti fajlovi već postoje na računaru, instalaciona procedura će najčešće samo uvećati izvesni brojač, koji govori koliko programa koristi dotični zajednički fajl, da ne bi bio uklonjen pri nekoj deinstalaciji dok god ima korisnika tog zajedničkog fajla.

Kako otkriti koje eksterne fajlove korosti neki program? Neki setup makeri sami pročitaju "iznutra" šta nedostaje, nekada se koriste posebni programi za ovo, a nekada uz malo strpljenja možeš i sam da vidiš HEX editorima, kada otvoriš svoj EXE.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: pokretanje programa u C++ bez C++

[ Pregleda: 1516 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.