Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kinotehnika Beograd KP-25W

[es] :: Elektronika :: Kinotehnika Beograd KP-25W

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

levuobiwan
vukasin vasiljevic
novi sad

Član broj: 286441
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kinotehnika Beograd KP-25W29.01.2012. u 20:23 - pre 148 meseci
Imam ovo staro pojacalo za bioskop,otvorio sam ga,i sve je razvezano,ulazi,prekidaci,mnogo zica visi sa strane,i izgleda da jedna lampa EL34 ne radi... U pojacalu se nalaze jos i lampe ECC83,ECC81,i jos neka,malo je oguljen natpis,mislim da pise EZ81. Nisam bas upucen u pojacala sa lampama,ali ucim polako. Ako neko ima semu za ovo,ili zna bilo sta o ovom pojacalu,bio bih do neba zahvalan kad bi mi pomogao! Trenutno mi je najveca zelja da cujem taj "lampaaski" zvuk!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Kinotehnika Beograd KP-25W29.01.2012. u 21:46 - pre 148 meseci
Otidji do prvog radio kluba i potarzi najstarijeg clana ON bi ti mogao pomoci !
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.ADSL.neobee.net.



+12 Profil

icon Re: Kinotehnika Beograd KP-25W03.02.2012. u 14:41 - pre 147 meseci
oprosti se od "lampaskog" zvuka kod kino pojacala jer pravljena su za bioskope gde je bilo vazno sto jace to bolje. Iskra je imala kombinacijju radio- pojacalo-gramofon za ozvucavanje preduzeca a i umesto dobosara, na svkom uglu (cosku) u selima je bio zvucnik (truba) gde se prenosila muzika, prenosi utakmica i lokalne vesti (svaka stota kuca je imala KOSMAJ radioaparat. Radioaparati su imali "lampaski" zvuk jer su cevi (lampe} radile u A klasi i izoblicenja su bila ispod 3%. To pojacalo sto ga imas, ima izoblicenja preko 10% i sto je najgore, izlazni transformator nije konstruisan za 4 ili 8 ohm-a vec za 100V napon a na kraju su zvucnici imali takodje transformator sa 100V na 4 ohm. 60-70 god proslog veka, legenda radioamaterskog pokreta M.V je detaljno opisivao (i napravio) silna pojacala sa razlicitim cevima a posle bogami i sa tranzistorima. Naravno, u to vreme sve je bilo opisano u casopisu "Radioamater"
pozdrav
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: Kinotehnika Beograd KP-25W03.02.2012. u 16:14 - pre 147 meseci
Citat:
Lala 021: na svkom uglu (cosku) u selima je bio zvucnik (truba) gde se prenosila muzika, prenosi utakmica i lokalne vesti (svaka stota kuca je imala KOSMAJ radioaparat.


Bravo "Lala" !

Upravo Takav razglas je radio (po naseljima) u 70-im godinama,

Svaka ugaona/glavna Bandera je imala po jedan zvučnik (možda na 100Vac napajanja)
i tu su se slušale vesti iz " Regiona " !--svaki dan.

One lampe/cevke koje su
"slale Vesti na seoske svučnike"

-su se Presijavale i Usijavale--u Plavo zbog "vikanja" lokalnog komentatora,
da bi vesti bile delotvornije.

Eeh bato,to je bilo pre 35 Godina,i nije za zaborav, i tad je postojala CEV-na Elektronika !

Čisto da se napomene,,







 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: Kinotehnika Beograd KP-25W22.03.2012. u 23:11 - pre 146 meseci
Aloooo......ko prvo, takvo pojačalo znam i nije rađeno za 100V liniju nego za 4/8/16ohm na izlazu. Ona elektronka na kojoj ne vidiš dobro natpis je GZ34, ispravljačica, u biti dupla dioda.
Inače je pojačalo jako proste konstrukcije i nije neki problem ga srediti, promjeni EL34 i pregledaj ispravljač kompletno. Nadalje kad je netko spomenuo Iskrine ormare za kino, znači za kino govorim koja su radila i iamla fantastičan zvuk, što je značilo da ima 25W snage po svakom izlazu, izoblienja ispod 1% i radio je od 15hZ do 30KHz +/-1dB!!!! Da bi stvar bila bolja, iza ekrana su bili montirani zvučnici, bass reflex ormar sa DEW/Iskra bas zvučnikom, te Altec visokotonskim driverom i hornom, da bi dočarao koliko je to dobro dovoljno je spomenuti da je potpuno ista visokotonska kombinacija se koristila tih istih godina u Americi u kino dvoranama, a DEW je radio zvučnike za firme ka što su philips, altec, tannoy i slično, ili komponnte za njih kao magnete i košare. Još je više zanimljivo da komponente koje su ugrađivane u Iskrina kino pojačala su bile ili domaće, a večinom zapadnog podrijetla. A da se vratimo na razglase po firmama.....pa što i treba bolje od trube, zar danas po kolodvorima i trgovinskim centrima imamo bolje razglase od 100V mreže???????


frffr
 
Odgovor na temu

radiostar
Dragan Nikolic
tubes.rs
Belgrade

Član broj: 338981
Poruke: 1
188.120.102.*

Sajt: tubes.rs


Profil

icon Re: Kinotehnika Beograd KP-25W25.08.2018. u 22:32 - pre 68 meseci
Citat:
levuobiwan:
Imam ovo staro pojacalo za bioskop,otvorio sam ga,i sve je razvezano,ulazi,prekidaci,mnogo zica visi sa strane,i izgleda da jedna lampa EL34 ne radi... U pojacalu se nalaze jos i lampe ECC83,ECC81,i jos neka,malo je oguljen natpis,mislim da pise EZ81. Nisam bas upucen u pojacala sa lampama,ali ucim polako. Ako neko ima semu za ovo,ili zna bilo sta o ovom pojacalu,bio bih do neba zahvalan kad bi mi pomogao! Trenutno mi je najveca zelja da cujem taj "lampaaski" zvuk!




Ako jos uvek imate ovo pojacalo i ako ste zainteresovani za zamenu/prodaju, zanimalo bi me, imam jedno i hteo bi da ih uparim, pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kinotehnika Beograd KP-25W

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.