Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu

[es] :: Nauka :: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu

[ Pregleda: 4067 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu28.01.2012. u 21:11 - pre 148 meseci
Poštovani,

Kolika je gustina mikrotalasa u rerni mikrotalasne i gde odu nakon
pečenja hrane.Da li postoji instrumet za merenje gustine
mikrotalasa i gde se može nabaviti.

Šta se dešava ako u rerni ima malo hrane,na primer, peče se samo
batak.Da li višak mikrotalasa zgrevaju čeličnu unutrašnjost
mikrotalasne rerne.Ušta se elektro-magnetni talasi pretvaraju
ili odvode na masu.

Uskoro očekujem Vaš cenjeni odgovor.
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu28.01.2012. u 22:32 - pre 148 meseci
Oni talasi koji pogode molekule hrane nestaju jer su izvrsili svoj zadatak. Ostali talasi lutaju unaokolo dok ne izgube energiju. Posto je brzina talasa jednaka brzini svetlosti, svi oni kad-tad zavrse u bataku. Problem je samo sto neprekidno dolaze novi. Zato u uputstvu i pise da, ako je kolicina hrane mala, u pecnicu treba obavezno ubaciti jednu casu sa vodom koja sluzi kao meta za visak talasa.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 00:41 - pre 148 meseci
ja moju moram stalno čistiti od nagomilanih talasa.
izgleda je gustina talasa veća što se dublje zalazi u pećnicu, tu imam najviše problema sa čišćenjem.
mora biti da joj je masa začepljena jer ne odvodi višak talasa tamo negde u Bolivud.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 07:08 - pre 148 meseci
Ono sto ja znam, ili sam barem "pohvatao" (nadam se ispravno) od coveka kome je profesija bila da se bavi popravkom razne hi-tech opreme... je da u slucaju mikrotalasne, svi testovi na bezbednost od zracenja su radjeni sa 1L vode u pecnici... tako da je i ona mreza na staklu ustvari zastita kad u pecnici imas oko 1L tecnosti koja apsorbuje vecinu zracenja. To opet znaci da kad zagrevas sendvic ili solju kafe... mnogo bolje po tebe je da se udaljis iz te prostorije, i ne stojis na pola metra od vratasca - gledajuci kad' ce :)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.opera-mini.net.



+968 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 07:25 - pre 148 meseci
upravo tako.
upališ pećnicu i udaljiš se na pristojnu udaljenost od zgrade - kilometar ili dva.
još bolje ako iskopaš rov i nabaviš one tamne naočare kojima posmatraju nuklearne eksplozije, jer taj sendvič ipak treba nadgledati da se ne pregreje.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 07:38 - pre 148 meseci
Nema tu nikakve bojazni da ce talasi izaci iz kucista koje sluzi i kao Faradejev kavez. Onog momenta kada se magnetron iskljuci od tog momenta nema ni zracenja, jedino voda u namirnici jos titra i greje se jos neko vreme pri iskljucenju. Jedina mana tih peci po meni je sto se ne mogu ravnomerno rasporediti zracenje i neretko se desi da pola tanjura hrane bude vrelo, a deo, malte ne, hladan, bez obzira sto se namirnica okrece unutra. Sto se tice koncentracije mikrotalasa, otprilike kako ja zamisljam je da kao da ste uperili lasersku zraku i zamislite da je unutrasnjost od ogledala i to se odbija od stranice, dakle nije cela unutrasnjost pokrivena, pa je zato i ugradjen okretni tanjur.

Sve u svemu, ok je za kuvanje kafe i podgrevanje.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 29.01.2012. u 08:52 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.opera-mini.net.



+968 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 07:54 - pre 148 meseci
kafa i podgrevanje?
a odmrzavanje?

ja je koristim i za brzo dizanje testa, kao i za kuvanje. pored kuvanja krompira u ljusci, dinstam povrce, pravim kompote od voća, supe, pudinge, rižoto, kolače, ćufte od mesa, ribu (filete najčešće), kokam kokice, pravim čips, karamel krem, palentu...
samo treba mašta.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 08:03 - pre 148 meseci
He, he, prava si kuharica:) I ja kuvam od malena i znam stvarno dosta toga da spremim, ali mi nekako sladje na ringli ili ako nesto treba u rerni koju MT ne moze da zameni ni pod razno. Jednom sam samo pokusao da napravim topli sndvic, ukljucio i grill, ali je ispalo katastrofa, a kad ga roknem u pekac, prste da plizes, jer volim da nije poklopljen, vec da se sunka zapece.

Da, naravno, odmrzavanje, kokice i krompir za pire redovno i kada treba da se podgreje sarma(najbolja je od jucer, a pdgrejati je na plotni je pravo mucenje), punjene paprike, suljpa, palenta...sto na ringli traje vecnost, a i sve se raspadne jer treba i promesati:)

P.S. Odo`mo u slatki Off:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 08:24 - pre 148 meseci
Citat:
gilopile: He, he, prava si kuharica:)

godine samačkog života su učinile svoje :)

tačno je da se pojedine namirnice neravnomerno zagrevaju u zavisnosti od debljine i sl.
zato se pazi pri raspoređivanju namirnica i meša kad je to moguće.
ne rokne se sve na sat vremena već je bolje na 6x10 minuta i tako to.

inače, energija fotona elektromagnetnih talasa na 2,45 GHz iznosi oko 1x10-5 eV (0,00001 eV) što je nedovoljna energija za razbijanje bilo kog molekula pa padaju u vodu teorije raznih pseudostručnjaka i mudrosera da prilikom delovanja mikrotalasa na hranu nastaju "štetna/kancerogena jedinjenja". ni molekul vode ne može da razbije a ne nešto složenije.
hrana se kuva dielektričkim zagrevanjem, koga interesuje http://en.wikipedia.org/wiki/Dielectric_heating

talas na 2.45GHz ima dužinu od oko 12.24 cm, ako je pokretač teme uopšte mislio na to.
 
Odgovor na temu

Alexxandar
Aleksandar Jovanović
Freelancer/Part time developer
127.0.0.1

Član broj: 16375
Poruke: 84
92.244.144.*



+59 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 09:36 - pre 148 meseci
A koliko je dobar Faradejev kavez sama mikrotalasna?
Na primer, recimo uzmete mobilni telefon stavite u nju (NE UKLJUČITE). I pozovete taj telefon, ako zvoni Faradejev kavez ne radi poptuno svoj posao. A talasna dužina frekvencije mobilnog telefona je veća od talasne dužine mikrotalasne, što znači da i njeni talasi beže napolje.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 10:25 - pre 148 meseci
Citat:
Alexxandar: A koliko je dobar Faradejev kavez sama mikrotalasna?
Na primer, recimo uzmete mobilni telefon stavite u nju (NE UKLJUČITE). I pozovete taj telefon, ako zvoni Faradejev kavez ne radi poptuno svoj posao. A talasna dužina frekvencije mobilnog telefona je veća od talasne dužine mikrotalasne, što znači da i njeni talasi beže napolje.

talasna dužina em talasa kod GSM telefonije varira u zavisnosti od standarda.

kod ispravne mikrotalasne nema curenja zračenja, sve i da postoji ne može te skuvati a pošto je nejonizujuće zračenje ne znam šta više da napišem na tu temu.

uostalom, uvek možete zatrpati sve mobilne uređaje i sve mikrotalasne i povući se u pećine.
mada moj deda kaže da i kamen "zrači" a zračenje je, kao što svi znamo, opasno i treba ga se kloniti. u faradejevim kavezima.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 29.01.2012. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tforgo
Tomislav Forgo
Subotica

Član broj: 34341
Poruke: 166
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 17:05 - pre 148 meseci
Kod mene digitalna kuhinjska vaga stoji na nekih metar od mikrotalasne. Kada je ukljucena mikrotalasna, nemoguce je meriti tezinu. Tezina koju vaga prikazuje konstantno oscilira. Pa predpostavljam da taj faradejev kavez ne radi posao u potpunosti.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.209.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu29.01.2012. u 19:02 - pre 148 meseci
Probaj slobodno, samo pazi da neko slucajno ne upali mikrotalasnu dok je telefon unutra.

Isto ces biti nedostupan, kao kad bi uvio ceo telefon u aluminijastu foliju.


ps: http://www.youtube.com/watch?v=TO6DJz3OF8Q
izgleda da biljkama smeta sterilizirana voda (bez obzira dali iz mikrotalasne ili klasicnog sporeta)... Mozda ce neko ko zna vise o biljkama da objasni zasto, ali mogu ce je da su potrebni (novi) mikroorganizmi za raskroj i stvaranje hranljivih elemenata u zemlji
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Kolika gustina mikrotalasa u rerni i gde nestanu

[ Pregleda: 4067 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.