Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BOOT problem WIN 7 X86 SP1

[es] :: Windows desktop :: BOOT problem WIN 7 X86 SP1

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mysterx87
Igor Kozma
Backa Topola

Član broj: 295700
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon BOOT problem WIN 7 X86 SP124.01.2012. u 18:54 - pre 149 meseci
Godinama sredjujem i servisiram racunare. Iza mene je hiljade odradjenih sistema, svakakvih gresaka itd... Ali ovaj problem jos nisam sreo, a i google je ostao bez text-a, pa kazem da budem prvi i postavim pitanje koje jos nije sretnuto nigde!

U trenuku kad treba da se boot-uje sa hd-a, win 7 x86 sp1, ispise gresku:
BDPSH is compressed
Press CTRL + ALT + DEL to restart
(pre nego sto se pojavi win 7 boot screen)

... desavalo se da se tu ispisu greske poput missing NTLDR ... ali ovo mi je potpuno nejasno i ne znam za sta da vezem gresku. Probao sam sa Win 7 instal disk-om i repair opcijom, da popravim startup i da vratim na poslednji restore point, odradio sam i chkdsk, ali ista greska ostaje i dalje ...

Problem sam resio formatiranjem i ponovnim instaliranjem Win 7, ali me jako zanima sta je to bilo i kako bi se moglo resiti.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: BOOT problem WIN 7 X86 SP125.01.2012. u 00:31 - pre 149 meseci
Znam za probleme kada je BootMGR u pitanju - dobiješ "BootMGR is compressed" grešku, i javlja se kada slučajno uključiš opciju za kompresovanje celog HDD, i popravlja se relativno lako uz pomoć instalacionog DVD-a i repair opcije. E sad, šta je taj BDPSH nemam pojma, BDP bi moglo biti ovo, ali mi svejedno "smrdi" baš na slučaj koji sam opisao u prvoj rečenici, tj. uključena kompresija diska...
 
Odgovor na temu

mysterx87
Igor Kozma
Backa Topola

Član broj: 295700
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: BOOT problem WIN 7 X86 SP125.01.2012. u 00:59 - pre 149 meseci
Hvala za informacije. Postoji mogucnost u tom slucaju da je prethodno bila neka piratska preradjena verzija win7, pa se umesto BootMGR nekim slucajem i igrom kreatora nasao taj besmisleni naziv, za koji ni na google nema jasne definicije ... A objasnjenje u tom slucaju zbog kojeg moj win 7 nije sa Repair opcijom uspeo da resi problem bih nasao u nekompatibilnosti imena varijabli... Kako god, komp sad radi, a svim onima koji budu naisli igrom slucajeva na slican problem, preporucujem isti disk Win 7 i za Repair, kao jedino trenutno logicno resenje :)
 
Odgovor na temu

braneso
NS

Član broj: 128218
Poruke: 65
*.client.mmnetkds.com.



+1 Profil

icon Re: BOOT problem WIN 7 X86 SP125.01.2012. u 20:04 - pre 149 meseci
Meni se pojavio natpis "BootMGR is missing" sam od sebe... Pošto imam dva diska windows je instaliran na SSD disku. Posle sam "čačkao" po BIOS-u i primetio da mi uopšte nema kod "first Boot device" mog SSD diska već stoji samo onaj drugi WD od 500 GB na kome nema windowsa. Onda sam ručno vratio da mi bude SSD "first boot device" i windows se ponovo podigao normalno... Ovo mi se dešava već drugi put, ne znam tačno šta se dešava ali verujem da je to zato što mi se prilikom podizanja, windowsa od skora pojavljuje poruka na crnom prozoru da windoows nije legalan i nudi mi da preuzmem legalnu kopiju i druga opcija "pitaj me posle".
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: BOOT problem WIN 7 X86 SP1

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.