Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cooler Master HAF 932 Advanced vs HAF X

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Cooler Master HAF 932 Advanced vs HAF X

[ Pregleda: 1237 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Cooler Master HAF 932 Advanced vs HAF X18.01.2012. u 17:28 - pre 149 meseci
Trenutno imam CM Elite 332 kuciste, ali mi ne zadovoljava trenutne potrebe. Cela konfiguracija je suvise bucna. Napajanje od 750W i Q6600 za fabrickim hladjenjem predstavljaju jako losu termalnu kombinaciju.
Stoga bi investirao u neko kvalitetnije kuciste, i izbor pada na ova dva modela:

HAF X
HAF 932 Advanced

Najvise me interesuju:

- nivo buke
- kvalitet filtera za prasinu
- kvalitet izrade
- lakoca odrzavanja (soba je nazalost magnet za prasinu, iako se stalno cisti)

Od ova dva modela koji se bolje pokazao u praksi?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.52.*



+3779 Profil

icon Re: Cooler Master HAF 932 Advanced vs HAF X18.01.2012. u 21:51 - pre 149 meseci
1. Nivo buke: Sva "suplja" kucista su bucna. Sto vise ventilatora to bucnije. Kad ti ventilatori skupe malo prasine i lezajevi zaribaju postaju jos bucniji
2. Skalpao sam konfiguracije sa prvobitnim HAF-ovima i tamo nije bilo filtera za prasinu. Videh i tehnicke specifikacije za ova 2 kucista koja si naveo i ne videh nikakve filtere niti verujem da ih ima.
3. Kvalitet izrade svih skupljih Cooler Master kucista je dobar.
4. Lakoca odrzavanja. Pogledaj stavku 1 oko "supljih" kucista. I ja imam suplje kuciste (Chieftec Aegis). Filtere sam napravio od fine mreze za komarce (stavio sam te improvizovane filtere samo gde ventilatori uvlace vazduh) i to dobro radi posao. Od kako sam to uradio prasine je manje sto znaci da otvaram kuciste radi ciscenja 1-2 puta godisnje (prosle godine sam ga samo jednom otvorio ).
5. Od ova 2 modela nemam pojma koji se bolje pokazao u praksi jer ne posedujem ni jedan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Cooler Master HAF 932 Advanced vs HAF X

[ Pregleda: 1237 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.