Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP me pravi ovcom

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP me pravi ovcom

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18299 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 14:50 - pre 149 meseci
Imam sledeći problem

VIP-u vraćen telefon na garanciju 21.12.2011. Zamenski telefon mora da se puni svaki dan, a i ako se ne priča ne izdrži ceo dan. Mada su po zakonu dužni (oni tvrde da nisu) da me obaveste u roku od 15 dana o načinu rešavanja problema, kako je to regulisano zakonom o zašiti potrošača. Prave me ovcom i kažu kako je to dužnost servisa i PONUDILI SU MI DA MI DAJU BROJ SERVISA DA SE JA RASPITAM. E TU SAM PRSAO, otišao do firme i doneo sam im odštampan ovaj deo zakona,

Citat:
3. Garancija
Davalac garancije i garantni list
Član 56.
Garancija je svaka izjava kojom njen davalac daje obećanje u vezi sa robom, i pravno je obavezujuća pod uslovima datim u izjavi, kao i oglašavanju u vezi sa tom robom.
Garantni list je isprava u pisanom ili elektronskom obliku, odnosno na drugom trajnom nosaču zapisa, koja sadrži sve podatke iz garancije, navedene na jasan i čitljiv način, lako razumljivim jezikom, a naročito podatke o:
1) pravima potrošača iz čl. 54. ovog zakona, uz obaveštenje da se ugovornom garancijom ne utiče na ta prava;
2) nazivu i adresi davaoca garancije, sadržini ugovorne garancije i uslovima za ostvarivanje prava iz ugovorne garancije, a naročito o njenom trajanju i prostornom važenju;
3) neprenosivosti, u slučaju da su prava iz garancije neprenosiva, čime se ne utiče na pretpostavku iz člana 48. tačka 10) ovog zakona.
Davalac garancije je dužan da na zahtev potrošača izda garantni list .
Na punovažnost garancije ne utiče povreda obaveze davaoca garancije iz st. 2. i 3. ovog člana, i potrošač može da zahteva da se garancija ispuni u skladu sa datom izjavom.
Garancija ne isključuje niti utiče na prava potrošača u vezi sa saobraznošću robe ugovoru.
Zloupotreba izraza garancija
Član 57.
Pri zaključenju ugovora o prodaji robe i oglašavanju povodom prodaje, trgovac je dužan da se uzdrži od upotrebe izraza „garancija” i izraza s tim značenjem, ako po osnovu ugovora o prodaji potrošač ne stiče više prava nego što ima u skladu sa ovim zakonom.
4. Reklamacija
Član 58.
Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.
.

ali šefica tvrdi da oni ne snose nikakvu odgovornost, jer ONI SU VELIKA FIRMA I VALJDA BI ZNALI ZA TO. Rekla je da će se javiti do kraja dana i reći šta može da se uradi. Ako se ne javi ima odlične šanse na druženje u sastavu ona, ja i tržišna inspekcija. Ljudi znajte svoja prava, plaćam im sve uredno. A za svoje pare očekujem da mi omoguće zakonski minimum.

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 14:57 - pre 149 meseci
Zakonski rok za odgovor na reklamaciju (popravku ili davanje novog uredjaja) je kolko sam ja upucen 45 dana od dana prijema reklamacije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 15:05 - pre 149 meseci
Ne. To je rok za reklamaciju, a za odgovor kaže član 58 :

Član 58.

Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

Ako grešim, a ima pravnika, voleo bih da mi kaže da nešto pogrešno razumem.
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 15:15 - pre 149 meseci

U pravu si odmah pozovi trzisnu inspekciju da proveri veliku firmu
pa javi rezultat
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 15:20 - pre 149 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Zakonski rok za odgovor na reklamaciju (popravku ili davanje novog uredjaja) je kolko sam ja upucen 45 dana od dana prijema reklamacije.

U pravu je odgovor na reklamaciju je 15 dana, glupo je da mu nisu nista javili sta ce biti uradjeno.

Nego iz ovoga se ne vidi ko je davalac garancije, ne verujem da je to VIP...?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 15:27 - pre 149 meseci
Citat:
bakara: U pravu je odgovor na reklamaciju je 15 dana, glupo je da mu nisu nista javili sta ce biti uradjeno.

Nego iz ovoga se ne vidi ko je davalac garancije, ne verujem da je to VIP...?


Moji ugovori su sa VIP-om.
VIP je preuzeo telefon.
Kakve veze ima ko sa VIP-om ima ugovor za servisiranje. Ja to posmatram kao da sam u računarskoj radnji uzeo deo, šta mene briga ko je uvoznik i preko koje veleprodaje je maloprodaja kupila delove. To je njihova interna stvar. Moj odnos je isključivo sa VIP-om. Servis je njihov problem.

Barem meni to tako izgleda. A za inspekciju ima vremena. Da im dam malo da se opasulje. Jesam se iznervirao, ali ne treba odmah đonom (barem ja verujem u to), sačekaću da vidim da li će se šefica javiti večeras.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 17:17 - pre 149 meseci
Citat:
PaStvarno: Moji ugovori su sa VIP-om.
VIP je preuzeo telefon.
Kakve veze ima ko sa VIP-om ima ugovor za servisiranje.

Ne mora da znaci da je vip i davalac garancije.

Citat:
Ja to posmatram kao da sam u računarskoj radnji uzeo deo, šta mene briga ko je uvoznik i preko koje veleprodaje je maloprodaja kupila delove. To je njihova interna stvar. Moj odnos je isključivo sa VIP-om. Servis je njihov problem.

i sta se desi, ako propadne ta radnja, garanciju ne moze da daje radnja, vec uvoznik, ili proizvodjac.
garantno pravo mozes da ostvaris i preko prodavca ali ne mora on da bude i davalac garancije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 17:54 - pre 149 meseci
Zvala šefica...

Nije se čula sa servisom, ali se barem javila...
Videćemo šta nosi sutrašnji dan...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 20:19 - pre 149 meseci
VIP ne prodaje telefone, već ih samo iznajmljuje.
Tek po isteku ugovorne obaveze od 2 godine korisnik može za 1 dinar kupiti telefon.
Telefon je VIP-ov.
Čitajte Ugovor pre nego što ga poptišete.

Nisi trebao da pristaneš da ti daju krš od zamenskog telefona.
Možeš jedino da tražiš bolji zamenski telefon.

Sa onim prvim telefonom ti nemaš ništa.
Možda ga budeš čekao i 6 meseci.
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 20:25 - pre 149 meseci
što jes' - jes'.
vidiš taj detalj mi izmakao.
a onaj na početku dinar koji sam dao je pretpostavljam za iznajmljivanje telefona, a ne kao ranije za kupovinu?

to je drugo gledište na sve ovo.
i vrlo verovatno ispravno...

e, ....
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.65.*



+112 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom12.01.2012. u 23:56 - pre 149 meseci
Po zakonu je prodavac dužan da odgovara na reklamaciju kupca. Da li je to uveo VIP kao pravilo ili nije to je njihova interna stvar. To što se prave ludi i usmeravaju te na servis to je čisto kršenje Zakona. Po zakonu su oni dužni da preuzmu telefon, a tvoja je dobra volja i tvoj izbor da li ćeš da kontaktiraš njih ili direktno servis. Zakon jasno kaže da je trgovac odgovoran za nesaobraznost robe.
Ako ti u roku od 15 dana ne odgovore onda imaš pravo na raskid ugovora i kraj priče. A ako ne budu hteli da raskinu ugovor ti lepo idi u inspekciju. To što rade je čisto kršenje zakona
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 01:32 - pre 149 meseci
Sve je to u redu, ali ovde VIP nije prodavac telefona, niti je korisnik kupac telefona.
VIP je korisniku iznajmio telefon.
To sve lepo piše u Ugovoru.
Na sajtu VIP-a nigde ne piše "cena" telefona, već "aktivacija usluge" košta XYZ dinara.
Zato je VIP u obavezi da daju zamenski telefon.
Jedino na šta korisnik ima pravo je da insistira da zamenski telefon bude isti ili bolji od pokvarenog.


 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 02:56 - pre 149 meseci
pa lepo sve, i sta kad se pokvari telefon? korisnik vise nije u mogucnosti/ne treba koristiti vipov servis?

ludilo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 07:42 - pre 149 meseci
Kada kupite televizor ili šporet i pokvare se u roku od dan-dva, onda idete u prodavnicu i reklamirate pa uglavnom tražite zamenu. Ako se to desi posle nekoliko meseci, uzimate garantni list, pogledate ko daje garanciju i idete u servis da oni to rešavaju. Čemu onda služi garantni list i spisak servisa koji to rešavaju u garantnom roku? Ako se ovaj telefon pokvario u prvih nekoliko dana, onda je Vip nadležan pa bi trebalo da zameni telefon ali ako je radio neko vreme ... dobro i da su prihvatili da rešavaju problem.
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 08:44 - pre 149 meseci
novi zakon je nesto sa tim rokovima vrlo neprecizan ( zakon koji je stupio na snagu 1.1.2011 god) kaze se da ce proizvod biti popravljen u razumnom roku
evo zakon pa potrazite sve sto vas zanima
http://www.retailserbia.com/20...a-zakon-zastita-potrosaca.html

da u pravu ste za rok od 15 dana da vas obaveste i predloze resenje.


Član 58.
Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

ono sto ja znam iz prakse je da kupac nema nikakve veze sa servisom , kupac se iskljucivo obraca prodavcu za sve sto je uvezi servisiranja aparata u garantnom roku.
 
Odgovor na temu

cavlaka
Darko Pavlovic
Beograd

Član broj: 92260
Poruke: 5
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 09:26 - pre 149 meseci
prosle godine u novembru sam uzeo c5 uz neku vec tarifu..... posto smo mi spadamo u zemlje u koje salju najgori skart od tehnike, na mom aparatu se posle manje od mesec dana ogulio "navi" taster. aj da je proslo malo vise pa i da iskuliram ali mesec dana je stvarno malo. i odem ja u vip poslovnicu, dobr dan, trallalalala objasnim ja sta je problem, lik me pogleda i kaze moze nije problem
ali Vam oni nece priznati to, to i nije neki kvar, a za to vreme dacemo Vam ovaj krs zamenski telefon..... i ja kazem hvala dovidjenja, procitam na garantom listu adresu servisa, odem kod njih, objasnim sta je problem, pritom lepo popricam sa devojkom koja radi na prijemu i oni meni za jedan dan zamene (stave novi) navigacijski taster, tj. celu tastaturu. posle 6-7 meseci sam isao i da menjam zvucnik i opet je sve proslo bez problema za dan dva. poenta je preskocite vip slobodno i pravac u servis. naravno ako zivite blizu istog :)))
 
Odgovor na temu

PaStvarno
Novi Sad, Srbija

Član broj: 276152
Poruke: 184



+21 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 11:01 - pre 149 meseci
Zamislimo sledeći scenario.

Dužni da obaveste u roku od 15 dana, a ne jave mi, a zatim sledeća stvar je
... u roku od 15 dana moram da preuzmem aparat od kad mi jave šta će da bude sa njim. Ili u prevodu.

Mi smo vam javili, ali se vi niste pojavili u roku od 15 dana. nemate pravo na aparat jer.... (sami smislite izgovor)...

Da ne bude shvaćeno pogrešno. Ne očekujem da se to desi. Ali, znamo svi gde živimo.
Ja da dokazujem kasnije da mi se uopšte nisu javili, tek to je suludo.
 
Odgovor na temu

cavlaka
Darko Pavlovic
Beograd

Član broj: 92260
Poruke: 5
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 14:08 - pre 149 meseci
Citat:
PaStvarno: Zamislimo sledeći scenario.

Dužni da obaveste u roku od 15 dana, a ne jave mi, a zatim sledeća stvar je
... u roku od 15 dana moram da preuzmem aparat od kad mi jave šta će da bude sa njim. Ili u prevodu.

Mi smo vam javili, ali se vi niste pojavili u roku od 15 dana. nemate pravo na aparat jer.... (sami smislite izgovor)...

Da ne bude shvaćeno pogrešno. Ne očekujem da se to desi. Ali, znamo svi gde živimo.
Ja da dokazujem kasnije da mi se uopšte nisu javili, tek to je suludo.


shvati da, ti nisi predao aparat na servis nego ONI (vip), samim tim, rokovi koji su u garanciji ne doticu tebe nego njih, da si ti odneo aparat u servis vazilo bi sve iz garanicje za tebe, ovako, ko zna kad su ga uopste oni odneli i kada ce biti gotov servis posto su bili praznici........ a da ce neko da te zezne i kaze puj pike tacke vise nemas telefon nece sigurno. ti mozes samo da ih smaras i trazis svoj telefon nazad svaki dan...
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 18:49 - pre 149 meseci
mi posteni potrosaci smo zaista uvek u pravu

pokvarimo telefon , odnesemo ga da nam poprave dzabe, dobijemo drugi na koriscenje , pa povrh svega jos i da ih tuzimo!

ljudskoj gluposti nikad kraja .. jos nam ovaj novi zakon pomaze da budemo jos gori ..

oduvek vazi zlatno pravilo , kolko para tolko muzike . Ja moj telefon konstantno koristim 3 godine i nikad nikakav hardwerski a ni softwerski problem nisam imao. Ne gasi se, a svakodnevno se bar po 3-4 sata aktivno koristi .. ali kosto je 350E i u tu cenu su uracunati kvalitetni kako unutrasnji tako i spoljasnji delovi. dok se za telefon od 40-50E ubacuju losiji(jefitniji) delovi i naravno da je podlozniji kvarovima . jos kad tu dodamo nestrucno rukovanje, onda servisi imaju pune ruke posla , pa im izleda ne ostaje vremena da javljaju svakom pojedincu da mu je maska zamenjena i da moze da dodje po telefon, a mozda i da napisemo peticiju da nam ovlasceni servis posle popravke donese telefon na kucnu adresu, jer smo mi to platiti i mi smo potrosaci.. i uvek smo u pravu .

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
z52-05.opera-mini.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: VIP me pravi ovcom13.01.2012. u 20:15 - pre 149 meseci
@divx-jasmin: nije toliki problem što si radnik kabeceneta, koji je u tesnoj saradnji sa vip-om; problem je što si trollčina za medalju!

ontopic: nažalost, postavljač teme - nisi vlasnik telefona, nego samo iznajmljuješ: ali traži isti ili bolji u zamenu, mislim da bi to moglo tako.

Ono, rentakar, iznajmiš punta, pokvari se, a oni kao zamenu ti daju juga??? ...neće da može!
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP me pravi ovcom

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18299 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.