Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

unos kalendara i izracunavanje radnih sati

[es] :: Office :: Excel :: unos kalendara i izracunavanje radnih sati

[ Pregleda: 27112 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon unos kalendara i izracunavanje radnih sati09.01.2012. u 21:07 - pre 149 meseci
Pozdrav svima, imam jedan problem. Naime trebao bih da napravim program za izracunavanja radnih sati. Znaci u koloni A da imam spisak imena sa radnicima i da koloni 1 imam datume, stim da bi trebao nekako da oznacim vikendte posto se vikendi posebno obracunavaju kao i sati od 22 do 06. Jel ima neku ideju kako bi to moglo da se uradi. Kontao sam da kod svakog imena radnika stavim po dva rova za jedan dan i da upisujem vreme sati po danu i vreme po noci. pa da na kraju samo stavim sum za sabrane nocne smene i za dnevne i da posebno napravim za vikend. Ali bi tako morao za svaki mesec da ubacujem novi kalendar i da prepravljam non stop formulu. Bio bih Vam zahvalan ako bi ovo uspeo da ne moram vise rucno da radim.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati10.01.2012. u 08:14 - pre 149 meseci
Bilo je tako nešto na ovoj temi pa pogledaj da li možeš da prilagodiš
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati10.01.2012. u 17:42 - pre 149 meseci
Pregledao sam celu temu, ali pravo da ti kazem nisam uspeo da sam napravim sve tj bas nesto Vas i nisam razumeo u formama jedino sto sam uspeo jeste da prekopiram forumula za kalendar tj moje podatke sam uneo na tom primeru :). Otprilike je to to sto ste tamo pravili ali bi meni trebalo nesto drugcije ali nisam sam uspeo to da napravim. Napravio sam primer (u prilogu). Meni bi trebao ceo vikend ne samo nedelja ko u tom primeru i nije mi fiksno vreme od 8 sati nego je razlicito. Ima par stavki rad danju nocu, prekovremeno danju nocu, vikend dan noc i prekovremeno vikend dan i noc. Trebao bi i praznik ali to ne znam kako da stavim zbog promene datuma a i u datumu nije obelezen vikend a to ne znam kako posle da obelezim. E sad ja sam to uradio u exelu posto donekle citaj jedva nesto znam u njemu a za ostale programe nisam ni cuo pa ako neko ima neki predlog bilo bi super.

Problem je sledeci ako radim od 7-15 i ako me posle angažuju od 20 do 02 časova. Pisao bih 8 sati dnevnog i 2 sata prekovremenog dan i 2 sata prekovremenog noć i upisao bih za sutra dan 1 sat prekovremenog noć. Znači nema potrebe program da odvaja nego bi ja odvajao. E sad napravio sam ja kako bi trebala da izglada rekapitulacija ali ne znam da ubacim da se to menja na osnovu premena datuma tj vikenda i ne znam da saberem bolovanje i godišnji.

ne vidim nigde mogucnost priloga pa cu postaviti na ovoj stranici primer.xls
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati15.01.2012. u 14:13 - pre 149 meseci
Citat:
pravnikupokusaju: Pregledao sam celu temu,
Tema koju ti je kolega @jpeca dao dosta je opširna i iz nje možeš izvući dosta podataka za svoj problem.

Ja sam nešto radio na radnim satima pa pogledaj, možda reorganiziraš svoju tablicu ;)

- RADNI SATI RADNIKA-1
- RADNI SATI RADNIKA-2
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati15.01.2012. u 14:53 - pre 149 meseci
Pregldao sam tvoj sajt jos pre i ima mnogo dobrih stvari. Sve pohvale za njega

Gledao sam tvoje fajlove sihtericu i izvesce pre koji dan, ali ono sto je problem nasao sam tamo nekoliko formula ali pojma nemam koja je ona koja meni treba.

Mislim da ce biti bolja varijanta da mi kazes za pocetak kako da kalendar nateram da mi pokazuje tj racuna radne dane posebno ondnosno vikedn posebno crvenim brojevima. Pa kad menjam kalendar gore da menja i ovde. Pa cemo tako doci i do ostalih delova.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati15.01.2012. u 15:40 - pre 149 meseci
pogledao sam primer iz tvog prethodnog posta. Ja bi za svaki mesec napravio poseban Sheet sa nazivima meseci a u rekapitulaciji bi stavio da mi sabira za sve mesece. odradicu ti primer na osnovu ovog tvog pa cu ga okaciti ovde.
 
Odgovor na temu

pravnikupokusaju
Aleksandar
Subotica

Član broj: 296939
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati15.01.2012. u 17:14 - pre 149 meseci
da ali bi ondah morao da pravim forumula posebno za svaki mesec, a rekapitulacija mi treba za jedan mesec.
To znam da uradim da napravim forumu da racuna za jedan mesec, ali sam hteo da iskoristim onu mogucnost kalendara stim da mi treba da posebno racuna radne dane a posebno vikend. Treba da sabira dnevnu radni dan, noc radni dan, dan vikedn, noc vikedn, prekovremeno dan, prekovremeno noc i varijanta prekovremeno vidkend noc i prekovremeno vikdend dan. Ja bih unosio broj sati znaci ne treba mi kad je radnik dosao i kad otisao nego samo koliko je sati proveo na radu. E sad mogu da budu dve opcije prekovremenog, ako u toku jednog dana radi duze od 8 ili ako na kraju meseca ima vise od 174 sata rada bez prekovremenog.

Bilo bi mi super kad bi mi neko to objasnio postupno znaci koju forumu upisati u koju kocku, pa bih ja za vise stavki samo kopirao.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: unos kalendara i izracunavanje radnih sati15.01.2012. u 20:07 - pre 149 meseci
Evo primera kako sam ja to zamislio, pa vidi da li ti odgovara. Ovo mozes koristiti posebno za svaku godinu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: unos kalendara i izracunavanje radnih sati

[ Pregleda: 27112 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.