Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
79.101.207.*



+144 Profil

icon [Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???12.05.2008. u 21:30 - pre 194 meseci
Zdravo ljudi,
dakle ovako, imam jednu kolonu u kojoj je podatak kad sam došao na posao a u drugoj kad sam otišao, treća kolona je razlika ta dva vremena od čega još oduzimam 7:00 da bi dobio koliko je sati/minuta više provedeno na poslu (problem je što neće da računa minus odnosno ako od npr. 5 radnih sati oduzmem 7 koliko je puno radno vreme ne dobijem -2 sata već ispiše ########...). Zanimljivo je da kada uradim sumu u trećoj koloni da bi dobio ukupno koliko sam više ostao na poslu tada i te tarabe pravilno tumači bez obzira na nepravilan prikaz.
I još bi mi trebalo srediti unos vremena, napraviti neku masku da ne moram sveki put da kucame 7:55 isl. već recimo 7,55 a exel to treba sam da razdvoji, ili npr. 0755 tako da bude što jednostavniji i brži unos.

Unapred hvala na pomoći

 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???13.05.2008. u 10:32 - pre 194 meseci
####### u prikazu označavju da širina kolone nije dovoljna da prikaže rezultat. U ovom slučaju prikaz nije moguć zbog negativnog vremena. Dobijeni rezultat možeš da vidiš ako koristeći format prikažeš uneseno vreme kao decimalni broj. - zato računa ispravno.

Excel format vreme predstavlja interno kao decimalni deo broja, tako da je 24 sata = jedno celo.
Dakle kad jednostavno oduzmeš dva vremena i ukoliko hoćeš da dobiješ u satima pomnoži rezultat sa 24 i i formatiraj kao decimalni broj.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
77.46.227.*



+144 Profil

icon Re: [Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???14.05.2008. u 01:03 - pre 193 meseci
Citat:
Jpeca: ####### u prikazu označavju da širina kolone nije dovoljna da prikaže rezultat.

Da to sam znao, probao sam da proširim kolonu ali pošto je ## ostalo i kad je ista bila oko 10-tak cm široka znao sam da je nešto drugo u pitanju i da željeni podatak neće ni prikazati, uglavnom ovo sa decimalnim brojem je bila vrlo korisna informacija sad imam podatak koji mi je trebao, doduše ne u h:mm obliku ali nema veze i minuti su sasvim ok,
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Formatiranje i operacije s vremenom???

[ Pregleda: 2610 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.