Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intesa banka i eBay

[es] :: E-Kupovina :: Intesa banka i eBay

[ Pregleda: 4970 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Intesa banka i eBay06.01.2012. u 19:54 - pre 148 meseci
Da li mogu da narucujem stvari
sa ebay aukcija (ili buy it now)
samo posedovanjem Intesa karte?

Zbog nepoverenja u sve i svasta
mislio sam da otvorim jedan
racun gde bih skladistio onu
kolicinu novca koliko mi je potrebno za kupovinu.

Da li je moguce nekako da izvrsim vise porudzbi
uz samo jednu postarinu do mene? Da li radi toga
treba da kontaktiram sam eBay staf?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay06.01.2012. u 20:16 - pre 148 meseci
Ne mozes na ebay da kupujes putem kartice, tamo s eplaca putem paypal-a koji opet ne prihvata tu karticu.

Citat:
Da li je moguce nekako da izvrsim vise porudzbi
uz samo jednu postarinu do mene? Da li radi toga
treba da kontaktiram sam eBay staf?

Mozes, ako je od istog prodavca, kontaktiras prodavca ili samo napunis korpu kod jednog prodavca.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 05:12 - pre 148 meseci
Citat:
herzog: Da li mogu da narucujem stvari
sa ebay aukcija (ili buy it now)
samo posedovanjem Intesa karte?
Kakvu ti to karticu imas? Ja imam Intesa Internet karticu, i kod nje MORAS da imas onaj racun (devizni) za skladistenje para, koji ti spominjes kao vid zastite od zloupotrebe kartice. Znaci, Intesa Internet kartica uzima novac sa namenskog deviznog racuna bas za nju. Ja kod te banke nemam nikakvih drugih racuna ni kartica, ne znam kako bi bilo da imam, mozda je moja situacija jednostavna slucajno.

Ako ti nesto bas neodlozno treba, mogao bi da koristis usluge posrednika - oni primaju placanje nasim karticama ili Google checkout-om ili u dinarima ovde a oni tamo placaju svojim PayPal nalogom. Trosak je nesto manje od 10 dolara po kupovini, po sajtu. Recimo, hoces sa ebay da kupis 6 stvari, provizija za posrednika bi bila ukupno tih 10 dolara. Ako opet hoces da kupis jednu stvar sa ebay i jos cetiri sa amazon, onda moras da platis 2 provizije, za svaki sajt po jednu, nezavisno od broja artikala. Ostali troskovi - prevoz ovamo, carina i slicno su isti kao da kupujes sam. Ta provizija je jedini dodatni trosak. Nije malo, ali za izuzetne slucajeve je prihvatljivo jeftino dok se nema PayPal.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 07:48 - pre 148 meseci
Citat:
herzog: Da li mogu da narucujem stvari sa ebay aukcija (ili buy it now) samo posedovanjem Intesa karte?
...Zbog nepoverenja u sve i svasta mislio sam da otvorim jedan racun gde bih skladistio onu kolicinu novca koliko mi je potrebno za kupovinu.


Samo ako Prodavac prihvata MoneyBookers plaćanje. To moraš da utvrdiš razmenom poruka, ukoliko Prodavac dozvoljava takvu komunikaciju (mnogi prihvataju samo automatske odgovore) Ja sam par puta uspeo da se dogovorim da otvore MoneyBookers nalog. Naravno uvek im kažem da ću platiti i Fees za MB proveru kartice (to je standardna procedura prilikom otvaranja MB naloga, oko 1,5 eura). Naravno sve ovo važi za Visa Internet Intesa karticu, a Kada je dobiješ automatski imaš i devizni račun koji možeš proveravati i online.

Kad sve to sabereš, plus: ako nisi baš ljubitelj razno/raznih dovijanja (kao ja) bolje ti je da kupiš putem Posrednika


p.s. mnogi Prodavci navode i Credit Card način plaćanja (direktno plaćanje karticom), ali to mi nikada nije uspelo i obično važi samo za Zemlju iz koje je sam Prodavac. Par puta su tražili slanje podataka eMail-om...nisam pristao.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Fanatic_
Milos Nikolic

Član broj: 94593
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 14:26 - pre 148 meseci
Citat:
valerijan:
p.s. mnogi Prodavci navode i Credit Card način plaćanja (direktno plaćanje karticom), ali to mi nikada nije uspelo i obično važi samo za Zemlju iz koje je sam Prodavac. Par puta su tražili slanje podataka eMail-om...nisam pristao.


ja sam bas razmisljao da probam ovo sa intezinom karticom, posto mi placanje sa internet karticom komercijalne banke nije proslo. kontao sam da je to zbog toga sto komercijalna banka vezuje karticu za dinarski a ne za devizni racun....
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 16:34 - pre 148 meseci
Fanatic_,

ja sam više puta neuspešno pokušavao.

Naravno, možda Ipak postoji Neko ko bi prihvatio i tu opciju...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Fanatic_
Milos Nikolic

Član broj: 94593
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 20:00 - pre 148 meseci
jel prosla nekome intezina kartica prilikom direktnog placanja kreditnom karticom na ebay? da se ne cimam bez veze ako necu uspeti da platim na taj nacin...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 20:28 - pre 148 meseci
Ebay ne prihvata nicije kartice, samo paypal.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Fanatic_
Milos Nikolic

Član broj: 94593
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Intesa banka i eBay07.01.2012. u 21:31 - pre 148 meseci
u nekim slucajevima prodavac dozvoljava direktno placanje karticom, bez paypal-a...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay08.01.2012. u 04:40 - pre 148 meseci
Ja neke ljude ovde uopste ne shvatam. Spremni ste da ulozite veliku energiju otvarajuci razne racune, kombinirajuci nekoliko nacina placanja i transakcija umesto da date tamo nekom dokonom Ameru 10 dolara i da vam on kupi sta vam treba? Sve te vase transakcije nisu besplatne, pa mozda izadje i vise od onih 10 dolara po sajtu.

Ja razumem insistiranje na direktnom placanju jedino za neke specificne stvari, gde posrednik ne moze da placa za vas valjda - neko kockanje, kladjenje, sta li, ne razumem se. Za obican ebay posrednik ti to odradi rutinski, mada mislim da prihvataju uglavnom onu varijantu "Kupi odmah" da se ne cimaju sa nadmetanjem. A SVI OSTALI TROSKOVI SU IDENTICNI, NEMA TU NIKAKVE FILOZOFIJE TIPA "DA LI CARINA CARINI OVAKO POSLATU ROBU" - sta je to "ovako" poslata roba? Ili onako, ili sa racunom, ili bez racuna, carinicima je to sasvim svejedno, oni rade rutinski svoj posao i uopste ih ne zanima ko je kome sta poslao i kako. Oni traze vrednost robe i transporta, na osnovu toga odrede carinsku osnovicu, odrade svoje, gotovo.

Mi svi kao da smo retardi, zbog nase bede i nevolje, znam i po sebi. I ja sam se pitao "sta, kako, ko, a mozda ovo, ono" sad vidim da je to sve najobicnije slanje poste, malo vece tezine, i nista vise. Jos uvek se cudim kad mi stigne paket u ruke: "Hej, covece, pa ovo je pre dve nedelje jos bilo kod nekog tamo meni nepoznatog coveka, kako je znao da mi posalje, ko je on, je li stvarno neka osoba ili ja ovo sanjam." prosto ne verujem .... Iskreno, koliko sutra opet moze neki genije da izmisli neku kvaku i da nam zabrani UVOZ, bojim se i toga, zato jos uvek ne verujem, previse puta su nas zeznuli za nesto.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

srbakb
Srboljub Trifunovic
Novi Sad

Član broj: 203981
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+64 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay15.01.2012. u 17:45 - pre 148 meseci
Mene interesuje dali mogu ja sa mojom Intesa Internet visa karticom da uplatim rodjuku na njegov paypal nalog da bi mi kupio nesto na ebay?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay15.01.2012. u 18:54 - pre 148 meseci
Citat:
srbakb: Mene interesuje dali mogu ja sa mojom Intesa Internet visa karticom da uplatim rodjuku na njegov paypal nalog da bi mi kupio nesto na ebay?
Zasto ne pitas tog rodjaka? On ce ti dati precizan opis sta treba da radis i ako se u tom postupku zahteva da i ti imas PayPal nalog onda nema nista.

A ako mozes da uplacujes karticom direktno onda nema problema. Mozda mora neka druga kartica, jer PayPal nije Internet ali ako moze karticom onda ti nije problem. Karticu mozes da izvadis, makar teoriski, ako ispunjavas neke uslove, a PayPal ni teoriski.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

srbakb
Srboljub Trifunovic
Novi Sad

Član broj: 203981
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+64 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay17.01.2012. u 17:25 - pre 148 meseci
U tome i jeste stvar jer on nije izvadio jos a ja sam ga pitao da mi nesto uzme preko sajta.Sad ce ovih dana ici do banke da se raspita sta treba sve da radi pa ce mi javiti dali ja mogu preko te kartice da mu saljem pare na paypal nalog
 
Odgovor na temu

vizia-pro

Član broj: 257899
Poruke: 107
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay18.01.2012. u 21:36 - pre 148 meseci
Nema šanse da možeš da uplatiš karticom na tuđ paypal. To može samo kartica i račun iste osobe kao što piše na paypalu, kartici i računu. Isto važi i za povlačenje novca. A druga je stvar slati novac sa paypalom drugoj osobi koja isto ima paypal.
IBRO
 
Odgovor na temu

srbakb
Srboljub Trifunovic
Novi Sad

Član broj: 203981
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+64 Profil

icon Re: Intesa banka i eBay19.01.2012. u 18:31 - pre 148 meseci
Tacno malo pre mi javio da ne moze ,jedino na njegov racun da prebacim pare pa posle on ostalo da odradi,a kako na sajtu tinydeal.com kada se ide na placanje i pogleda na paypal sistem placanja ima i Srbija kao mogucnost
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Intesa banka i eBay

[ Pregleda: 4970 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.