Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Form Elementi (disabled/enabled) i uploud.

[es] :: Javascript i AJAX :: Form Elementi (disabled/enabled) i uploud.

[ Pregleda: 1280 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Form Elementi (disabled/enabled) i uploud.06.01.2012. u 12:52 - pre 148 meseci
Cao drugari potrebana mi je vasa pomoc oko dve stvari. Ja iskreno ne znam da radim u JS i AJAX.
Radim update na svom CMS sistemu koji je radjen u php-u i zelim malo da izmenim neke stvari koje sam video da mi prave ponekada problem....

Kada udjem na primer u SEO Settings gde mi se nalaze polja (input/text) preko kojih updetujem meta tagove tipa keywords, description itd..
U tim (input/text) poljima u atributu value pomocu php-a stampam tekucu vrednost.

E sada mislio sam da submit dugme bude uvek disabled sve dok se neklikne na odgovaruce polje i otkuca neka nova vrednost. E u tom slucaju dugme da bude dostupno za submitovanje...
Ili ako postoji laksi nacin da pored svakog input polja imam jedo malo dugme koje ce da resertuje vrednost tekuceg (jednog) polja i samim tim biti dostupno submit dugme za slanje zahteva u bazu.
Nadam se da ste me razumeli..

E drugo pitanje je manje komplikovanje i mislim da mi je za to potreban AJAX..
U delu gde registrujem novog clana imam da unesem njegove licne informacije pa pored svega toga se nalazi i polje za uploud-ovanje njegove slike.
E sada zeleo bih da kada se oznaci slika za uploud da se ona prikaze odma.. Ako aj stisnem submit onda je zahtev poslat a slika se nevidi.
Nadam se da me razumete. Znaci kada izaberem sliku da iznad forme ili ispod gde god vec da se prikaze izabrana fotografija..

Netrazim da mi uradite kod ili bilo sta. Posaljite mi link kako se to radi ili ima gotova skripta, tutorial...

Hvala vam unapred.
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Form Elementi (disabled/enabled) i uploud.06.01.2012. u 14:29 - pre 148 meseci
U vezi sa disabled/enabled opcijom... pomocu jquery-ja (moze i javascript, 'obican', ali ovo je onako, bas jednostavno, a sigurno ce ti trebati Jquery za jos stosta):

Code:


JAVASCRIPT:
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
 $("#xxx").keydown(function() {
    $('#submit').removeAttr('disabled');
});

});

</script>

HTML:
<form action="" method="post">
<textarea name="" cols="20" rows="4" id="xxx"></textarea>
<input name="" type="submit" disabled="disabled" id="submit" />


</form>





Ovo drugo:
http://www.zurb.com/playground/ajax_upload

postoje jos neka, cista javascript resenja, ali, koliko se secam, ne rade u svim browserima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Form Elementi (disabled/enabled) i uploud.

[ Pregleda: 1280 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.