Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop baterija,saveti oko laptopa

[es] :: Laptopovi :: laptop baterija,saveti oko laptopa

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vazduhoplovac94

Član broj: 273343
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon laptop baterija,saveti oko laptopa06.01.2012. u 11:56 - pre 149 meseci
cao svima...zovem se Bane,nedavno sam kupio dell inspirion n7110 ....laptop me odlicno sluzi...koristim ga za 3D modeliranje...
e sad...zanima me nesto drugo...
meni je ovo prvi put da koristim laptop...odnosno,prvi put da imam svoj laptop...pa ne znam tacno kako da ga koristim ...
da li bi trebalo da obratim na nesto paznju?? cuo sam da ne bi trebalo prenositi laptop dok je ukljucen zbog hard diska,ali po meni je to obicna glupost jer je on i napravljen da se prenosi...
imam pitanje i oko baterije....imam li-on bateriju,pa ne treba da se puni i prazni kao kod starih laptopova,ali ne znam da li da drzim laptop samo na punjacu??? ili da radim na njemu i na punjacu i na bateriji??? i da li moze biti nesto bateriji ako je 100 % puna a punjac je ukljucen???
izvinite ako puno pitam ,ali ne bih zeleo da nesto zeznem a i laptop je 600e...pa kad uzmem u obzir da sam ja zaradio te pare...nimalo mi nije svejedno...
ako imate jos neki savet,samo recite...
hvala svima koji pomognu...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: laptop baterija,saveti oko laptopa06.01.2012. u 12:16 - pre 149 meseci
Ako ti račuanr ima zaštitu od oštećenja diska ond amožeš d aga akaš uključenog koliko god hoćeš a ako nema da se hard ne bi eventualno oštetio izbegavaj prenošenje.

Što se tiče baterije poželjno je jednom u 2 meseca recimo isprazniti do kraja a potom je napuniti kao i to da kad računar ne radi da isključiš napajanje od struje tako da se baterija negreje i to je to
 
Odgovor na temu

Vazduhoplovac94

Član broj: 273343
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: laptop baterija,saveti oko laptopa14.01.2012. u 20:29 - pre 149 meseci
znaci da ga drzim i na bateriji i na punjacu kada radi...a kada ne radi da iskljucim punjac ?? ako sam te dobro razumeo i da,oko praznjenja baterije....koliko ja znam....li-ion baterije ne bi trebalo da se prazne do kraja?? jer sa svakim praznjenjem do kraja...baterija gubi deo energije...i vremenom slabi...
Sve baterije koje su zasnovane na niklu zahtevaju ciklus potpunog pra¾njenja/punjenja kako bi se suzbio negativan efekat memorije baterije. Za razliku od njih, Litijum-jonske baterije duze i bolje traju ako se ne prazne do kraja, tj. bolje reaguju na kratka i periodièna praznjenja.
http://www.elefmagazin.com/Tehno-spajz/Kako-sa-Li-Ion-baterijama
ispravi me ako gresim..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: laptop baterija,saveti oko laptopa14.01.2012. u 21:58 - pre 149 meseci
Koristi pretragu. Ima gomila tema koja se bavi baterijama i to bas Li-Ion... Ponavljam ono sto uvek radim: Ne dozvolite da budete rob racunara, vec ga koristite. On je vama alat a ne vi njemu Koliko god milkili Li-Ion baterije one ce prvo gubiti kapacitet, bez obzira kako postupali prema njima, a potom ce i crci. Ovo ukratko opisano u prethodnoj recenici je neki normalan zivotni ciklus Li-Ion baterija koji traje godinama. Nekad jednostavno nista ne pomaze. Baterija jednostavno crkne bez obzira na svu brigu. Ja baterije na svojim laptopovima nikad nisam milkio a ni jedna nije prerano crkla, a znam ljude koji su ih mazili i pazili i potrajale bi taman dok prodje garantni rok ili bi cak crkavale ili brzo gubile kapacitet i pre isteka garantnog roka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: laptop baterija,saveti oko laptopa

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.