Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zabrana ulaska u drzavu

[es] :: Vodič za emigraciju :: zabrana ulaska u drzavu

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvetanaa
sakur svetlana
apoteka
ukrajina

Član broj: 296560
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon zabrana ulaska u drzavu04.01.2012. u 17:49 - pre 149 meseci
Postovani! Ako mozete odgovorite mi na nekoliko pitanja. Neznam dobro pisati, nisam dobro naucila jezik, ali pokusavam da me razumjete. Planiram da se udam u BiH, ali imam zabranu ulaska u BiH. Ne racunam da samo ja je kriva u tome. Procitala na netu da za ukrajinaca nije potrebna viza za BiH, kupila karte, osiguranje i imajuci samo pozivno pismo dosla sa avionom u Beograd, a dalje sa kolama na prelazu Sepak usla u BiH. Ispostovala zakon prijavila se kod policiji, i iduceg dana nazvali me iz granicnoj policiji da dojdem. I dobila ja resenje o protjerivanju. Poslala ja zalbu i se vratila u Ukrajinu u taj datum kad imala povratnu kartu. Na svoju zalbu dobila negativan odgovor. To se desilo u septembru a u novembru ukinute nama vize. Pitanje 1. Dali ja mogu imati sansu da ujdem u BiH prije nego istece mi rok zabrane? Pitanje 2. Resenje ja dobila 26.09.2011 da mi zabranjen ulaz 1 god, zalbu odmah poslala, kada ja mogu ponovo uci? Pitanje 3. Ako sklopimo brak u Srbiji kakvi korake treba napraviti da mogu uci u BiH? Ambasada BiH u Ukrajini nalazi se u Madjarskoj, dali bi mogli moliti ambasadu BiH u Srbiji? Kakva procedura za spojenje zajednici? Moj buduci muz ima srpsko drzvljanstvo i BiH. Napred zahvaljujem na odovoru. Puno se nadam da malo vise saznam o ovoj situjaciji.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: zabrana ulaska u drzavu04.01.2012. u 18:41 - pre 149 meseci
Sasvim dobro govoriš srpski, bravo! :)

Da li u pasošu imaš neki pečat da ti je zabranjen ulazak u BiH? Ako ne onda možda možeš da uđeš bez problema. U suprotnom nek ti se muž žali na policijskoj stanici i tako rešite stvar. Posle podnesite zahtev za boravišnu vizu na osnovu spajanja porodice i više nećeš imati problema oko ulaska u zemlju.

O tome kakva je procedura za spajanje porodice, pročitajte ovaj zakon, član 32, tu sve piše: http://www.msb.gov.ba/Zakoni/akti/?id=2584#32
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: zabrana ulaska u drzavu04.01.2012. u 18:53 - pre 149 meseci
Citat:
Privremeni boravak po osnovu vanbračne zajednice

Potrebna dokumentacija:

- uverenje o slobodnom bračnom stanju za oba lica ( za državljanina Srbije je dovoljan izvod iz MKR, ne stariji od šest meseci)
- overena izjava dva svedoka da su u vanbačnoj zajednici ili ukoliko imaju zajedničku decu izvodi iz MKR
- uverenje o zaposlenju ili drugi dokaz o sredstvima za izdržavanje: ček od penzije, dokaz o štednom ulogu u zemlji ili garancija domaćeg državljanina koji ima redovne prihode
- Proveru državljanskog statusa našeg državljana utvrditi proverom kroz JIS, ili fotokopija važeće lične karte ili uverenje o državljanstvu


Privremeni boravak po osnovu srodstva sa našim državljaninom

Potrebna dokumentacija:

- dokaz o srodstvu sa našim državljaninom (MKR, IMKV, i dr.)
- proveru državljanskog statusa našeg državljana utvrditi proverom kroz JIS, ili fotokopija važeće lične karte ili uverenje o državljanstvu
- dokaz o sredstvima za izdržavanje( garancija državljanina Srbije kod kog stranac boravi, tekući i žiro račun, platne- kreditne kartice, potvrde o uplati novca iz inostranstva, štedni ulog u našoj banci)

Ovoj kategoriji pripadaju stranci koji su u bliskom srodstvu (roditelji, braća i sestre, dede i babe, unuci i sl.), bilo u pravoj, bilo u pobočnoj liniji. Prilikom određivanja pošlo se od činjenice da je raspadom bivše SFRJ došlo do razdvajanja mnogih bliskih srodnika koji su u međuvremenu postali državljani novoformiranih država.

Citat:

STALNO NASTANJENJE STRANACA


Članom 39. Zakona o kretanju i boravku stranaca regulisano je pitanje stalnog nastanjenja stranca u našoj zemlji. U skladu sa navedenim, stalno nastanjenje može se odobriti strancu:
- kome je neko od članova uže porodice (bračni drug, dete, roditelj) državljanin SCG ili stranac kome je odobreno stalno nastanjenje;
- koji je u braku sa državljaninom SCG;
- koji je jugoslovenskog porekla;
- koji je u našoj zemlji uložio sredstva radi obavljanja privredne ili druge delatnosti;

Izuzev navedenog, stalno nastanjenje može se izuzetno odobriti i drugim strancima.

U skladu sa navedenim potrebno je da nadležnom organu unutrašnjih poslova po mestu boravka, strani državljanin podnese zahtev za odobrenje stalnog nastanjenja. Uz zahtev potrebno je dostaviti:

- važeću putnu ispravu;
- dve fotografije formata 4x3cm;
- uverenje o zdravstvenom stanju;
- svedočanstvo ili drugi dokument o stručnoj spremi (overen prepis ili prevod);
- izvod iz matične knjige rodjenih (overen prepis ili prevod);
- izvod iz matične knjige venčanih (overen prepis ili prevod);
- prijavu stana (područne policijske uprave, policijske stanice i policijske ispostave);
- dokaz da ima obezbeđena sredstva za izdržavanje.


 
Odgovor na temu

cvetanaa
sakur svetlana
apoteka
ukrajina

Član broj: 296560
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: zabrana ulaska u drzavu04.01.2012. u 19:05 - pre 149 meseci
Puno hvala na odgovoru. Veoma tezko naci informacije o mojoj situjaciji, nisam jos srela coveka koji bi pokusao uci u BiH na ilegalan nacin. Ali ja sigurno volim Srbiju, volim BiH, zeljela i zelim postovati vasu kuljturu i zakone, i se trudim da jos bolje naucim srpski jezik. Imam diplomu visu skolu za farmacevta i visoku skolu za magistra agrohemiji i zemljoznavstva. Jos jednom hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

cvetanaa
sakur svetlana
apoteka
ukrajina

Član broj: 296560
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: zabrana ulaska u drzavu04.01.2012. u 19:13 - pre 149 meseci
p.s. Nemam pecata u pasosu osim pecat izlaska na Sepaku iz BiH. Nisam cekala odluku o protjerivanju, otisla samo sa resenjem o proterivanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: zabrana ulaska u drzavu

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.