Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naplata ulaska na Kalemegdan

elitemadzone.org :: MadZone :: Naplata ulaska na Kalemegdan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9145 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 10:03 - pre 209 meseci
Dal je ova gradska vlada (ili ko je već to smislio) normalna? Zabranili su fotografisanje na Kališu ako nosite ''profesionalni aparat'' i hoće da uvedu naplatu ulaska. Hvale se kako su i premijera naterali da udje pešice na otvaranje nekog turnira. Čini mi se da smo blizu uvodjenja takse za gaženje gradse površine po broju obuće.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 10:52 - pre 209 meseci
Gde si procitao o zabrani fotografisanja i naplati ulaska? To bi stvarno bilo ludilo. A to sto su i premijera naterali da udje pesice je u redu. Inace ne moze da se prodje od parkiranih automobila.Cak kod Terase parkiraju. Iako zabrana postoji. Uvek se neko napravi "pametan".
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 11:08 - pre 209 meseci
Moze link ka vesti?

Ne bih da poverujem na prvu loptu bez nekog zvanicnog pisanog traga
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 14:23 - pre 209 meseci
sto se tice fotografisanja ne postoji zabrana, ali postoje smaraci koji smaraju cim izvadite malo veci aparat, posto slikanje u komerc svrhe nije dozvoljeno...za to treba dosvola od tvrdjave...
a ne bi me cudilo da uvedu placanje kad pogledam sta rade sa astronomskim drustvom....
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 16:11 - pre 209 meseci
Naplata ulaza je idiotska, umesto toga neka malo povećaju broj pripadnika bezbodnosti jer je ono strašno koliko se prlja, čupaju klupe i bacaju sa strane koja gleda na brankov most, konzerve od piva se bacaju sa zidića koji gleda na Nebojšinu kulu i ostalo, to je stvarno ružno.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 16:24 - pre 209 meseci
Lol, znaci ajmo svi da prodamo svoje fotoaparate, pa da kupimo one sa TV Shopa :(

Mislim, ja ako hocu privatne slike ima da budu kvalitetne (carl zeiss, 5mpix)... :) Boze moj, a naplatu ulaska na kalis kad neko hoce u bgd-u da se odmori od guzve mora da plati... uzas.


Nisam cesto u BGD-u al znam sta znaci kad odes na kalis iz one guzve.

S(v)RBIJA!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.dial.b92.net.



+67 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 16:45 - pre 209 meseci
idioti....
mislim ne fotoaparati nego ovi koji su uveli to... a ko odredjuje sta je profi? onaj baja na ulazu?? mislim stvarno...
dobro ako mi ne budu dali da udjem sa mojim S5600 shavticu to kao kompliment
to me podseti;;;;
jedanput ja bio na kalisu as neke dve drugarice i one snimaju neki film za FDU za montazu...
i sad dodje smarac iz obezbedjenja BLABLA ovde se ne snima ovde mora dozvola, ne bi ja znate ali ako mi naidje sef ovoono
a ona devojka snima vec sat vremena zalazak sunca da bi ga ubrzala u montazi i sad treba da prekine,,,,
i mi kao ajde pusti nas pa kad dodje sef mi cemo njemu opjasniti i tako to...
i pustio nas on i posle nekog vremena dolazi sef i mi kao "znate mi smo stud..." a on kaze
"Znam ja sve. Snimate za DIF el tako???"
i mi se tu pokidamo od smeha i ja krenem nesto da ga zajebavam i naravno nije nas pustio.. :-(
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 18:13 - pre 209 meseci
Citat:
Vole Domu
dobro ako mi ne budu dali da udjem sa mojim S5600 shavticu to kao kompliment :-)


trk, dobices kompliment :)
salim se, nece ti zabraniti, ali ce pitati nesto u stilu, jel to profesionalni aparat...
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.ptt.yu.



+183 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan16.02.2007. u 19:58 - pre 209 meseci
Mogu da potvrdim da obezbeđenje ima nalog da svakog sa iole ozbiljnijom opremom (fotoaparat ili kamera) spreče u snimanju ako za to nemaju dozvolu. Moja firma ima prostorije na Kališu i znam koja je smaračina najavljivanje dolaska svake TV ekipe ili fotoreportera dan unapred. Mene sa 5600 nisu dirali. ali sa 9500 je bilo svađanja... Ne ulazim u rasprave da li je to pametno ili ne, ali jednostavno hoće da od Kališa naprave beogradski brend i imaju uvid u njegovu eksploataciju. Da se ne desi da se kao ranije pojavi neka pevaljka sa šit "projektom" a u pozadini Pobednik... Sa druge strane čuvari se menjaju za najmanju sitnicu i ako ne žele da izgube posao, uopšte ne ulaze u rasprave sa posetiocima...

Zato povadite smene 8, zorkine, a hrabriji zenite i udri...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10254 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 09:54 - pre 209 meseci
Pazi, ima tu pomalo logike. Ni u pojedine kafane ne možeš da uđeš i da fotografišeš ljude komercijalno. Naravno, na Kališu bi trebalo bi sprečiti tu aktivnost, tj. profesionalno fotografisanje i prodaju slika, a ne samo posedovanje fotoaparata.
Inače. to je već urađeno odavno, na primer u zoološkom. Svako može da uđe i da slika svoju decu do mile volje, ali, čik probaj da uđeš i slikaš za zaradu.
Mada, glupo je da neki gorila sa 4 osnovne zaključi da sam došao da profesionalno fotografišem samo zato što imam fotoaparat. A više je nego jednostavno zaključiti ko kako slika.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 10:22 - pre 209 meseci
Uje, a sinoć "Mile protiv tranzicije" raskrinkao ceo Kališ! To je valjda afirmativno, ili je TADA imalo dozvolu?

Ja imam nameru da na proleće odvedem sina da jaši topove, tenkove i one NATO-bombe oko Muzeja (naravno, da slikam), baš ću da vam napišem šta ću doživeti! Hmmm, imam samo 3.1 Mpix... možda me puste bez batina i oduzimanja opreme?

"Brendiranje" Kalemegdana!!! Majko milosna! Kada sam imao 3-4 godine (živeo sam u Cara Dušana), pokojna baba me vodila gore iznad Zoološkog vrta da beremo kamilicu za čaj! Sada bih verovatno dobio legionelu, lajmsku bolest ili toksoplazmozu... Kasnije smo preskakali ograde da gledamo tekme ili neke koncerte.

Ulaznice??? SRAM IH BILO!!! Verovatno ti moroni koji to predlažu smatraju Kališ svojim dvorištem na selu, pa se spremaju da pucaju ako ko preskoči tarabu šljivika, pije vode na bunaru, plaši krave i kokoške i slika imanje bez dozvole domaćina (pogotovo ako nije zauzeo adekvatnu "pozituru")!!!

Citat:
Hvale se kako su i premijera naterali da udje pešice na otvaranje nekog turnira.


Mogao je i da se izuje, kao kad ulazi u džamiju ili amam... Valjda nema bušne čarapice, kao predsednik Svetske Banke??

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 10:36 - pre 209 meseci
Bila su to lepša vremena! Ja sam išao sa ćaletom svako proleće da beremo zovu za sok,
a tamo gde je sada parking za barutanu (grobnica) je bila šuma gde su dolazile škole da
se takmiče u trčanju i sličnim aktivnostima. Iznad barutane su bile pećine, sada su zatrpane
Kako god okreneš, od kališa prave jedan veliki kafić - kretenizam!
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Kada su poceli radove na na zidu kalisa ja sam onako kao iz zezanja rekao drugaru koji je bio pomalo pijan da su poceli da ruse kalis :) nasta se on popalio ko da mu ruse kucu.
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
*.mediaworksit.net.

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 14:28 - pre 209 meseci
Citat:
ton_majstor: Ja imam nameru da na proleće odvedem sina da jaši topove, tenkove i one NATO-bombe oko Muzeja (naravno, da slikam


Ma ja sam mislio da povedem žensku sa ništa ispod mantila i da fotografišem profi aparatima al' za svoju dušu a ne za komercijalu. Kao da amateri ne mogu da imaju profi opremu.
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan17.02.2007. u 15:19 - pre 209 meseci
A zar ne bi bilo jednostavnije da na ulazima postave table
Citat:
Fotografisanje i snimanje u komercijalne svrhe nije dozvoljeno bez pisane dozvole uprave/Commercial video recording and photography is not allowed without written permission of the management

i onda kad neko iskoristi slike za album-cover ili za spot bez dozvole, oni lepo u sud pa podnesu tuzbu pa blablabla...
nema potrebe da se smaraju ljudi koji imaju dobar fotoaparat.
nego cini mi se da je tu cilj da se pokaze "vid'te vid'te kako imamo dobro obezbedjenje koje brzo reaguje! Evropa!!"
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan18.02.2007. u 23:11 - pre 209 meseci
Da ovo sto rece Zampa je najnormalnije resenje...
Zamislite kad im dodju japanci sa onim svojim topovima od fotoaparata sta ce - da bude zabranjeno zbog dobrog aparata?

Oko naplate ulaska... totalni imbecili, mislim ok naplati strancu ali da placamo da bi posetili svoj istorijski spomenik? malo mi je debilno.

Nesto se slabo secam - pricao mi je drug kad je bio u poseti Sent Andreji ... naplacuje se ulaz i oni lepo spremili pare i poceli da kupuju karte ... medjutim kad su izvalili da su Srbi poce izvinjavanje u nedogled ... ne dolazi u obzir da platis posetu svom spomeniku...

A za djubre i vandalizam da se opale drakonske kazne ili ces da ribas Kalemegdan mesec dana...

Takodje za pse da se zabrani ulaz ( ne mrzim zivotinje) jer ipak to je spomenik... , cak me uzas uhvati kad vidim psa kako se olaksava izmedju Hrama i Narodne biblioteke, bez obzira sto ce to gazda da pocisti ipak mislim nije to obican park. ili mozda to treba shvatiti kao anti-srpski performans sto je vrlo popularno u zadnje vreme

A Beer fest, Barutanu i Underground necu ni da spominjem ako Kalemegdan treba dovesti na neki nivo...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan19.02.2007. u 06:58 - pre 209 meseci
Citat:
IvoD: Ma ja sam mislio da povedem žensku sa ništa ispod mantila i da fotografišem profi aparatima al' za svoju dušu a ne za komercijalu. Kao da amateri ne mogu da imaju profi opremu.


Ne moras da se cimas. Takve fotografije vec postoje.

Citat:
ton_majstor:  Kada sam imao 3-4 godine (živeo sam u Cara Dušana), pokojna baba me vodila gore iznad Zoološkog vrta da beremo kamilicu za čaj!


Da li ti se kojim slucajem baba ne zove Dana?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan19.02.2007. u 09:44 - pre 209 meseci
Ne, zvala se Draga, živeli smo u Cara Dušana 14, pored "Staklopana" i stare pekare, pa kroz ulaz u dvorišnu zgradu, na III spratu... što pitaš?

U istom ulazu je živeo matori Dobrica Milutinović... naravno, pre nego što sam se ja rodio!



To je bilo 1966.-1969... eh...

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan19.02.2007. u 13:55 - pre 209 meseci
Hahaha, @SASA M. Jel' ti znas sve babe u Dusanovoj?

@ton_majstor Pa bese pre Staklopana je najstarija zgrada u Beogradu? Ona sto je otpao balkon.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naplata ulaska na Kalemegdan19.02.2007. u 14:40 - pre 209 meseci
Ne ta, ako misliš na "onu" što ima podzemnu-vodenu-austrijsko-naci vezu sa Dunavom...

Prva pored! Al', da ne smaramo druge...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naplata ulaska na Kalemegdan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9145 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.