Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verbatim DVD+ sa greškom?!?

[es] :: Storage :: Verbatim DVD+ sa greškom?!?

[ Pregleda: 1784 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 08:12 - pre 148 meseci
Dobar dan,

kupio sam Verbatim DVD+ diskove jer su Verbatim DVD- testirani Nero 11 DiscSpeed testom imali previše PI failures...
(takođe ih je DVD LiteOn na Laptop-u povremeno teško učitavao)

Problem DVD- diskova je otkriven u ES temi http://www.elitesecurity.org/t441731-0 koju sam pokrenuo.
(Ja sam mislio da je problem sa LiteOn-om)

Prvi DVD+ je normalno narezan (na Desktop-u HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20), pokazuje mali broj PI failures, ali ima fizičko "oštećenje" na samom rubu,
koje sam fotografisao i upload-ovao)

To "oštećenje" se nalazi na svih 25 DVD+.

Interesuje me da li je ovo samo greška u štampi ili oštećenje koje utiče na kvalitet/trajnost zapisa?

Kao što sam rekao Nero 11 DiscSpeed test PI failures za taj DVD+ je mali, ali primećujem da pri samom kraju postoji skok u tragu
(tačno na mestu početka oštećenja) i mislim da je na tom mestu PI failures skočio sa 2 na 8...

Prilažem Nero 11 DiscSpeed test i sa Desktop DVD-a (na kojem ima više Pi errors) i sa Laptop LiteOn-a.

Prvo LiteOn Laptop rezultati:


A ispod su fotografije površine diska i Desktop HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20 rezultati istog diska.

I naravno:

Unapred hvala!

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 04.01.2012. u 09:23 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 09:38 - pre 148 meseci
Ovo je test istog diska?? Ovaj na desktopu je rađen 8x brzinom, ponovi na 4x pa ako i dalje ima ovoliko grešaka, ne bih ti savetovao da ga mnogo koristiš jer loše čita.

Za početak su mi sumnjivi diskovi. Test uopšte ne prepoznaje koji je ID diska što ne bi smelo da se dešava sa Verbatim a i ostalim diskovima koji nisu baš noname. Ja u poslednje vreme uzimam Verbatim 16x, obični neprintabilni diskovi i oni nose oznaku MCC 004 (to je oznaka proizvođača, u ovom slučaju Mitsubishi Chemical Corp. a oznaka 004 je za 16x diskove ... prethodni 8x su bili MCC 003) i nemam nikakvih problema sa njima. Naravno, nema ni providnih detalja ni oštećenja. Ako na tim diskovima ne može da se pročita oznaka proizvođača ... ja bih to na vreme preselio u Recycle Bin.

Kako izgleda pakovanje tih diskova? Jesi li kupio u nekoj proverenoj radnji ili negde gde je jeftinije?

Inače broj grešaka (na prvom testu sa LiteOn čitačem) nije veliki, PI greške mogu da idu do mislim 280 a kod tebe je maksimum 19 (za druge greške koje su nekada obeležavane sa PO pa sa PIF) mislim da se računa 8x manje ali je i to sasvim u redu). Jedino buni Quality score koji je mali ... dok je na drugom testu gde ima i previše grešaka bolji.

Evo još jednog mog testa, prvi disk koji mi je pao u ruke, po datumu manje od mesec dana ... nego kod tebe se pojavljuje datum od pre godinu dana, jel to režeš neki stariji image?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 12:48 - pre 148 meseci
calexx Hvala na dugačkom i sadržajnom odgovoru!

Odgovaraću redom:

Citat:
Ovo je test istog diska??


Da, isti je disk. Prvi i jedini narezani novo/kupljeni DVD+. Dalje nisam rezao jer sam čekao da pročitam mišljenje.

Citat:
Ovaj na desktopu je rađen 8x brzinom, ponovi na 4x pa ako i dalje ima ovoliko grešaka, ne bih ti savetovao da ga mnogo koristiš jer loše čita.


Odgovor na ovo pitanja ima jedno moje podpitanje:

NEC DVD kojim sam testirao Disk je zaista u lošem stanju i pre dve godine sam ga zamenio, ALI kad sam instalirao Nero 11 DiscSpeed (to je TO podpitanje),
nije bilo Opcije za Disk Scan za njega!? Dakle kartica Disk Quality postoji samo za dotični NEC (koji sam ostavio kao secondary na kompu)
Da li za ovo postoji neko objašnjenje? Možda treba da skinem NEC pa da ponovo instaliram Nero 11 DiscSpeed..?

Pokušaću ponovo sa brzinom 4, ako ima potrebe posle ovog što sam napisao...



Citat:
Za početak su mi sumnjivi diskovi. Test uopšte ne prepoznaje koji je ID diska što ne bi smelo da se dešava sa Verbatim a i ostalim diskovima koji nisu baš noname. Ja u poslednje vreme uzimam Verbatim 16x, obični neprintabilni diskovi i oni nose oznaku MCC 004 (to je oznaka proizvođača, u ovom slučaju Mitsubishi Chemical Corp. a oznaka 004 je za 16x diskove ... prethodni 8x su bili MCC 003) i nemam nikakvih problema sa njima. Naravno, nema ni providnih detalja ni oštećenja. Ako na tim diskovima ne može da se pročita oznaka proizvođača ... ja bih to na vreme preselio u Recycle Bin.na sam


Da, nema ID.

Možda bih mogao da ih vratim jer na samom pakovanju uredno piše KO je uvoznik a to su baš ONI!

Skoro sam ih kupio, a možda imam račun.

Citat:
Kako izgleda pakovanje tih diskova? Jesi li kupio u nekoj proverenoj radnji ili negde gde je jeftinije?


Ako je ok napisaću ovde, ali pre toga ću poslati pp. Kupio sam u radnji u kojoj sam kupio prethodne DVD-. Oni su mi još neprovereni, ali sam morao da pređem na njih jer su prethodni zatvorili...

Standardno ljubičasto plavo pakovanje 25kom. 550rsd.

Malo na ruskom, malo na kineskom...made in China.

Piše i Verbatim #43500 0707-04.

Citat:
Inače broj grešaka (na prvom testu sa LiteOn čitačem) nije veliki, PI greške mogu da idu do mislim 280 a kod tebe je maksimum 19 (za druge greške koje su nekada obeležavane sa PO pa sa PIF) mislim da se računa 8x manje ali je i to sasvim u redu). Jedino buni Quality score koji je mali ... dok je na drugom testu gde ima i previše grešaka bolji.


Da i ja vidim da je rezultat odličan (zadivljujući!) u odnosu na DVD-...upravo to me i čudi. Na DVD- sam u proseku imao 200, 300 PI failures.

Citat:
Evo još jednog mog testa, prvi disk koji mi je pao u ruke, po datumu manje od mesec dana ... nego kod tebe se pojavljuje datum od pre godinu dana, jel to režeš neki stariji image?


Primetio sam. Nije stari Image!

Možda je razlog prastari Nero koji koristim. Ali mislim da je u Neru datum normalno podešen. Ovo inače nije prvi put da sam primetio ovu nepravilnost!



p.s. fotografisao sam omot pakovanja, jer ga uvek čuvam baš zbog ovakvih stvari...ali ne mogu da pronađem ni kabl Foto Aparata, ni čitač kartice...

p.p.s. pronašao:



Sdelano v Kitae!


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 04.01.2012. u 14:20 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 13:34 - pre 148 meseci
Možda ga nema u bazi ... probaj još nekim programom, recimo DVD Idetifier, možda on prepozna proizvođača. Nisam siguran za ostale, na pakovanju koje imam piše da je iz Indije (Baer Moser) mada je i Kina relativno česta pa ne mora da znači mnogo. MCC diskovi se proizvode u raznim pogonima ... jedino što je problem je to što ima i raznih divča serija. Firma je ovde popularna i znam da se nekoliko godina unazad viđaju lažni Verbatim diskovi.

Nalepnica je ista, možda je druga serija pa se zalomili kineski. Kod mene se razlikuje još i broj, piše 0701-03 što je verovatno oznaka fabrike. Ono ispred je oznaka ove vrste diska.

Ja sam nekada davno zbog ovakvih testova (i još par sitnica) apsolutno prešao na +R i ne mislim da sam pogrešio.

Datum se ne postavlja u Neru, jedino ako brlja sistemski. Mada ... ne trošim taj program odavno, možda i on ima neke svoje bubice.

Jedino zašta bi mogao da reklamiraš je ta šara, traži da pogledaš ostale, možda je neka škart serija.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 20:08 - pre 148 meseci
DVD Idetifier pokazuje ovo:



a diskove ću najverovatnije vratiti i zameniti za druge.

Ako se i druga tura pokaže slično, menjam Firmu...


_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
To je to, verovatno je Nero nešto pobrkao. Kada vraćaš diskove, odmah otvori pakovanje pa proveri, ako ima šara menjaj dalje. ;) Inače sam malopre u jednom megamarketu video pakovanje sa nalepnicom tog tvog uvoznika ali su i oni indijski. Možda da i to pogledaš, Moser Baer je pristojna firma.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?04.01.2012. u 22:36 - pre 148 meseci
Super!

ta informacija o uvozniku barem malo obećava...Hvala.

Tokom ove Nedelje ću otići tamo, pa ću javiti šta se dogodilo!
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?05.01.2012. u 18:24 - pre 148 meseci
Nisam pronašao račun, pa mi zamena nije uspela.

Generalno mislim da i da sam pronašao račun mogućnost zamene bi ostala na minimumu...

U radnji nije billa prodavačica koju sam relativno upoznao, već neka druga (izgledom u potpunosti spremna za četvrtu reprizu dočeka Nove Godine) pa mislim da joj moja priča nije bila baš inspirativna.

Ipak, uspeo sam da je "navedem" da ispretura pakovanja i svi su Sdelano v Kitae!

Za DVD- kaže da nisu.

Uglavnom pogledala je i potvrdila da diskovi koje sam kupio imaju oštećenja, ali kao nema garancije za diskove.

Izvukao sam i informaciju da će otprilike za dve Nedelje doći novi diskovi, pa ću pokušati još jednom...

Pokazala mi je DVD+ koji su za prodaju na komad i oni su OK!

Ako i sledeća tura bude loša, probaću na komad...

A na ove ću da narežem nešto manje bitno i to samo npr 4GB do tog "zaseka".



p.s. ako tema ostane otvorena, napisaću kako sam prošao sa sledećim pakovanjem...
a do tog trenutka ne preporučujem nijednu verziju pesme Crosstown Traffic sh.
(čak ni onu kou izvodi Gil Evans Orchestra)
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-87-241-219.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?09.01.2012. u 13:25 - pre 148 meseci
cek,kupiuo si jos jedan paket diskova?
sto nisi lepo pred njom otvorio i pogledao da li su i ti "providni"?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?09.01.2012. u 16:11 - pre 148 meseci
@Horvat

Nisam kupio još jedno pakovanje diskova.

Hteo sam da kažem da ću za dve Nedelje (kad prodaju ovaj krug diskova) kupiti novo pakovanje i ako budu "providnjaci",
odustajem od tog Uvoznika na neko Vreme.

@Tema

Inače:

narezao sam još dva DVD-a iz problematičnog pakovanja i Nero 11 DiscSpeed ponovo pokazuje super rezultate.

Mada mi je na LiteOn-u (laptop) juče izbacio Power calibration error (postaviću fotku) za jedan DVD+,
ALI sam isti taj disk na Desktopu narezao i Verifikovao Nero-m! A kasnije sam ga na LiteOn-u testirao, pa Vam dostavljam i te rezultate...

Interesantno je da se opet na istom mestu (po mom mišljenju na mestu Početka Providnosti diskova) pojavljuje nagli skok Crvene Linije!


p.s. na sve diskove sam ubacivao identične fajlove, baš zbog provere...
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?11.01.2012. u 02:30 - pre 148 meseci
Ako možeš baci sliku narezanog diska.
Mislim da ta fleka nema veze s oštećenjem.
Milsim da ti problem pravi kombinacija Nero&rezač.
Ne može da izvuče 8X brzinu na početku diska i posle ga ubrza i napravi "zone" po disku, to jest loše narezan disk.
Ako se vidi prelaz između zona, onda reži samo na 4X.

Jel imaš nekoga ko ima Plextorov rezač?
Plextorov test je najpouzdaniji, ali radi samo sa Plextor rezačima.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?11.01.2012. u 09:18 - pre 148 meseci
@miki069

1. Ako misliš na fotografiju površine diska ovo je najbolje što sam uspeo da izvedem...

2. Uvek režem na 4x (ako disk dozvoljava).

3. Nažalost ništa od Plextor-a, ali ako se neko pojavi pokušaću.

bonus:

Meni ovi DVD+ posmatrajući test mnogo bolje izgledaju, samo je pitanje kvaliteta i trajnosti samog zapisa...
...a LiteOn koji sam "optužio" na početku teme ih učitava bez problema.

_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?11.01.2012. u 10:04 - pre 148 meseci
Sve greške će da se vide na testu čitanja mada promenljiva brzina ne mora da bude greška. Postoje* CAV (Constant Angular Velocity) i CLV (Constant Linear Velocity) načini pa možda konkretan koristi prvi. Kod njega je na početku brzina manja i povećava se kako se približava obodu diska. Ovaj LiteOn koji ja koristim radi na više načina ... evo i tačno:

48xCDR CAV
32xCDRW ZCLV
24xDVD-R CAV
6xDVD-RW CLV
8xDVD-RDL ZCLV
24xDVD+R CAV
8xDVD+RW ZCLV
8xDVD+RDL ZCLV
12xDVD-RAM PCAV

DVD Write types
CAV = Constant Angular Velocity, the DVD is written at a constantly increasing speed.
CLV = Constant Linear Velocity, the DVD is written at a constant speed.
ZCLV = Zone Constant Linear Velocity, the DVD is divided into zones. After each zone the write speed is increased.
PCAV = Partial Constant Angular Velocity, the DVD is being written at an increasing speed until a certain speed. After this speed it will not increase anymore.

Brzinu ponekad ne mogu da smanjim pa za CD-R ne može ispod 16x dok DVD može i manje ali sam ja već podesio ImgBurn da svi DVD+R idu na 8x, ne mora baš toliko sporo. Samo DVD DL idu na 4x, iako su deklarisani za 8x ... za svaki slučaj.

*Tako je bilo kada sam se zanimao za to, odavno ne pratim pa se možda nešto i promenilo. Vidim da sada uređaj menja način prema tipu diska i brzini, što je sigurno i najbolje.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Verbatim DVD+ sa greškom?!?27.01.2012. u 19:43 - pre 148 meseci
Dve Nedelje su prošle i Verbatim DVD+ (Made in India) su kod mene!

Ali nije bilo baš tako lako...

Juče sam otišao, jer je predviđeni rok od dve Nedelje (za prodaju postojećih kineskih) prošao, ali su me opet zatekli Sdelano v Kitae diskovi!

Tokom prijatnog razgovora dogovorili smo se da danas dođem po Indijce...

Primetio sam da su sva pakovanja od 10...takođe Made in India, tako da ću ako naredni put bude isto "zvanično" kinesko stanje na rafovima,
kupiti to malo pakovanje. Pa ako se i oni pokažu ok, može postati pravilo...


Na par mesta sam primetio takođe Made in India pakovanja istog uvoznika, pa mi nije jasno zašto u svojoj radnji drže lošije diskove...ako već postoji i bolja varijanta?

Takođe, na jednom od tih mesta su mi rekli da uvek imaju India diskove (istog uvoznika), jer su Kinezi poznati po oštećenjima na koja sam i ja naleteo.

Foto izveštaj India Verbatim DVD+:


_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Verbatim DVD+ sa greškom?!?

[ Pregleda: 1784 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.