Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24102 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama30.12.2011. u 23:04 - pre 150 meseci
apropo ovog klinca što maltretira drugu malu decu.

U principu se takve stvari koliko sam razumeo dešavaju u kraju, tj, zna se ko je čiji roditelj.
Ukoliko dete konstantno maltretira ostalu decu, ja to sigurno ne bi trpeo.
Prvo bi ga fizički odvojio od svog deteta i zapretio mu verbalno a ukoliko to ne bi pomoglo (a uglavnom pomaže) popričao bi sa roditeljem.
Ukoliko je roditelj iole razuman, shvatio bi, a ukoliko nije, pripretio bi njemu da pripazi malo na svoje dete, da ne bi došlo do problema između nas.

Ja ovo vidim kao jedini moguć način rešenja pomenutog problema.

A što se tiče ovog klinca sa blogom, mislim da mu je to slaba vajda (niti znam šta uopšte misli time da dobije) ali bolje i to nego da digne ruku na samog sebe u svakom slučaju...


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama30.12.2011. u 23:05 - pre 150 meseci
bas sam nedavno pricao sa skolskim o decaku iz razreda koga smo svi zezali.

vec sa 10 godina taj decak je vise bio devojcica nego decak, kako po ponasanju, tako po izgledu. u to vreme u osnovnoj skoli nisu postojali ili nismo znali za pojmove, feminiziran, gej, homoseksualci, a peder je samo bila jedna od uvreda. pa ga niko takvim recima nije vredjao. ali smo ga zvali po zenskoj varijanti njegovog imena i to je bio vrhunac u zezanju na temu njegove feminiziranosti, tj. najgrublja varijanta.

interesantno nam je sa danasasnje distance da niko od dece u skoli tada nije kapirao pojam peder, jer ga niko nikada tako nije zvao.

ali i taj mali se branio recima, ne samo to nego je znao dobro da udari, pa je i tako zenskast brzo stekao reputaciju deteta sa kojom nije sala kaciti se. u slucaju da ga napadne copor buducih delikvenata, znao je da ih odruka kome treba /razredni staresina ili direktno roditeljima/, pa nije imao mnogo problema. u totalu, obzirom na svoju spoljasnjost odlicno je prolazio, jer bilo je obicne dece koja su mnogo gore zlostavljana od strane malih siledzija, kako verbalno, tako i fizicki.

da zakljucim prezivljavanje je pitanje inteligencije i vaspitanja deteta, kao i sposobnosti sistema da ga zastiti.

u sistem se ne treba pouzdati, ali svako dete treba vaspitati tako da zna kako da reaguje i kako da se postavi u situaciji kada ce biti izlozen nasilju. a svako dete ce biti, pa jos od obdanista mi smo se makljali, da ne pricam za kasnije...

od pasivnog povlacenja, precutkivanja i sakrivanja, nista dobro nece da se izrodi.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama30.12.2011. u 23:06 - pre 150 meseci
Citat:
etjen:...niti znam šta uopšte misli time da dobije) ali bolje i to nego da digne ruku na samog sebe u svakom slučaju...


Nece nista da dobije. Samo moze da izgubi i to dosta.
Zamisli te male barabe kad saznaju da se zali po Internetu i novinama...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama30.12.2011. u 23:13 - pre 150 meseci
sad pročitah ovaj tekst sa skoro postavljenog linka.
Uopšte mi to ne deluje nešto ''ne znam ni ja šta posebno'' Maltretiraju ga deca u razredu i to je to.

Ni prvi ni poslednji, bezveze se digla ovolika frka. (bar iz ovog napisanog sa linka) Kao da se samo traži medijska pažnja.



Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 05:26 - pre 150 meseci
Citat:
Ne razumem, zar mora tako da se reaguje, nicim izazvano?! A lepo sam bio izricit da ne uzimam u obzir politiku po bilo kom pitanju. I onda ti nesto, kao, pretis?! U kom si ti fazonu? Ne poznajes me, ni na koji nacin ne mozes da me svrstas ni u kakve varijante grupacija po bilo kom pitanju a mozes da iskoristis priliku, po tvom nekom suludom sledu dogadjaja u razmisljanju, da upletes politiku kad joj to mesto nije?! Opusti se, ljudi su uglavnom veseli i radosni u ovom trenutku godine... :)


ne moralisi nam tu, mladi se ponasaju kako znaju i umeju u haosu kojim ste im ostavili o vi presveta generacijo.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.106.*



+112 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 08:37 - pre 150 meseci


:)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:10 - pre 150 meseci
Ovo posteje sve bolje i bolje.
Od diskriminacije tipa "mentalno poremeceni" pa sve do generalizacije tipa "dileri", "silovatelji" i ostale budalastine.

Kako se coek nalupa ovde... Jos je krenuo i da lozi masu spominjanjem lgbt zajednicare...
Not sure if trollin or just stupid...!?!
Jos kad sam cuo onu cuvenu "podizanje svesti" odmah sam mogao naslutiti nastavak diskusije.

Ocito je da je klinac si*ica i da ce takav ostati sve dok ne skupi ono medju nogama i krene da gazi ostale.
Suvi kapitalizam se mora odrzavati zivim u svakom trenutku i mestu.
Ocito je da ga keva podrzava da se tako ponasa. To da bezi od svojih problema i da trazi sazaljenje i stvara svoj alter ego na netu.
Ocito je da je keva tu da se ocese za ko-kakvu kobasu (sto neko vec rece) jer vidim da dosta pokusava da istakne kako zna vise kultura i jezika a cudi me kako nije rekla da ima stan sa spijunku i dva odeljenje kurturnog. A kad zena pocne o pismenoscu... To je cudo! Mislim da bi i Milka Canic mogla nesto da nauci od nje.
Ma zabava za celu porodicu.
Njihov problem... Kad klinac odraste i postane nesposoban da se brine o sebi I onda ce opet da pise blog (pod uslovom ako bude imao sredstava za to) o tome kako je nesposoban, kako je drzava losa, kako je sra*je u drustvu, kako su zanemarena ljudska prava, kako vlada nezaposlenost... Kad se izbace tvrdi sapuni iz upotrebe, tek tada ce biti blogova na pretek jer boca ne pada tako lako...

@Sceka
Mislim da, poucen ovom temom, moras napraviti blog u kome ces napisati kako te ventura nije dobro razumeo. Takvo je vreme dosla da sad svi treba da pisemo blogove.


Ovaj internet pomaze da ono najgore ispliva iz nas i to pravo u tanjire javnosti.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:18 - pre 150 meseci
Super. Mozemo da ukinemo policiju i sudstvo da bi se suvi kapitalizam odrzao. Neka ljudi nauce sami da se brane, pa cemo osveta za osvetu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:31 - pre 150 meseci
Maltretiranje je deo odrastanja i ponasanja dece. Neka deca to rese tako sto malo trpe, pa onda stvar rese onako kako najbolje umeju (prebiju nasilnika) i na taj nacin se izbore za svoja prava, a neka ostanu takva ceo zivot - pasivni i neaktivni. To je tako bilo od kada je sveta i veka i bice tako. Kakvi zakoni, kakve policije, tuzbe i ostale trice i kucine...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:42 - pre 150 meseci
Otkud znas da nece biti posledica? Osveta nozem? Sacekusom? Osim toga, ne moze svako hladnokrvno ciglom u glavu a posebno dete. Ja ne bih mogao.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:46 - pre 150 meseci
Posledica ce svakako biti. Pogotovo ako dete ne reaguje.
I kakvi nozevi, kakve sacekuse? Alo bre, ovde se govori o NAJNORMALNIJOJ stvari sa kojom se SVAKO dete susrece tokom odrastanja. Uopste ne razumem buku koja se digla, novine koje pisu o tome....kao da je ovo neki presedan u citavoj istoriji...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:52 - pre 150 meseci
Meni ne izgleda normalno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 14:54 - pre 150 meseci
Izvini, ali ti si onda pao sa Marsa. To sto je normalno, ne znaci da je dobro i da tako treba - ali to je ono sto se desava. I kod mene u skoli, i kod tebe u skoli i u skoli svakog ko cita ovu temu. Pre 50, pre 30 i pre 2 godine.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 15:11 - pre 150 meseci
Mislim da treba da napisete blog o tome kako se ostali na ovoj temi ne slazu sa vama.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 15:27 - pre 150 meseci
Kakve crne veze ima kapitalizam sa nasiljem?! Ako se hronološki uporede sistemi od robovlasničkog poretka, pa sve do kapitalizma prava radnika su sve veća. Norveška, Danska, Japan, sve su to pretežno kapitalističke zemlje a ipak su prava radnika i međuljudski odnosi u firmama na vrlo zavidnom nivou a i postoje mnogo definisaniji zakoni koji to regulišu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 15:32 - pre 150 meseci
Citat:
3way: Alo bre, ovde se govori o NAJNORMALNIJOJ stvari sa kojom se SVAKO dete susrece tokom odrastanja.

Ne, ovde se govori o pojavi koju ti smatras normalnom sa kojom se vecina dece susrece tokom odrastanja.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 16:58 - pre 150 meseci
bilo kako bilo, dešava se. I nije baš potrebno ovoliku frku dizati oko toga.
Koliko god mi pričali o tome, navodno dizali svest naroda da to nije ispravno, ne vredi. Dešavaće se i dalje.

Jednostavno mi je neverovatno da postoji neka osnovna škola gde se ovakve i slične stvari ne dešavaju. Nek se strpi do srednje ako već ne može da zauzme stav, pa nek upše neku malo bolju gimnaziju i biće miran. Verovatno ga tamo niko neće maltretirati
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.dynamic.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 17:01 - pre 150 meseci
Citat:
gigamg1: Suvi kapitalizam se mora odrzavati zivim u svakom trenutku i mestu.


vidi, druže, da mi na delu imamo suvi kapitalizam kako ti kažeš, ne bi ni bilo ove teme, bloga, a i ovakvih problema po školama.
a znaš li zašto?
zato što bi te siledžije u roku od odmah bile izbačene iz privatne škole. jednostavno, loše je za biznis :)

pa kad posle toga ne bi mogli da se upišu ni u jednu drugu školu, jer nijedna neće problem, onda bi ONI i njihovi roditelji imali problem sa uklapanjem u ostatak normalnog društva. i ako ne žele da ostanu na marginama društva, ONI bi se trudili da se prilagode većini normalne dece, a ne obrnuto, kao što je danas slučaj.
a ti bi kad odeš kod direktora škole na razgovor zbog problema koji imaš, umesto izgovora zašto on ništa ne može da uradi i izbaci siledžije iz škole, uz rešen problem, u najmanju ruku dobio i izvinjenje u ime škole za neprijatnosti koje je tvoje dete imalo.
deca bi zato bila mirna kao bubice, ali kapiram da ni to ne bi valjalo, jer bi ti i ostali drugovi krenuli sa pričom kako je to sve dehumanizovano, i sl. repertoarom.

Citat:
3way: Maltretiranje je deo odrastanja i ponasanja dece. Neka deca to rese tako sto malo trpe, pa onda stvar rese onako kako najbolje umeju (prebiju nasilnika) i na taj nacin se izbore za svoja prava, a neka ostanu takva ceo zivot - pasivni i neaktivni. To je tako bilo od kada je sveta i veka i bice tako. Kakvi zakoni, kakve policije, tuzbe i ostale trice i kucine...


maltretiranje je sastavni deo i života odraslih :)
pa opet retko ko poteže pesnice da bi problem rešio, jer se retko kada isplati. eno probao Miladin Šibadžija pa se jako loše proveo :)
dete treba naučiti da se uspešno nosi i sa drugim oblicima maltretiranja, jer ga to svakako čeka i dalje tokom života, ali mi ovde ipak pričamo o fizičkom nasilju, koje se u svetu odraslih manje-više ozbiljno sankcioniše. a prenebregavaš i činjenicu da su neka deca jednostavno fizički slabija od nasilnika. pogledaj sliku klinca koji se ubio i slike nasilnika u novinama, pa mi reci da li stvarno misliš kako je on mogao da prebije i jednog nasilnika? isto tako, ona priča "mani me lud sam" ne prolazi uvek jbg.

nasilnike bi trebalo izbaciti iz škole, ali to se obično dešava tek kada dođe do ozbiljnog incidenta, jer su nastavnici pa i direktori najčešće zaplašeni, nezainteresovani, ili čak potplaćeni da održe status kvo. osim toga pitanje potezanja njihove odgovornosti kroz institucije sistema opet ide dosta kilavo...

ja samo molim boga danas-sutra kad dobijem dete i kad ono pođe u školu da takav problem neću imati.


poz
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 17:24 - pre 150 meseci
I da zavrsim za danas, bar ja zavrsavam i sa citanjem i sa pisanjem. I nadam se da mi niko nece zameriti na sledecem Off-u:

:) Svima Vama zelim sve najbolje i najlepse u novoj 2012-toj godini. I da se lepo provedete veceras! Uzdravlje!!! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama31.12.2011. u 18:28 - pre 150 meseci
Citat:
Shadowed: Ne, ovde se govori o pojavi koju ti smatras normalnom sa kojom se vecina dece susrece tokom odrastanja.


Kao sto rekoh gore - to sto je normalno, ne znaci da je dobro. Normalno je i da postoje kriminalci i da postoje raznorazne bolesti.

Citat:
maltretiranje je sastavni deo i života odraslih :)
pa opet retko ko poteže pesnice da bi problem rešio,

Odrastao sigurno nece (hoce, ali to je...), a deca ce da resavaju onako kako najbolje umeju.

Citat:
a prenebregavaš i činjenicu da su neka deca jednostavno fizički slabija od nasilnika

Nisu svi takvi. Kod nas je, recimo, trpeo lik koji je bio duplo veci od svih nas.
Uostalom, male barabe se najcesce smire posle dobrog samara - nikakve 'batine' nisu potrebne.

Citat:
nasilnike bi trebalo izbaciti iz škole,

Treba naravno.
Ali sta onda?
Sta u srednjoj skoli, sta na fakultetu, sta na nekom buducem poslu ili bilo kom drugom kolektivu?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Blog jednog malog genijalca koji je rešio da se suprotstavi maltretiranju od strane šljama

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24102 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.