Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise javnih staticnih IP adresa na routeru

[es] :: SOHO Networking :: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru
(Zaključana tema (lock), by optix)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5236 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru28.12.2011. u 08:33 - pre 149 meseci
Mozda decko ima neki enterprise Juniper ili Cisco 7500 seriju neku pa da ga ne pitamo odakle mu genge za takvu skalameriju...
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gprsinternet.mts.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru28.12.2011. u 11:28 - pre 149 meseci
-neće da kaže koji ruter je u pitanju
-radi NAT zbog firewall-a
-ne kapira da je dobio blok adresa
-traži da mu se radi domaći

...podseća me na jednog mog kolegu: A što mora ruter, a ne može svič? :)

Kuća se ne gradi od šibica i superlepka; vunene čarape i najlon kesa nisu zamena za čizme; ne mere pita od go*ana; cikorija nije kafa...

...ruter na čijim priljučcima piše WAN i LAN je za kuću.

Mreže se uče, i nema rešenja na tacni. Najozbiljnije, ako ne znaš šta je CIDR - a dobio si blok adresa na korišćenje - nema ti pomoći: knjiga u šake.
------------------------

Do sada si već mogao da izguglaš šta je to bezklasno rutiranje, nađeš par članaka na wikipediji, nađeš par wikija na nekom cisku, i ostalim sajtovima - i očas posla to namestiš. Par sati učenja, pola dana testiranja, i litar kafe.

Ali nećeš da se mučiš - nego sve na tacni. A ti onda pokupiš pare za networking u toj firmi, a mi se znojili i dumali - a ti ladovina???

Neće moći. Bar jedno pravilo ES-a glasi "ne tražite da vam se radi domaći".
------------------------

Još i nećeš da kažeš koji je ruter...
------
btw: što nam reče da ti je provajder dodelio blok IP iz Brazila??? (200/8 LACNIC)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

vtl_design

Član broj: 106447
Poruke: 160
109.175.51.*



+14 Profil

icon Re: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru28.12.2011. u 11:54 - pre 149 meseci
Citat:
newtesla: -neće da kaže koji ruter je u pitanju


Necu.


Citat:
newtesla -radi NAT zbog firewall-a


Ne.

Citat:
newtesla

-ne kapira da je dobio blok adresa



Kapiram.

Citat:
newtesla
-traži da mu se radi domaći



Da si pazljivije citao vidio bi da nigdje nisam trazio da mi neko pise kako setupirat niti da mi radi domaci, vec samo generalno koncept sta treba, a ja sam se "pomucio" da sam odradim sto je potrebno.

Citat:
newtesla

Kuća se ne gradi od šibica i superlepka; vunene čarape i najlon kesa nisu zamena za čizme; ne mere pita od go*ana; cikorija nije kafa...



Ss.e.r.e.s....


Citat:
newtesla

Još i nećeš da kažeš koji je ruter...



classified.... ;-)

Citat:
newtesla
------
btw: što nam reče da ti je provajder dodelio blok IP iz Brazila??? (200/8 LACNIC)


Pravis se prepametan. Lupio sam adrese.
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gprsinternet.mts.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru28.12.2011. u 11:59 - pre 149 meseci
Citat:
vtl_design:
Posto mi je 200.221.xxx.8/29 (255.255.255.248) network address tj adresa mreze, korisne IP mi tek krecu od 10-14. Medjutim, kada ostvarujem Internet konekciju radi mi i sa 200.221.xxx.8, tako da ako stavim da mi IP adresa od WAN konekcije 200.221.xxx.8, onda mogu redat servere od 200.221.xxx.10 (sto onda ispade da imam 6 iskoristivih IP adresa). Da li mi to neko moze pojasniti, da li zaista ima logike da mogu ici s xxx.8, a ne sa xxx.10 na Internet pa onda dalje redat server xxx.11, xxx.12 itd.?


I dalje mislim da ne kapiraš koja je razlika između 8 IP adresa i bloka IP od 8 adresa.

A za ostalo... malo pristojnosti ne bi škodilo.

Ustvari, mnogo više pristojnosti, i manje kvasca u ishrani, loše utiče izgleda...
---
post scriptum: Savet: ja i dan danas kad nešto ne znam, a firmama sa kojima sarađujem treba da predstavim da to nešto znam da namestim/uradim - a nemam dovoljno vremena za proučavanje dotične materije (zbog ozbiljnosti posla ili kratkog roka, svejedno) - ja unajmim podizvođača; od toga da platim nekoj firmi potpuno legalno da bude podizvođač, do toga da sa ortakom bratski izdelim kintu, ili platim koliko traži: ključni motiv je "sharing is caring, so if U don't share - U don't care, therefore neither do I!!!"
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2a00:1108:0:c000:.*



+101 Profil

icon Re: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru28.12.2011. u 13:32 - pre 149 meseci
@vtl_design

Sapienti satis..

Ako ti neces da pomognes da ti se pomogne, nemamo sta dalje da diskutujemo.

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

[es] :: SOHO Networking :: Vise javnih staticnih IP adresa na routeru
(Zaključana tema (lock), by optix)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5236 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.