Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem ativa router - cable internet

[es] :: SOHO Networking :: Problem ativa router - cable internet

[ Pregleda: 1273 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.tmodns.net.



Profil

icon Problem ativa router - cable internet21.12.2011. u 23:48 - pre 150 meseci
Imam kuci cable internet i htio sam da sharujem konekciju sa komsijama. Spojili smo ativa G 802.11g router na modem od cable interneta. Uspostavili smo konekciju i sve je radilo prvih 15 tak minuta dobro i onda je pocela konekcija da se gubi na svakih par minuta konekcija se izgubi pa opet dodje. Da li imate neke savjete u cemu grijesim gdje moze biti problem.
Interesuje me da li se greska moze otkloniti softverski ili da idem da kupim bolji ruter.
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem ativa router - cable internet22.12.2011. u 06:55 - pre 150 meseci
Da li na cable modemu prekida ili je tu stalna konekcija? Da li su prekidi samo na wireless vezi ili i na kablu? Koji kablovski internet, kod nekih je potrebno da se prijavi mac adresa rutera provajderu a kod drugih se restartuje modem da bi radilo?
 
Odgovor na temu

Skeneropulos
Dragan Markovic
Earth

Član broj: 65414
Poruke: 93
*.tmodns.net.



Profil

icon Re: Problem ativa router - cable internet22.12.2011. u 12:59 - pre 150 meseci
Na cable modemu ne prekida tu imam stalnu konekciju na desktop racunaru ali problem se javlja na laptopu gdje hvatam signal preko wirelessa. Restartovao sam ruter par puta a i modem i opet se isto desava ni minutu ne moze da se zadrizi konekcija. Mada mozda je problem i u signalu imam samo 3 crtice. Inace provjader je comcast iz Chicaga inace susjed isto sharuje istu konekciju sa 4 racunara nije bilo potrebno da prijavljuje bilo sta.

Danas cu da kupim bolji router ali nekako mi se cini da je softwerska greska i da ce mi se to opet desavati
>>VERBA VOLANT SCRIPTA MANENT<<
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem ativa router - cable internet

[ Pregleda: 1273 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.