Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T208

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T208

[ Pregleda: 3334 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

orion310591
Nis

Član broj: 295465
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.orion310591.us.to


+4 Profil

icon Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 19:54 - pre 150 meseci
Imam problem s ovim

Proizvođač : MS Industrial
Model : ML-T208

vidim da u pretrazi ima jedna tema za njih, nesto za pucketanje i kondenzatore al nije mi to problem.

Zvucnici su kupljeni s prvim racunarom. Pre 8 godina. Sada su zvucnici vec 1 godinu, na mom novom racunaru.
Znaci 7 godina jedan komp, pa godinu dana na novom. Sve radi odlicno. Do juce.

Na novom kompu dok su zvucnici, ne smem da ih pojacam na vise od 1/4 na potenciometru. Ako krenem da pojacavam vise od toga, znaci milimetri su upitanju, krece da se cuje jak prodoran zvuk s zvucnika, kao da je frekvencija previsoka, tu se gubi muzika i samo pisti, mnogo jako, to je u slucaju da je bass smanjen skroz, ako je bass pojacan do kraja, pocne da bruji mnogo jako zvucnik. Problem je isti i ako izvucem ova dva mala zvucnika i koristim samo glavni veliki.

E sad, ako se svi zvucnici postave na stari komp, oni rade skroz ok.

Sta da radim? Nemam neke druge nove zvucnike pa da probam na ovaj novi komp... mogu da nabavim od nekog da probam al da cujem sta vi mislite?

Nov komp ima
Device Audio : Foxconn International 5 Series/3400 Series Chipset Family High Definition Audio
Device Audio : Hightech Information System Redwood HDMI Audio [Radeon HD 5600 Series]

Stari komp ima
Device Audio : GigaByte Technology VT8233/A AC'97 Enhanced Audio Controller
Device Audio : ASUSTeK Computer RV620 Audio device [Radeon HD 34xx Series]

to pokazuje pc wizard...


PS.
Nadam se da sam pogodio mesto za temu.
Ako nisam molim moderatora da je premesti, hvala.




 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 20:24 - pre 150 meseci
Vjerovatno te zeza Audio kartica ili driver za nju.
Ako na starom PC-u radi kako treba.

Nadam se da si obratio pažnju na to koliko je kartica pojačana u podešavanjima za Audio karticu, te da si mutirao ulazne i inlazne kanale koje ne koristiš ( obrati pažnju na mikrofonski ulaz ).

Pozdrav
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 20:31 - pre 150 meseci
Citat:
vodjang: Vjerovatno te zeza Audio kartica ili driver za nju.
Ako na starom PC-u radi kako treba.

Nadam se da si obratio pažnju na to koliko je kartica pojačana u podešavanjima za Audio karticu, te da si mutirao ulazne i inlazne kanale koje ne koristiš ( obrati pažnju na mikrofonski ulaz ).

Pozdrav



Stvara ti se mikrofonija

"Mutiraj" sve ulaze-izlaze koje ne koristis.

Da nemas slucajno slusalice sa mikrofonom koje su blizu zvucnika?




Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

orion310591
Nis

Član broj: 295465
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.orion310591.us.to


+4 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 20:38 - pre 150 meseci
Mikrofon i zvucnik stoje na 5cm, kao i do sad sto su stojali (a vec god dana mi nista nije bilo)... ali mnogo je bolje kad udaljim mikrofon+slusalice daleko, skoro do 1/2 mogu da pojacam... sad cu da pogledam za ovo za kanale...

inace, juce sam instalirao TeamSpeak, program za online razgovor... izgleda da je nesto on dodatno rckao a ja nz sta... pogledacu

ulazi su mi bili pojacani (ja sam ih odavno rucno pojacao i tad mi nije bilo problema, sad posle koriscenja teamspeak-a se eto javio), cim sam smanjio sve IN ulaze, prestao je blag sum, i sada sve radi kao pre, i dok su mikrofon i slusalice tu blizu

hvala, pade mi kamen sa srca xD
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 20:46 - pre 150 meseci
Bas tako, kao sto kolege rekose. Mikrofonija, sad proveri samo sta hvata zvuk sa zvucnika.

Ja sam se jednom tako isekao, kad sam kupio novog snagasa, i poterao ceo sistem. na vise od pola, samo bass dobija na brumu.. Oladio se,reko defektno njakalo,pa hvata samo sebe lol. posle brat-bratu 2 sata njakanja, skontam da mi kamerica ima mic, i da nije iskljucen,i da on hvata.

jos nesto prika,ako koristis win 7. to zna da bude kilavo do zla boga. po defoultu, sta god ide sa zvucne, ne iskljucuje ulaze u nju.Cim nemas signala na outputu, utrne ti ulaze. U radiju smo imali problem, ulaz jedne pusta u etar, samo kad ide muzika preko tog izlaza. Cak su fizicki odvojene (3 zvucne + integrisana) i brljavi, pusta ulaz jedne, direktno na izlaz druge fizicki odvojene kartice!!!
zato ako si na 7ici, obavezno, sve sto ti ne treba odmah pod "disable" turaj


edit.

Dok ja nakuckam tekst, problem resen
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 20:48 - pre 150 meseci
E pa to je to.


Problem je sto novi komp verovatno ima bolju zvucnu i samim tim bolji ulaz za mikrofon sa vecim pojacanjem. Obicno nove kartice imaju za podesavanje pojacanja mikrofona.

Ili iskljuci mikrofon kad ga ne koristis ili ga stavi iza zvucnika. Najbolje je da ga iskljucis. To ne moras fizicki, dovoljno je iz drajvera za zvucnu.




Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

orion310591
Nis

Član broj: 295465
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.orion310591.us.to


+4 Profil

icon Re: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T20816.12.2011. u 21:39 - pre 150 meseci
Dobro... to sam resio, a sad slusalice malo zezale xD

mozda sam iskusio ovo sto Euronymous rece... inace, sve mi ubodeno pozadi u komp, u rear panel, a imam i front, i slusalice se ne cuju dok se front ne pojaca... iako rear green gde su slusalice stoji na 0. Tehnika...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem s zvucnicima MS Industrial: ML-T208

[ Pregleda: 3334 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.