Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje mađarskog državljanstva

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje mađarskog državljanstva

[ Pregleda: 5523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black Arrow
Kikinda,Vojvodina

Član broj: 135849
Poruke: 13
*.static.sbb.rs.



+6 Profil

icon Dobijanje mađarskog državljanstva16.12.2011. u 19:20 - pre 150 meseci
Treba mi par informacija o dobijanju mađarskog državljanstva. Naime, moj otac trenutno prikuplja dokumente, a nakon njega bih i ja podneo zahtev. Do sada je prikupio:

- smrtovnicu za pradedu koji je rođen 1906, a umro 1988. godine
- krštenicu iz crkve za dedu
- krštenicu iz crkve za oca
- napisanu autobiografiju na mađarskom
- popunjen formular sa dve slike

Pitanja su sledeća:

Za pradedu koji je rođen 1906. nismo uspeli da pronađemo krštenicu u crkvi, jer ne znamo gde je tačno kršten, ali znamo da je rođen u Kikindi. Zato smo uzeli iz opštine zvaničnu smrtovnicu (izvod iz matične knjige umrlih). Da li ovakav dokument u redu, jer sadrži sve informacije o pradedi koji je rođen na tlu tadašnje Austrougarske?

Da li se ova dokumenta moraju lično podneti i gde se to može uraditi sada osim u Subotici?

Nakon podnošenja dokumenata, kada se odlazi na razgovor povodom provere znanja mađarskog i koliko cela procedura okvirno traje od predaje dokumenata do dobijanja državljanstva?

Unapred zahvalan!

 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje mađarskog državljanstva16.12.2011. u 20:04 - pre 150 meseci
Najbolje postavi pitanje na ovim forumima, neko ce ti odgovoriti....


http://www.elitesecurity.org/t...pasos-znanje-madjarskog-jezika

ili

http://www.elitesecurity.org/t...ko-od-Madjarskog-drzavljanstva
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Dobijanje mađarskog državljanstva11.02.2012. u 14:38 - pre 148 meseci
Potreban ti je bilo koji dokument (krstenica, izvod iz MKR, smrtovnica,cak i stara LK) kojim mozes da dokazes da ti je neko bio madjarski drzavljanin, kao i slicni dokumeti za tebe i osobe koje su u lancu izmedju.

Smrtovnica je OK.

Dokumenti se moraju licno predati, i potpisati na licu mesta - nemoj to raditi pre intervjua, popunjavaces opet.


Mozes da podneses u Su, BG konzulatu, a od pre neki dan u ZR i jos nekim mestima http://www.torontal.com/start/?p=1207

Provera znanja jezika se vrsi prilikom predaje dokumenata, a predaja se zakazuje telefonom.
Ja cekam od druge polovine septembra i ocekujem odgovor ovih dana. Bice mi zakazan termin za polaganje zakletve, a potom ide izdavanje izvoda iz MKG i na osnovu toga pasosa.

Preporuka je da zajedno sa ocem predas i za sebe i decu (ako ih imas)
, jer ce prihvatiti, koliko znam, jedan komplet dokumenata za oboje i sve ide brze, ne moras da se cimas dvaput.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje mađarskog državljanstva

[ Pregleda: 5523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.