Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AP TL-WA500G pomoc

[es] :: Wireless :: AP TL-WA500G pomoc

[ Pregleda: 1982 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Edward Furlong
Ivan Cirkovic
Sistem Administrator
Cacak

Član broj: 84720
Poruke: 140
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.serviscacak.com


Profil

icon AP TL-WA500G pomoc16.12.2011. u 18:41 - pre 150 meseci
http://www.tp-link.com/en/prod...d=245&model=TL-WA500G#over

Uzeo sam danas ovaj ap i moze mala pomoc.Da bih namestio da mi hvata udaljenu tacku,tipa moj ruter d link u sobi koji mod treba da izaberem?

Access Point, Client, Repeater, Bridge (point to point), Bridge (point to Multi-point), Universal Repeater?Mislim da bi trebalo client ako gresim neka me neko ispravi.Znaci primera radi hocu da ga povezem bezicno sa mojim ruterom i da dobijem internet na izlazu ap-a (lan izlaz).

Radim kao sistem administrator ali nisam imao mnogo iskustva sa podesavanje ap-a.Hocu devojci da montiram opremu da hvata signal sa udaljene tacke od 1-2 km.Uzeo sam antenu od 20db onu veliku zicanu i sada me zanima korak po korak ukratko kako da umrezim.Zato sam naveo primer neka bude moj ruter d link 524 kako bih naucio za sledeci put,pa samo da izmenjam podatke.

Evo linka za unosenje podataka,samo neka mi neko pojasni gde sta da upisem.Mislim znam,ali nisam uspeo da namestim internet posto sam verovatno nesto izostavio.

http://www.tp-link.com/simulator/TL-WA501G/userRpm/index.htm

Podaci rutera:
Network ID(SSID) CACAK
IP Address 192.168.0.1
Subnet Mask 255.255.255.0
WPA2-PSK(AES)

Naredio sam i evo slike ako neko drugi bude hteo da podesava kako treba da unese u mom slucaju.Samo sto ce te u vasem slucaju promeniti ip adrese,a ostalo sve ostaje isto...



Prvo polje je ip adresa AP-a i nju sam stavio 192.168.0.180,jer mi je opseg ip adresa na ruteru od 100 do 199.
Drugo polje je subnetmask i on ostaje isti.
Trece polje je gateway i tu stavljate ip adresu rutera koja je u mom slucaju 192.168.0.1

U tome je sva caka i naravno ako imate enkripciju morate rucno uneti lozinku i vrstu enkripcije nakon unosenja ip adresa i podesavanja client moda.

Radio sam sve ovo davno,pa nisam mogao da se setim u cemu je caka,jer mi na konekciji u windows 7 non stop izbacivalo zuti trouglic na konekciji,to jest dns.Sve je bilo u podesavanju ip adrese.Odoh malo da testiram ap :D

[Ovu poruku je menjao Edward Furlong dana 16.12.2011. u 21:28 GMT+1]
I look in the mirror and all I see.Is a young old man with only a dream...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: AP TL-WA500G pomoc

[ Pregleda: 1982 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.