Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco switchev i vlanovi

[es] :: SOHO Networking :: Cisco switchev i vlanovi

[ Pregleda: 1154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Cisco switchev i vlanovi13.12.2011. u 20:23 - pre 150 meseci
Pozdrav


Zanima me vase iskustvo, da li se posle svih promena u configuraciji snima config na flashu (jos nisam popamtio sta je sta, znam da se jedan config nalazi u nvramu, a drugi na flashu, jedan se ucitava tokom ucitavanja IOS-, valjda iz flasha, a promene se upisuju na config fajlu koji se nalazi u NVRAM-u)... pitam jer znam da se run-config ne upisuje u startup-config, te ako se restartuje ruter bez snimanja u start-up config sva trenutna podesavanja ce nestati
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Cisco switchev i vlanovi13.12.2011. u 21:29 - pre 150 meseci
Ako te zanima konkretno za vlanove, u slucaju da je na switchu CatOS sve promene se automatski standardno cuvaju u nvram, a u slucaju IOS-a snimaju se u vlan.dat fajlu na nvram-u.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Cisco switchev i vlanovi13.12.2011. u 22:54 - pre 150 meseci
Hvala na odgovoru, ma ni sam nisam znao sta treba da pitam, iz tog razloga je konfuzno moje pitanje, sta se desava, treba da uradim neke vlanove, mozda ce biti 1,2 trunk-a, znam kako se to radi (krenuo sam na cisco akademiju, al sa strane sam ja vec o tome ucio) imam utisak da brdo ljudi ostavi podesavanje u nvramu, bez snimanja startup-configa, kapiram, ti uredjaju se ne restartuju tek tako, al opet,treba biti pazljiv pa sacuvati promene za koje smatrate da su sigurne, u stvari sta meni treba, kada budem sve podesio, i ako budem bio siguran da je to to, presnimim trenutni startup-config, i ne moram da se brinem za ta podesavanja nakon sledeceg restarta ?
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Cisco switchev i vlanovi

[ Pregleda: 1154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.