Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129866 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 22:05 - pre 143 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Teško da je Đokoviću ćale šef. Đoković ima čitav tim profesionalaca koji rade oko njega, što je i normalno, da ne širimo dalje :) Elem, od nekog ko je tek napunio 19 godina i tek završio srednju školu ne treba očekivati da se ponaša kao da ima 40 :)

Ne treba da se ponaša kao da ima 40 godina, ali i kada je imao 13-14 godina sigurno je bio dovoljno sposoban da kaže dve tri rečenice za novinare kada ga pitaju, a pogotovo sada sa 19 godina...
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 22:12 - pre 143 meseci
Bez ulazenja u to sta kome navodno / subjektivno / objektivno / zakonski / moralno pripada, bojim se da je problem sto je ceo taj medijski fokus na Teodoru nastao iz apsolutno pogresnih razloga.

Javnost se pali i zari na ovakve price zato sto sadrze klasicne elemente koji pucaju na emocije, mladi talenat protiv korumpirane drzavne birokratije - totalno vidim TV i novine... kako jako dobro inkasiraju tu popularnost, cak i ako posle price o Teodoru puste reklamu za uloske sa krilcima.

Prilicno sam siguran da bi vecina koji bi izasli na trg da slave Teodora i da ga postave za predsednika istog tog Teodora juce pregazili da dobiju pre zdravstvenu negu, neku beneficiju, da se negde uglave, ukombinuju. Pre nego sto se pojavio na TV-u bi mozda dobio batine od nekog ko bi danas u alkoholisanom stanju opsovao bezobraznu drzavu. Zbog toga su ti krici koje mediji izazivaju uglavnom najobicnija farsa - oslobadjanje nekog besa / ventilaciju emocija i nista vise od toga.

Eventualna nepravedna raspodela resursa namenjenih za stimulisanje mladih talenata je samo poslednja karika u dugackom lancu sistemske korupcije. Necije licno kaubojisanje i jaka PR kampanja ce mozda omoguciti tom nekome da nesto kaubojski uzme, bez obzira na to da li to zasluzuje ili ne - ali objektivno situaciju nece promeniti uopste, posto je taj neko samo uzeo ono sto misli da njemu pripada, bez obzira da li je to zaista tako ili ne. Ako se radi o javnom dobru, raspodala tog javnog dobra ne moze biti samo stvar ocene jednog pojedinca.

Ako neko ozbiljno zeli nesto da promeni, bilo bi lepo videti neku privatnu inicijativu za stipendije ili drugu vrstu pomoci mladim talentima. To su iskreni potezi ako se zaista zeli da se da podrska i nesto promeni. Cak i bez toga, na nivou javnosti - iskrenija reakcija ako se zeli pomoci bi bilo udruzavanje roditelja koji bi radili aktivnu kampanju protiv korupcije u skolama, pri dodeli beneficija itd... Bez udruzenja je sve najobicnije kaubojisanje koje jako cesto predje threshold "pravednog" i prelazi u drpanje.

Urlik ispred TV-a i davanje "tople podrske" licu iz novina / sa TV ekrana koja se svodi na "tako jeee" ne cini nista. Sutra ce se lice zaboraviti - onda posle nekog vremena ce se pojaviti novo lice, nova zrtva - nova prilika za ventilaciju, itd...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+6

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 22:17 - pre 143 meseci
BTW, B92 je sinoć emitovao prilog o dotičnom, naravno, Teodora možemo videti samo na slici, a za ton je zadužena 'gospođa' mama...


 
+2

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 22:38 - pre 143 meseci
^
Džizs...

Citat:
milanche:
Pra-koren svih problema je sto od samog pocetka nije bio tretiran onako kako treba, onako kako
dolikuje, tacno onako i onoliko koliko je zasluzivao.

Trebalo mu je dati samo i jedino to sto mu je sledovalo.

Ali ne, to bi bilo previse, i za ukus balkanske maltretane malo previse olako.

Moralo je da mu se priusti dodatno natezanje za ono sto mu pripada, moralo je da mu se majci
(koja inace ima vrlo lagodan zivot i svo slobodno vreme ovog sveta) zabode po koji siljak, ospori
ono sto je ocito, da joj se malo naruga.


Pročitaj još jednom pažljivo šta je pisano o njemu dok se nije javila njegova majka:
http://www.elitemadzone.org/t3...n-za-stipendiju-jer-je-premlad
A man is smart. People are stupid.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 23:15 - pre 143 meseci
Secam se dobro cele teme, nije bila tako davno, i bio sam prilicno aktivan ucesnik.

Uzeo bih slobodu da kazem da u sirem poretku stvari, skup reakcija na ES-u i nije
najbitnija stavka. Ako izuzmem iz price mesto koje ja licno pridajem ES-u i to sto
sam licno ocekivao drugacije reakcije, ostaje puka cinjenica da je to jedno neformalno
skupljaliste za diskutovanje, a ne mesto gde lezi neka velika i odlucujuca drustvena moc.

(...uz naravno neko moje ocekivanje da ce iz redova onih koji danas borave ovde sutra
biti i onih koji ce imati u ruci upravljacku moc da u ovakvim i slicnim slucajevima naprave
konkretnu razliku...)

(...uz veliko licno razocarenje kad se susretnem sa mentalitetom koji nikako ne ocekujem
da sretnem na ES-u, mozda na pijaci ili u lokalnoj kafani ili u burekdzinici, ali ne ovde...)

Daleko, daleko je bitnije je sta se oko Teodora desavalo tamo gde bi to trebalo da
se pika i racuna, u okruzenjima kojima je to posao - prosvetne zajednice, ministarstva,
skolski sistem, fondovi za razvoj nauke, fondovi za talente - dakle, kako god da ih
nazoves - omanuli su od samog pocetka, posle se batrgali, nikad do kraja odigrali
ulogu koju treba da imaju.

Cinjenica da se u poslednji cas javljaju donatori tipa "Politka" i "Jaffa keks", umesto da
je ceo scenario funkcionisao kao svajcarski sat, govori u prilog tome da vlada sustinski
tezak javasluk tamo gde se sustinski grade temelji buducnosti zemlje i drustva.

Svi se batrgaju oko para, nema para, pare ovo - pare ono.

Niko vec jednom da se zapita - kako se zapravo prave te pare koje vam svima nedostaju ?

Osim kradje, naravno, kojom se to isto moze ali donosi korist manjini, a stetu vecini,
postoji i nacin kojeg su se odavno dosetili pametniji - da nadjes pametnog i sposobnog i
da ga pustis da radi na stvarima opsteg dobra.

Ali, izgleda da je to jezivo velika matematika.

Nepremostiv problem za shvatiti.

Potpuno tudj koncept.
 
+3

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije18.07.2012. u 06:43 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:govori u prilog tome da vlada sustinski tezak javasluk tamo gde se sustinski grade temelji buducnosti zemlje i drustva.


good morning.
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije18.07.2012. u 08:13 - pre 143 meseci
Malo preterujes sa svojim kritikama. Ja sa druge strane potpuno razumem otpor koji je decko (zapravo njegova majka) imao jer na svakog Teodora koji ima potencijal za 5 svetskih medalja ide armija nezasluzenih partijskih i akademskih nepotista pa sve do otvorenih prevaranata tipa Vlajkovica. Tu gde ti vidis omanutost i nemar ja u stvari vidim konkretnu nameru da se kroz haos kradu pare i onda je i svako insistiranje na ukljucivanje u taj sistem "vidjeno" kao pokusaj drpanja. Itekako treba postaviti pitanje opravdanosti svih tih subvencija i stipendija i cega sve ne jer na kraju sve te price i nacionalnog busanja svi ti ljudi odu u Oksford, Kembridz, Liverpul, NY, CA, itd, itd, kao sto je Mimi otisao, kao sto si ti otisao, kao sto cu ja da odem, kao sto je jos gomila ljudi na ovom forumu otisla i kao sto ce na kraju Teodor da ode (i treba da ode).

I treba malo da oseti zisku u Srbiji da shvati gde je i da ima cime da leci svoju nostalgiju kad ode, zvuci surovo ali bolje tako nego da se isprima stipendijicama i ostane pa da do 50-e bude saradnik u nastavi u slepackoj drzavi koja ni bolonjski sisstem ne ume da sprovede u delo, zar ne? Zapravo, za njega jeste najbolje da ga ovo drustvo otera da bi mogao da se ostvari, sto bi rekle babe, Srbiji on ne treba jer Srbija ne zna sta bi radila sa njim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+3

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije18.07.2012. u 09:02 - pre 143 meseci
@ milanche

Word.

Dodaću samo da sistem kod nas stvara neslobodne ljude, što dalje vodi u začarani krug propadanja.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije18.07.2012. u 09:21 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: Secam se dobro cele teme, nije bila tako davno, i bio sam prilicno aktivan ucesnik.

Uzeo bih slobodu da kazem da u sirem poretku stvari, skup reakcija na ES-u i nije
najbitnija stavka. Ako izuzmem iz price mesto koje ja licno pridajem ES-u i to sto
sam licno ocekivao drugacije reakcije, ostaje puka cinjenica da je to jedno neformalno
skupljaliste za diskutovanje, a ne mesto gde lezi neka velika i odlucujuca drustvena moc.

(...uz naravno neko moje ocekivanje da ce iz redova onih koji danas borave ovde sutra
biti i onih koji ce imati u ruci upravljacku moc da u ovakvim i slicnim slucajevima naprave
konkretnu razliku...)

(...uz veliko licno razocarenje kad se susretnem sa mentalitetom koji nikako ne ocekujem
da sretnem na ES-u, mozda na pijaci ili u lokalnoj kafani ili u burekdzinici, ali ne ovde...)


Posto cesto pominjes ovo, da odgovorim..
Imas pogresnu sliku (iako dobru ideju) o ES-u. To sto ti mislis da je ES, on to (na zalost) nije odavno. Bio je, recimo, prvih 5 godina. S tim da je tada vecina tih kvalitetnih ljudi bila mladja i manje strucna i sa manje zivotnog iskustva, ali je svakako ES bio otprilike takav kakim ga ti zamisljas. Sada.. Toga jednostavno nema. E sad, ili prihvatis cinjenicno stanje ili se iznova razocaras.
 
+3

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije19.07.2012. u 12:03 - pre 143 meseci
Citat:
Fon Burg: Najradije bih ostao ovde
Izvor: B92

Beograd -- Noćas je iz Argentine stigla ekipa naših matematičara među kojima je Teodor fon Burg, koji je osvojio četvrtu zlatnu medalju na matematičkoj olimpijadi.


Teodor je na beogradskom aerodromu rekao da je za njega ovo samo početak.

"Imam još puno da napredujem, i tek studije počinju", rekao je fon Burg.

On kaže da bi radije da ostane u Srbiji ukoliko bude imao uslove za rad.

"Meni je pre svega najvažnije da ostvarim svoj maksimalni potencijal. Ako se nađe situacija da u svojoj zemlji mogu da mi se pruže uslovi, znači ne govorim o plati, ako mogu da se pruže uslovi da mogu da radim kvalitetan posao u svojoj zemlji jednako kao negde drugde, ja ću radije da odaberem svoju zemlju. Ako ne mogu da radim podjednako dobro kao drugde, ako ne dobijem posao koji mi odgovara, onda nemam puno izbora", kaže fon Burg.

Ekipu matematičara danas će primiti predsednk Tomislav Nikolić, a najavljena je i konferencija zanovianre u Matematičkoj gimnaziji.

Link
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 06:28 - pre 143 meseci
Sta znam, mislim treba razumeti i Von Burgovu majku, sin jedinac, samohrana majka, imala karcinom - ide na na terapiju zracenja, nije to lako pogotovo u Srbiji pregurati (a gde je lako?), donekle shvatam taj preterani zastitnicki odnos prema svom detetu...
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 08:43 - pre 143 meseci
Pa, nije problem razumeti, ali razumeti i odobravati nije isto.
 
+2

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 08:54 - pre 143 meseci
Rani kuče da te ujede...

Teodor fon Burg nije otišao na prijem kod ministra Obradovića
"Ministar prosvete i nauke Žarko Obradović primio je danas učenike Matematičke gimnazije iz Beograda koji su učestvovali na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike u Argentini. Prijemu u ministarstvu nije prisustvovao Teodor fon Burg, pobednik olimpijade i najbolji takmičar svih vremena, sa osvojenih šest odličja."

Izvor
 
+4

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 09:42 - pre 143 meseci
Pa šta ako nije otišao. A to poređenje sa kučetom je posebna priča. Ministar (bilo koji) ne daje pare iz svog džepa. Veoma jaku je poruku je poslao onima koji se sete samo kad uspeš u nečemu. Pre toga te niko ne poznaje.
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 09:47 - pre 143 meseci
Šta on (tj. njegova majka) glumi?

Ministar predstavlja državu. Slinavac je dobio preko 30 hiljada evra od te iste države kao pomoć koja mu realno nije trebala. I sad on tu kao nešto glumi da je iznenađen i uvređen, pa neće da se pojavi na zvaničnom prijemu koji organizuje Republika Srbija.

More... Usranom motkom bi ja oboje rešio...
 
+6

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:07 - pre 143 meseci
On na novac ima pravo po zakonu. Zakon koji je morao na silu da se primenjuje zato što nije hteo da se nikome uvlači tamo gde sunce ne sija. Neka malo razmisle kakvu im poruku šalje. Možeš samo da mu pljuneš kroz prozor.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:09 - pre 143 meseci
Citat:
stil: On na novac ima pravo po zakonu. Zakon koji je morao na silu da se primenjuje zato što nije hteo da se nikome uvlači tamo gde sunce ne sija. Neka malo razmisle kakvu im poruku šalje. Možeš samo da mu pljuneš kroz prozor.

Ne. Upravo je cela fora u tome što on nema pravo na taj novac po trenutno važećim zakonima i propisima.

Zbog toga mu i jesu izašli u susret sponzorstvom Telekoma (koji je takođe državna firma), jer po zakonu ministarstvo nije moglo da mu isplati nagradu koju su drugi dobili (iako je on bio bolji od njih).

A što se tiče pljuvanja pod prozor, tim sportom se ne bavim, niti me zanima.
 
+3

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:12 - pre 143 meseci
Kad budu pravili prijem u Telekomu siguran sam da će navratiti. :)

Što se tiče sporta.
Citat:
More... Usranom motkom bi ja oboje rešio...
Ok izvini, ovaj sport je još gori ...
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
118.131.136.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:14 - pre 143 meseci
Citat:
ventura:
Rani kuče da te ujede...

Teodor fon Burg nije otišao na prijem kod ministra Obradovića
"Ministar prosvete i nauke Žarko Obradović primio je danas učenike Matematičke gimnazije iz Beograda koji su učestvovali na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike u Argentini. Prijemu u ministarstvu nije prisustvovao Teodor fon Burg, pobednik olimpijade i najbolji takmičar svih vremena, sa osvojenih šest odličja."

Izvor

Meni je bas drago sto nije otisao. Muka mi je tih olosa iz politike koji beru jeftine poene na grbaci mladih talenata.
Nas jedanaest je 1996. primila ona baraba Nebojsa Covic i dodelio nam neke pare iz budzeta - te pare su nekako zavrsile u budzetu tadasnjeg direktora matematicke gimnazije a i stranackog kolege ranije pomenute barabe.
Secam se kako sam se naivno radovao svom delu tih para u nadi da cu da kupim fini monitor...
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:27 - pre 143 meseci
Citat:
tosa: Meni je bas drago sto nije otisao. Muka mi je tih olosa iz politike koji beru jeftine poene na grbaci mladih talenata.
Nas jedanaest je 1996. primila ona baraba Nebojsa Covic i dodelio nam neke pare iz budzeta - te pare su nekako zavrsile u budzetu tadasnjeg direktora matematicke gimnazije a i stranackog kolege ranije pomenute barabe.
Secam se kako sam se naivno radovao svom delu tih para u nadi da cu da kupim fini monitor...

Istina je da političari sve to rade zbog jeftinih političkih poena... Ali takođe je istina da je dotični slinavac dobio 34.000 evra direktno od države, što mu dođe tri puta više nego što jedan prosečan radnik u Srbiji zaradi za isti period, i on je sad kao ljut jer želi još novca, ovi ne daju, pa sad on kao bojkotuje prijem kod ministra.... A složićeš se samnom da je 34 soma evra daleko od siće, i da se može mnogo monitora kupiti za tu lovu...
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129866 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.