Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plugin za PHP stranice

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Plugin za PHP stranice

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Plugin za PHP stranice08.12.2011. u 20:11 - pre 150 meseci
Pozdrav!

Dobili smo zadatak da na odredjenu php stranicu (vjerovatno razradjuju svoj cms) dodamo neke plugin-ove. Nikad nisam radila u php s tim. dal da plugin shvatim kao programcic ili dio koda koji ubacujem u osnovni kod stranice ili sta vec? U Joomla je to programcic koji se instalira i kraj price.
Nadjoh jedan sajt o tome, http://pluginphp.com ali covjek koristi neke funkcije koje ne postoje u PHP manual-u. Ima dosta primjera. Treba mi neki savjet od nekog kako da radim na tome, tj. gdje da citam o tome a da je koliko-toliko jasno, npr. uz neke primjere itd. Hvala!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 05:10 - pre 150 meseci
Rekao bih da je ipak Wordpress stranica u pitanju.

http://wordpress.org/extend/plugins/

Code:
U Joomla je to programcic koji se instalira i kraj price.


I u Wordpressu isto. Samo, ako traze neku funkcionalnost koju ne moze da obezbedi nijedan od postojecih plug-inova, onda moras sama da napises novi plugin, sto i nije bas tako lako...
Stvari se dodatno komplikuju ako je zaista custom CMS u pitanju, a ima mogucnost dodavanja prikljucaka ™. :)
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 09:52 - pre 150 meseci
Pa upravo je to, oni napravili svoj cms i na njega treba da se dodaju nove stvari, a ja ne mogu iskoristiti nista s neta. Ni ne zelim sad da ja tu kradem gotovo, hocu da razumijem funkcije i napravim nesto svoje ali nema.
Citam ovo sa ovog sajta, ima nekih 100 pluginova ali tu neke stvari dzaba sto postoje jer ih ne mogu iskoristiti jer ne kontam npr. funkcije tip PIPHP_fjhfgfjgkdfgfk, nigdje na netu nema sta radi koja.
Jos nam traze da admin moze jedini da te pluginove instalira i deinstalira, kako da instalira kod? Ja ne znam kako da kod pretvorim u instalaciju.
Baziracu se na te primjere ali ko zna dal ce biti koristi.
Ipak, hvala vam!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 10:03 - pre 150 meseci
Nekako mi deluje suvise optimisticno da su postavili zadatak tako ukratko i uopsteno i ocekuju neki konkretan rezultat.
Uopsteno pricajuci, plugin za nesto je prilicno sirok pojam a u toj prici veooooma igra to kakav je cms, kako radi i koje su mu mogucnosti. Trazi dodatnu dokumentaciju, kako to radi, sta se ocekuje od plugina, trazi bar uopstenu dokumentaciju koje su mogucnosti i funkcionalnosti tog CMS-a. Da li pruza api za proveru privilegija i kako, da li ima neki sistem za rad sa bazom i kako on izgleda, da li uopste ima nesto od funkcionalnosti koje moze da pruzi pluginu... Jer ako nema nista, sto nije nemoguce, ti onda prakticno instaliras samo svoj program nevezano za taj cms.
Recimo anketa, ako nema nekih mogucnosti da se poveze na cms (da koristi barem isti dizajn ako nista drugo) ti ces onda samo u adminu CMS-a da nekako linkujes ka tvojoj administraciji ankete, i u public delu bi isto to da uradila, tako da bi korisnik samo vizuelno imao utisak da je na istom sajtu. Ali ovo onda uopste i nije plugin sistem, jer po definiciji plugin, ti treba da kod prikljucis (plug) na (in) postojeci cms.

Znaci za pocetak, trazi im info kako to radi i sta sve moze, ako je cms iole ozbiljan onda ima i neki "test" plugin na osnovu koga ces pisati nove pluginove, ako nema to onda mora da ima neku minimalnu dokumentaciju barem odakle da krenes, koji su preduslovi i slicno
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 11:42 - pre 150 meseci
Ovo sto su tebi trazili je odprilke kao da traze da napravis vrata za neko vozilo da se moze uspeno ugraditi u milimetar tacno a ti
ne znas da li je to vozilo autobus, auto, avion, voz, koje je velicine, tip....

Moras imati mnogo vise informacija ili cak gotov primer. Da li imas kod CMS-a?
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 13:30 - pre 150 meseci
Kako da vam objasnim, to je preradjen Nexus, ima neke pluginove u sebi, ali nama traze da dogradimo jos gomilu drugih. Nexus je besplatan i zato hoce njega, a hoce i da ga mi poboljsamo i prilagodimo i da to bude neki njihov strava projekat koga bi oni forsirali za svoju rabotu s klijentima. A kontam nesto ali moram da jos zapravo izdoktoriram strukturu svega toga sto je vec u njemu. Hvala vam puno...
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 13:49 - pre 150 meseci
Ako ima gotove pluginove onda uzmes gotov plugin i pogledas kako je odradjen.
Koliko vidim niko vise ne odrzava Nexus i na prvi pogled ne bih rekao da je to CMS koji moze da ima pluginove.
Vise mi lici na neki obican kod sa ubacivanjem vesti.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Plugin za PHP stranice09.12.2011. u 17:19 - pre 150 meseci
A ima neke i pokusavam da ih uporedjujem, skapiram i sklepam nesto... Da, nije cms, pogresno sam se izrazila prosli put ali od toga hoce da naprave sablon za nesto dalje. Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Plugin za PHP stranice

[ Pregleda: 2009 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.