Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem

[es] :: Storage :: Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem

[ Pregleda: 2653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjam
Bg

Član broj: 1088
Poruke: 85
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem22.02.2004. u 15:35 - pre 245 meseci
Kupio sam pre dva dana CD rezac Lite-On 52x32x52. Rezac odlicno reze diskove, medjutim problem je sto ne cita (odmah) sve ranije narezane diskove sa drugih rezaca. Naime cesto se desava da kad ubacim CD u rezac on pokusava da ga zavrti, pa onda uspori i sve tako naizmenicno, a pri tome ne registruje disk. Za to vreme veci deo prozora na ekranu je zamrznut. Posle nekih minut, dva on uspeva da identifikuje disk i pocinje normalno da funkcionise, da cita sadrzaj diska, sve dok ga ne otvorim (izvucem ''fijoku'') i ponovo zatvorim kada problem pocinje ponovo. Neke CD-e cita normalno, bez problema. Moram da kazem da su diskovi na kojima se javlja problem razliciti Verbatim, Princo, Fuji, NoName i da ih moj CD citac LG 52X kojeg imam vise godina cita bez ikakvih problema. Pokusao sam resiti problem tako sto sam aktivirao DMA u BIOS-u i u Device Manager-u bez uspeha.

Da li je neko imao slicnih problema i da li zna kako da ga resim. Da li je problem u mom rezacu (da znam da li da ga vratim) ili je to uobicajeno kod ovog tipa rezaca.

Unapred se zahvaljujem
 
Odgovor na temu

vfr
podgorica

Član broj: 33290
Poruke: 44
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem25.12.2004. u 21:30 - pre 235 meseci
Imam isti problem sa malom varijacijom: Imam vec godinu dana LITE ON rezac kojim sam narezao nekih 5-6 kutija diskova do sada i ne znam da li je od toga "puklo" mozda par njih, rezac je odlican.
Medjutim kupio sam skoro (odusevljen rezacem) DVD LITE ON koji mi bas pravi probleme i nece da cita diskove, vec mi u 90 posto pokusaja daje NOT RESPONDING.
Pokusacu sa novim firmwareom pa ti javljam ako bude OK
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.vip.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem26.12.2004. u 18:34 - pre 235 meseci
Citat:
vfr: Imam isti problem sa malom varijacijom: Imam vec godinu dana LITE ON rezac kojim sam narezao nekih 5-6 kutija diskova do sada i ne znam da li je od toga "puklo" mozda par njih, rezac je odlican.
Medjutim kupio sam skoro (odusevljen rezacem) DVD LITE ON koji mi bas pravi probleme i nece da cita diskove, vec mi u 90 posto pokusaja daje NOT RESPONDING.
Pokusacu sa novim firmwareom pa ti javljam ako bude OK



u nekim se slučajevima pokazalo da je krivac napajanje
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Rezac LITE-ON slabo cita diskove-problem

[ Pregleda: 2653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.